PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11844}

Wróżby kumaka

Unkenrufe
6,4 3 194
oceny
6,4 10 1 3194
5,7 3
oceny krytyków
Wróżby kumaka
powrót do forum filmu Wróżby kumaka

Bardzo nietypowe kino (niewątpliwy atut) - są tutaj elementy najzwyklejszego życia poplątane z dziwnymi elementami fantastycznymi, liczne retrospekcje, miłość, śmierć, nienawiść przeobrażająca się w przyjaźń, ludzkie zapędy do robienia biznesu na wszystkim, postaci haryzmatyczne. Bardzo miłe dla oka i ucha. Świetna gra aktorska z każdej strony. Nie jest to produkcja dla poszukujących typowego filmu akcji czy typowego romansu albo typowej komedii. Jest to przemyślany film dla poszukujących kina innego. Mnie się podobał przeogromniaście :-) Daję mu ocenę 8,5.

ocenił(a) film na 9
LzP

Zgadzam się w zupełnośći. faktycznie nietypowe, inteligentne, metaforyczne dlatego film nie jest przeznaczony dla przeciętnego kinomaniaka, zachywci się tym filmem tylko prawdziwy koneser kina, Zdecydowanie polecam moja ocena to 9/10

ocenił(a) film na 6
malyadik

Tak, zgadzam się, jest to film dla wąskiego grona osób, nie tylko dla koneserów, ale tez dla ludzi zaznajomionymi z tematem stosunków polsko-niemieckich. Dla mnie film oraz powiesc Grassa 'Wrozby kumaka" jest dodatkowo milym doznaniem, bo rzecz dzieje sie m.in. w Gdańsku, moim rodzinnym miescie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones