PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498675}
7,0 91 187
ocen
7,0 10 1 91187
6,3 24
oceny krytyków
Wszystko, co kocham
powrót do forum filmu Wszystko, co kocham

Z pewną niecierpliwością czekałam albo na charakterystyczny dla polskich filmów ostatnich dwóch dekad „rozwój akcji” na styl amerykańskiego kina szeroko rozumianej akcji (choć to kończy się np. sceną wjechania w pudełka…) albo na martyrologiczną próbę przedstawienia Polski Walczącej i skazanie autorów stanu wojennego na wieczne, filmowe potępienie.
Nie doczekałam się.
Czy czuję się zawiedziona – absolutnie nie. Zobaczyłam pozornie prostą historię o dojrzewaniu w trudnych czasach, o więzi łączącej ojca i syna, o miłości i buncie. Historię trochę o każdym. A wszystko okraszone dawką dobrej muzyki – ale bez gwiazdorzenia. Borcuch dowodzi, że zawiła akcja może toczyć się we wnętrzu bohaterów i nie trzeba sięgać do naszych narodowych tragedii, żeby pokazać kawałek historii, w którą wraz z wojownikami obu stron wikłani są zwykli ludzie. Właśnie to w tym filmie mnie urzekło – bliskość bohaterów i ich „swojskość”.
I ci aktorzy – a więc tutaj się ukrywają zanim na stałe zagoszczą „przy Wspólnej” :).

ocenił(a) film na 4
joannadarc_filmweb

gdzie byla ta dawka dobrej muzyki?

ocenił(a) film na 8
ewelinavonb

Ten utwór jest b. fajny http://www.youtube.com/watch?v=CZGWeSBkvFA
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones