PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738529}

Wstrząs

Concussion
7,3 68 510
ocen
7,3 10 1 68510
5,3 10
ocen krytyków
Wstrząs
powrót do forum filmu Wstrząs

... Bo bez Boga nie ma prawdy a bez prawdy wolności a tym samym Ameryka - symbol wolności staje się wyłącznie jej karykaturą.
Amerykański futbol jest w filmie doskonałym narzędziem, przykładem – metaforą w ukazaniu mechanizmów funkcjonowania współczesnego świata w którym prawda i wartości uniwersalne w ogóle, zostały zepchnięte na margines „a ten kto trzęsie drzewem prawdy na tego spadają; nienawiść i obelgi” tego,się wyklucza, przemilcza, ośmiesza.
Tak było w przypadku głównego bohatera filmu i tak tez się stało z filmem. Zanim obejrzałam film sprawa z bojkotowaniem Oskarów oraz oskarżenia o rasizm wydawały mnie się żałosne i naciągane, chociaż teraz jeszcze bardziej jestem przekonana że to nie kolor skóry zaważył na decyzji o braku nominacji dla tego filmu ( co nie oznacza ze oskarżenia były zupełnie bezpodstawne ale to już inna sprawa) ale właśnie problem jaki ten film porusza. Otóż problemem jest Bóg, problemem jest prawda i dobro. Oto wartości które stanowią fundament Ameryki a które dziś są solą w oku postępowego świata i jego reprezentantów. Być może tym którzy podnieśli alarm o rasizmie zabrakło odwagi żeby właśnie na to zwrócić uwagę a może chodziło im o coś innego – trudno powiedzieć.
W każdym razie, Will Smith zagrał bardzo dobrze, wiarygodnie – powinien być nominowany i zgarnąć statuetkę. Film jest świetny i na tle oskarowych (ale nie tylko) produkcji mocno się wyróżnia.
Oskara powinna rownież otrzymać piękna piosenka „So long” Leona Bridgesa
Bardzo dobre kino!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones