Zero Dark Thirty

2 godz. 37 min.
7,1 66 767
ocen
7,1 10 66767
27 899
chce zobaczyć
7,3 16
ocen krytyków
{"rate":7.3125,"count":16}
{"type":"film","id":632382,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Zero+Dark+Thirty-2012-632382/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wróg numer jeden
  • Największym wrogiem U.S.A są ich właśni politycy :D

• Radiw84 Po takim spojlerze to nie mam już po co oglądać :P

• mariuszkow ocenił(a) ten film na: 7

Radiw84 Największym twoim wrogiem jesteś ty sam.

A co do filmu całkiem dobry. Trzyma napięcie chociaż już wcześniej oglądałem kilka dokumentów na ten temat i wydarzenia nie były zaskoczeniem nie mówiąc o zakończeniu.
    Jedyne do czego można by się przyczepić to łzy na końcu ale można je różnie interpretować.

• mariuszkow Wspaniała historia. Napisz o tym książkę i sprzedawaj ją na dworcu głównym PKP, będziesz milionerem.

• dominik1980 ocenił(a) ten film na: 8

Radiw84 Politycy w większości to nie patrioci tylko na pierwszym miejscu "biznesmeni"

• dominik1980 Ja to wiem i ty także. Wytłumacz to tym szarym masom (czyt. wyborcy), którzy wierzą we wszystko co usłyszą w wiadomościach na TVP, TVN itd. itp. :)

Radiw84 Ludzie dzielą się na tych co myślą logicznie i na tych co wierzą w to co chcą wierzyć i idą za masą bo reszta też idzie,słabe myślenie ale Polaka łatwo kupić, zbajerować ..."barany chodzą stadami,orły latają samotnie" ;-)

• Rajwant ocenił(a) ten film na: 3

dominik1980 Proponuję, pomyśl szerzej a nie tylko o Polakach.
    Poza tym, moim zdaniem, to nie jest kwestia narodowości tylko klasy człowieka.
    Tak jak przytoczyłeś "barany chodzą stadami,orły latają samotnie" niezależnie od tego w jakim języku mówią..
    Pozdrawiam

Rajwant W pewnym stopniu jest to kwestia "narodowości" my byliśmy przez wiele pokoleń pod "butem" komunistów-matki Rosji nauczeni że mamy prawo się nie odzywać i cieszyć z tego że dostaniemy resztki z "pańskiego stołu" nauczyli nas sprzedawać swoich najbliższych i wiele innych złych cech...to się przenosi pokoleniowo,potrzeba czasu.Widać różnice i to sporą w toku rozumowania i postępowania Polaków ze wschodniej granicy a zachodniej sporo podróżowałem i widziałem kolosalne różnice w zachowaniu.Przeszłość nas ukształtowała nie konieczne "dobrze" ale wszystko się zmienia...Mówiąc w skrócie Polacy jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mieli prawa myśleć samodzielnie,a nawet jeśli to robili nie mieli prawa tego okazywać...

• Rajwant ocenił(a) ten film na: 3

dominik1980 Oboje mamy rację, bo mówimy o czymś innym.

Ty mówisz o - nazwałabym to - klasyfikacji szeregowej/poziomej, związanej z geograficznym miejscem urodzenia i historią tego miejsca i grupy,
    ja mówię o klasyfikacji pionowej związanej z poziomem świadomości danego człowieka a tym samym postrzeganiem przez niego świata i swojej roli w nim.
    I to tyle..
    Pozdrawiam.