PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466366}

Wrota do piekieł

Drag Me to Hell
5,4 42 499
ocen
5,4 10 1 42499
6,4 14
ocen krytyków
Wrota do piekieł
powrót do forum filmu Wrota do piekieł

:)

ocenił(a) film na 3

Jak to jest horror to ja jestem baletnica. No i jeszcze główna aktorka która sepleni i koza która klnie :) hahaha

jozik1977

Różne są horrory. Ja wolę właśnie takie horrory od masakr typu Piła. Piły nie trawię, nie potrafię oglądnąć tak jest brutalna. I np. Piła nie zasługuje na miano horroru.

Horror to fantastyka mająca straszyć. Cechy horroru to tajemne moce, duchy, wiedźmy, zjawiska niewyjaśnione, czary. Ten film spełnia kryteria horroru bez żadnych wątpliwości.

Szkoda, że (moim zdaniem trochę wykolejeni) wielbiciele przemocy, gwałtu, tortur i wszystkiego co najgorsze chcą mianować tylko tymi cechami horrory. A tak po prawdzie, to właśnie nie są horrory (brak fantastyki). To są jakieś psychopatyczne filmy o degeneratach.

By mieć do czynienia z horrorem powinny występować zjawiska nadprzyrodzone, paranormalne, często wykorzystywane były mityczne diabły, wampiry, demony.

Niestety wiele nowych filmowych horrorów idzie na łatwiznę typu przemoc jako jedyne kryterium horroru. Im więcej przemocy (gore) tym "lepszy" horror. Tym bardziej ceniony przez żądną przemocy i krwi prymitywną gawiedź. To nie moje klimaty i to nie powinno psuć opinii o porządnych klasycznych horrorach. Teraz jak ktoś zrobi porządny klasyczny horror, to przywykli do krwi i przemocy widzowie, go nie określą nawet mianem horroru (choć jest znakomitym 100% horrorem)! Świat schodzi na psy...Znaczy się na kichy i wnętrzności...

ocenił(a) film na 3
krzysyek

człowieku !!!
To że w filmie są jakieś duchy i takie tam to nie czynie go od razu horrorem. Ja też nie lubię filmów typu Piła, czy Krzyk. Obejrzyj sobie "Rytuał" i powiedz mi co jest horrorem a co nie, bo widzę, że na siłę chcesz zgrywać inteligenta, a nie zrozumiałeś o co mi chodziło w poprzedniej wypowiedzi.

jozik1977

Rzeczywiście bardzo dużo do zrozumienia mam w Twej wcześniejszej wypowiedzi ;p .

To w końcu jesteś tą baletnicą czy nie? Koza Cię nie kręci? Główna bohaterka? Nie rozumiem co ma to do rzeczy, że są elementy zabawne w horrorze? Tym bardziej, że jest to humor klimatyczny nie psujący konwencji filmu. A wręcz poprawiający jego pozytywny odbiór.

"Rytuał" to marny horror o egzorcyzmach. Takich horrorów jest wiele. Mi się nie podobają takie klimaty, bo jestem ateistą i jak coś, to mnie to bardziej śmieszy niż straszy. A szczególnie drażni mnie idea egzorcyzmów, bo wiele zła zrobiono ludziom tymi okultystycznymi praktykami, straszeniem złymi mocami itd.

Ale tak w ogóle dlaczego pytasz mnie akurat o film "Rytuał"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones