PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4325}

Wrota niebios

Heaven's Gate
6,7 1 199
ocen
6,7 10 1 1199
7,0 4
oceny krytyków
Wrota niebios
powrót do forum filmu Wrota niebios

KIJ W OKO!

ocenił(a) film na 7

...ten film leciał wczoraj na Ale Kino!...zaczął się o północy!!...zacząłem oglądać...po półtorej godziny coś spodziewałem się jakiegoś rozwinięcia akcji...a tu nic...patrzę w program o której się kończy...3:30!!...
co za idioci puszczają tak długi film o północy!...i to w niedzielę!!!...
niestety poszedłem spać...a dobry film z tego co widziałęm...

ocenił(a) film na 3
Snaga_Przeklety

Ja to widzialem wczoraj, zaprawde nie masz czego żalowac.

General_Minimus

idiota jest przekonany że nim nie jest.

ocenił(a) film na 7
Snaga_Przeklety

...no już też mi się udało zobaczyć... też "wczoraj" (bo piszę kilka dni po seansie)...
ja wiem, czy tak nie mam czego żałować?... nie było ostatecznie takie złe... dość chaotyczne i cholernie długie, trochę za długie...
daje 7/10..

ocenił(a) film na 3
Snaga_Przeklety

:)
Mam ochote strzelic dluga recenzje tego filmu. Ale za duzo byloby narzekan, a tym jestem zmeczony.
Naprawde wkurzony jestem jak Cimino pokazal tych emigrantow z Europy Wschodniej. Jak stado tchorzliwych, niezbyt czystych zwierzatek.
Kiedy ruszaja wreszcie na tych starych, bogatych osadnikow... to wyglada jak jakis slepy bezmozgi atak wielkiego stada. 3/4 ginie oczywiscie ginie.
Zero realizmu. Cimino w ogole kulture tych emigrantow z Eur. Wsch. olal. Oni tylko chleja gorzale, graja na skrzypkach i stroja jakies niewybredne zarty.
(takie uproszczenia dalo sie zauwazyc juz w "Lowcy Jeleni", wioska tych chkopakow, ktorzy pojechali do Wietnamu byla wioska Ukraincow. Ale w "Lowcy" to az tak nie razilo. A w "Bramie" te uproszczenia sa nie do zniesienia).
Daje 3/10 temu filmowi... 1 punkt za ladne zdjecia, drugi za... musze sie zastanowic... role Johna Hurta jako bogatego ranczera - opijusa i cynika.

ocenił(a) film na 9
General_Minimus

Co jak co ale na brak polskich akcentów nie można narzekać. Mogli odwalić fuszerke bo i tak żaden amerykaniec nie kuma polskiego, a jednak postawili na wiarygodność.
Rzeczywiście, na początku film nuży, ale gdy się wczujemy to nie jest źle. Mi osobiście podobały się sceny walk. Nie jestem patologiem ;) ale ujęcia latająych flaków wydawały się realistyczne.

General_Minimus

idiota jest przekonany że nim nie jest.

ocenił(a) film na 4
General_Minimus

A ty myślisz, że do Ameryki w XIX wieku z polskich ziem emigrowała elita i szlachta? Nie, emigrowała skrajna nędza, anaflabeci, chłopi pańszczyźniani, ludzie bez ziemi, bez zawodu, bez niczego. Skąd oni mieli mieć doświadczenie z rewolwerami albo w jeździe na koniu? W Europie byli niczym i Ameryka dla nich była zbawieniem.

ocenił(a) film na 7
Snaga_Przeklety

Ode mnie też 7/10. Ogólnie film porządny, znakomicie zrobiony (zdjęcia! dekoracje!), ale... zdecydowanie zbyt rozlazły. Cimino najwyraźniej "odleciał" robiąc ten film i zapomniał co właściwie chciał pokazać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones