PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835701}
6,6 5 271
ocen
6,6 10 1 5271
5,5 20
ocen krytyków
Wszystko dla mojej matki
powrót do forum filmu Wszystko dla mojej matki

Niestety to prawda co pokazano w tym filmie, patologia ośrodków resocjalizacyjnych, rutyna, brak wykwalifikowanej kadry, nie misja a praca jak na akord i pod peany od przełożonych, do tego brak faktycznego nadzoru nad rodzinami zastępczymi w których często "ukrywają" się różnego rodzaju zwyrodnialcy, bezkarni bo umiejący zastraszyć dzieci (praktyka czyni mistrzem). Znieczulica policji, przedmiotowe podejście do kwestii przestępstw seksualnych, które nie obejmują tylko klasyczne gwałty, ale wiele innych zachowań seksualnych. Na koniec "żli mężczyżni" i "dobre kobiety" - akceptujące gwałty na dzieciach w imię utrzymania przy boku "mężczyzny," ( raczej potwora) albo wręcz wyparcie się macierzyństwa bo"on tego nie zrozumie". Ponury, dołujący, wstrząsający film - ja osobiście przez długi czas o nim myślałem....Na szczęście pokazano też dla równowagi jednostki pozytywne: psycholo-żka, trener, mieszkaniec miasteczka, matka koleżanki - ale oni niestety są w mniejszości. To smutne ale prawdziwe, że na całym świecie wegetują ścierwa wykorzystujące przewagę nad dziećmi we wstretnych przestepczych celach, zastraszają je wykorzystując stosunek tzw. zależności, dlatego jest tak ważne abyśmy reagowali na wszelkie symptomy tego rodzaju patologi, nie bali się "mieszać w cudze sprawy" być może uratujemy choś jedną dziecięca duszę, chociażby chodziło o księdza, policjanta, polityka czy "bogobojną babę rydzykową".....wiecej takich filmów!!!

ocenił(a) film na 9
esoxlucius

Zdecydowanie powinno być takich filmów więcej. A przede wszystkim powinny być bardziej "rozreklamowane". W kinach był bardzo krótko i to niemalże wyłącznie studyjnych. Ale Zenek i badziewia Vegi, 365 dni itp. kłuły w oczy co krok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones