PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866093}
5,1 64 858
ocen
5,1 10 1 64858
5,2 48
ocen krytyków
Wszyscy moi przyjaciele nie żyją
powrót do forum filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Filmy są różne, w różnym celu powstają i dla różnej publiczności. Moi wszyscy przyjaciele....to czarna komedia w stylu Amerykańskim. Dowcipna , sprawnie zrobiona, dobrze zagrana i dobrze wyprodukowana. Czasami sprośna, czasami perwersyjna i zabawna, ale zawsze śmiertelna. W finale nabiera trochę wydźwięku jakby szerszego i próbuje powiedzieć coś więcej. Paradoksalnie to przymrużenie oka, obok policyjnej kody robi bardzo dobrze całości. Polecam.

ocenił(a) film na 8
ZOLTAR_5

Bardziej Robert Rodriguez.

ocenił(a) film na 8
celebes

Doskonałe połączenie gore i historii w której wszystko sie powoli zazębia . Mi przypomina bardziej świetny 'Atak paniki 'Paweł Maślona. Oby więcej takich tytułów.

ocenił(a) film na 8
Michael_van_Grand

Też na to zwróciłem uwagę, sporo jest foreshadowingu - może jest trochę zbyt wprost, ale i tak cieszy.

ocenił(a) film na 1
ZOLTAR_5

Dobrze zagrana? To chyba widzieliśmy inny film. Aktorstwo drewniane, dialogi to jakiś żałosny dramat, na cały film 2 śmieszna sceny. Finał to już w ogóle popis braku pomysłu. Jak można uśmiercić wszystkich w jednej scenie w tak debilny sposób.

pawulon1_2

Znasz takie słowo pastisz? Obejrzyj sobie np. "Od zmierzchu do świtu" wspomnianego wyżej Rodriqueza, to może zrozumiesz o co chodzi. A dialogi są świetne. Z takimi filmami jest tak, że albo od razu je kupujesz albo zastanawiasz się, czym ludzie się tak zachwycają. Ja nie kupiłam Kill Billa, choć Tarantino uwielbiam. To kupuję.

alii_488

Jak można ten film porównywać do "Od zmierzchu do świtu" ....

ocenił(a) film na 8
pawulon1_2

Kino eksploatacji (ang. Exploitation film) – przeważnie niskobudżetowe, amatorskie filmy kręcone przez pasjonatów lub początkujących artystów na tematy uznawane za prymitywne, wulgarne i niemoralne, czyli seks, zboczenia, przemoc, krew, okrucieństwo, wynaturzenia. Jednak także w tym gatunku pojawiały się pozycje uznane przez krytykę, czy takie które uzyskały status filmów kultowych.

ocenił(a) film na 10
pawulon1_2

Pamiętaj bracie...nigdy nie udawaj w restauracji,ze lubisz coś innego od pierogów i pomidorowej. A o kinie nie wypowiadaj się chwilowo. Pożyj....

ZOLTAR_5

Jak się nie ma argumentów, to się jedzie ad personam. Tylko czego można oczekiwać po kimś, kto ocenił ten film na 10, a jednak do najlepszych dzieł trochę temu filmowi brakuje.

ocenił(a) film na 9
ZOLTAR_5

Super film. Niesty obawiam się że Polacy z jakiejś zazdrosci i zawiści wystawiają źle oceny. Zdjęcia, montaż, oświetlenie, scenariusz a co najbardziej zdumiewające UDŹWIĘKOWIENIE nie tylko istnieją, ale są dobre! Podobnie jak przy wiedzminie totalnie nie obchodzą mnie oceny i odbiór Polaków. Nasz kraj jest zacofany, zawistny smutny i uwielbia gnoić wszystkich którym się tutaj coś udało. Spodziewam się bardzo dobrych ocen spoza polski i tylko one się tutaj liczą. Umówmy się że tutaj nadal szczytem żartu jest kabaret o chłopie przebranym za babę oraz tym, że jedna osoba źle słyszy co mówi druga.

ocenił(a) film na 9
Flameon

W sendo!

Flameon

Jakim prawem oceniasz wszystkich Polaków?Sugerujesz, że ten film jest udany na podstawie twojej refleksji po obejrzeniu tego czegoś. Wiedziałem, że ten film będzie słaby, ale mimo to dałem mu szansę. Na początku nic nie zapowiadało takiej katastrofy nawet jeśli dialogi były jak z amatorskiego filmu. Nie dałem 1 tylko dlatego, że nie oceniam w ten sposób danej produkcji tylko dlatego że jest polska. Nie wiem tylko co w tym filmie było aż takiego zabawnego? Więcej śmiesznych scen znalazłem w kolejnej "udanej" według Ciebie polskiej produkcji "W lesie dziś nie zaśnie nikt", tyle że był to horror, a nie czarna komedia.

ocenił(a) film na 4
Flameon

Dobre udzwiekowienie? Tego filmu nawet nie słychać

Flameon

Niestety, pewna część "Polaków", myśli że jest postępowa i jak wystawi 9 lub 10 to uważa się za lepszych i bardziej światowych, wmawiając sobie że mają prawo obrażać innych, którzy się z nimi nie zgadzają. Smutne to.

