Film

Nous trois ou rien

2015 1 godz. 42 min.
7,3 1 064
oceny społeczności
7,3 10 1 1064
3 462
chce zobaczyć
{"rate":8.5,"count":2}
Hibat Tabib z rodziną muszą wyemigrować do Francji. Na obczyźnie bohaterowie usiłują odnaleźć się w odmiennej społeczności.
Wszyscy albo nikt
Zwiastun nr 1 (polski)
Wszyscy albo nikt - Zwiastun Nr 1 (polski) Wszyscy albo nikt - Zwiastun Nr 1 (polski)

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollahaTragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z „Proroka” Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

dystrybucja
studio
Canal+ France (udział) / Ciné+ (udział) / Gaumont (koprodukcja) / Więcej...
inne tytuły
Zdjęcia do filmu były kręcone w Azrou, Casablance (Maroko), Ivry-sur-Seine, La Courneuve i Stains (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Fantastyczne kino!

  Sabistyna ocenił(a) film na

  Historia jest wprost niesamowita. Gratulacje dla Kheirona za tak subtelne, a zarazem wzruszające uchwycenie wszystkich niuansów ludzkich losów - dramat historycznego położenia, politycznej opresji, potrzeby wolności, siły rodzinnych i międzyludzkich więzi, a także woli walki o siebie i najbliższych. ... więcej

 • Wspaniały film...

  krasnal_ludojad ocenił(a) film na

  ...o ciężkiej tematyce, jednak zrealizowany z lekkością i dużą dozą poczucia humoru. Do wielokrotnego obejrzenia.

 • Biografia uchodźcy z przymrużeniem oka

  jjareczek ocenił(a) film na

  Życie Irańskiego prawnika Tabiba to szmat filmowego czasu. Seans zaczyna się gdzieś w latach 50. a kończy po śmierci Chomeiniego. Ten zakres sprawia, że niektóre z licznych epizodów, zwłaszcza w drugiej połowie, łączą się ze sobą zbyt luźno i sprawia to nieco chaotyczne ... więcej

  2
  • Bardzo zabawna historia!

   51CK_JOK3R ocenił(a) film na

   Bardzo fajny film, obejrzałem go z wielką przyjemnością:) po prostu świetnie napisana i zagrana historia! warto było obejrzeć. Polecam.

   • Zaproszenie 21.06.2016 g.19

    adifferentforest

    Mam do oddania zaproszenie dla dwóch osób na ten film, na dziś w kinie Elektronik, może ktoś w ostatniej chwili będzie mógł skorzystać. Do odbioru na Woli.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.