ZOLTAR_5

Gdzie tu komedia w stylu amerykańskim ? Ten film nie ma nic wspólnego z komedią. Jakie sceny tam były zabawne ? Jakie postacie były zabawne ? Jakie dialogi ? W tym filmie nic nie gra oprócz muzyki

ocenił(a) film na 10
GoldPegaz

Niestety Córki Dansigu pewnie też Ci się nie podobały...:))))) Nie jeździj na Sundance i jedz pomidorową.

ocenił(a) film na 3
ZOLTAR_5

co ty masz człowieku do tej pomidorowej. toż to świetna zupa. ale rozumiem, trzeba obrazić głupich, szarych polaczków, którzy nie rozumieją sztuki

ocenił(a) film na 7
ZOLTAR_5

rzadko coś komentuje jednak ten film w swoim gatunku jest naprawde dobry i wkurzaja mnie wypociny ze stracilem 2 godziny zycia ze dno... no ludzie czy czytacie przed obejrzeniem co wlaczacie ? jesli nie to zacznijcie bo podkreslam W TYM GATUNKU to naprawde dobry film... i śmiem twierdzic, ze gdyby po dwukropku rezyser napisane było Tarantino to byście ocenili spokojnie na 7 może 8 ale że to Polski film to trzeba zgnoić...

natthalia1

Ja też rzadko coś komentuję, ale nie mogę się zgodzić, że cokolwiek było tu dopracowane. Pierwsze z brzegu: Anastazja podczas seksu kursy na biurku i trzyma w zwisającej dłoni pistolet. Jakim cudem strzela tak wysoko, że kula trafia gościa w głowę? Niech ktoś spróbuje mi wmówić, że w trakcie orgazmu podniosła do góry ręce. I można tu wymieniać całe mnóstwo innych "niedoróbek", które były na każdym kroku. Przez nie ten film traci wszystko.

ocenił(a) film na 7
Anna_JK

Serio doszukujesz się logiki w tej scenie? Przecież w tym filmie o to chodzi, że jest przegięty i nielogiczny, właśnie na tym to polega i taki ma być. Taka jest konwencja. Albo to akceptujesz i w to wchodzisz, albo nie. Ale doszukiwanie się w tym filmie sensu i logiki w poszczególnych scenach jest...no właśnie, bez sensu, bo są one są faktycznie na każdym kroku. Tak samo jak scena z Anastazją i pistoletem nielogiczna jest scena, w której jedna z brunetek wisi na ramionach gościa, który się obraca i strzela - w rzeczywistości dawno by ją zwalił, a ona nie strzelała by w nieskończoność (a na pewno nie tak, żeby zabić wszystkich uczestników imprezy), bo skończyłyby się jej naboje, tak samo scena, w której wszyscy są porażeni prądem jest bez sensu - w rzeczywistości dawno już wysiadłyby korki, bez sensu jest scena, w której MILF, po tym jak jej facet wyznaje jej miłość, idzie się bzykać z przypadkowym gościem (nikt się tak nie zachowuje), a najgłupsza w ogóle jest scena z pralką, bo ona nie ma żadnego sensu :P Mogę tak wymieniać i wymieniać, tylko po co? To tak jakbyś obejrzała Gwiezdne wojny i stwierdziła, że bez sensu, bo nie da się żeby dwa lasery się stykały jak ciało stałe.

ocenił(a) film na 7
Soowka_Ninja

Nie zabija wszystkich ta na gosciu. Raptem pare osob.

ocenił(a) film na 7
mtnx

A w rzeczywistości pewnie nie zabiłaby nikogo, bo koleś nie kręciłby się bez sensu w kółko, tylko ją zrzucił, a ona nie strzelałaby bez ładu i składu co kilka sekund do ludzi stojących bez ruchu.
Nie ma znaczenia ile osób zabiła - doszukiwanie się w tym logiki jest ...nielogiczne.

ocenił(a) film na 7
Anna_JK

Musisz czesciej z kims sypiac. Moze tez uniesiesz rece... Stol jest na wysokosci ok 80 cm. Rece pewnie na 130. Glowa typa pewnie 175. Odleglosc od drzwi tez robi swoje.. okolo 3m. Wez skalowke i narysuj sobie

ocenił(a) film na 7
mtnx

To taki calkiem udany slasher. Moze nie czarna komedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones