Widać że większość z was

Widać że większość z was nie zrozumiała tego filmu..

warto umrzeć za swoje ideały, mieć swoje zdanie i zasady..
wolę żyć 25lat będąc szczęśliwym i robiąc to co kocham..

niż żyć wieczność tak jak większość z was.. chodzicie jak pionki.

107
 • "Szukam sposobu, by kiedyś polecieć jak Ikar Na skrzydłach tej wolności.
  I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on. Ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę."

 • Dlaczego piszesz tak pretensjonalnie? Film ma ocenę 8,0 więc chyba jednak większość go zrozuiała

 • ..każdy rozumie film na swój sposób...nie wiem jak Wy,ale dla mnie postać z filmu to nie do końca pokazany Christopher McCandless...jest też pominiętych kilka ważnych informacji - jeden,według mnie,najbardziej zmieniający Jego historię życia to fakt że na kilka tygodni przed śmiercią zostawił na drzwiach autobusu kartkę..."S.O.S. Potrzebuję pomocy. Jestem ranny, bliski śmierci i za słaby, żeby się stąd wydostać. Jestem zupełnie sam, to nie są żarty. Na miłość boską, pozostańcie tutaj, żeby mnie ratować. Wyszedłem zbierać jagody w pobliżu i wrócę wieczorem. Dziękuję, Chris McCandless"...i to jest bardzo istotny fakt...bo nie zmarł w szczęściu,spełniony...nie spełnił swego marzenia...pomylił się i nie był gotowy,odpowiedzialny aby stawić czoła naturze.Poddał się,wiedział że popełnił błąd,szukał pomocy,ratunku i był w desperacji...i to jest dramatyczne a nie piękne...bo nie miał szans z żywiołem,nie miał szans z naturą,zmarł w strasznych męczrniach,człowiek nie powinien tak kończyć życia...w sumie,z banalnego powodu...Naprawdę szkoda młodego człowieka,był pełen optymizmu i optymistycznie nastawiony do ludzi...a mimo to...zostawił bliskich w kompletnej rozpaczy,niewiedzy o jego losach...a to jest naprawdę okrutne,niesamowicie okrutne :-( Może miał powód,może rzeczywiście wydarzyło się coś w jego życiu traumatycznego co zmieniło jego myślenie...może rzeczywiście chciał przed czymś uciec...a może tylko był to nagły pomysł i chciał sobie coś udowodnić...ale tego już nikt się nie dowie...

 • "Chodzicie jak pionki" - hehe :)

  Świetny film i wzruszająca historia.

  Jednak trudno znaleźć tu pozytywne zakończenie zważając na nieudaną próbę powrotu do cywilizacji Pozytywne zakończenie powinno wyglądać tak, że udało mu się znaleźć drogę powrotną a w przyszłości napisać książkę o swoich przygodach. Mimo wszystko podziwiam w nim odwagę choć może to była nieroztropność ponieważ poświęcił zbyt wiele bardzo ryzykując. Niestety zapłacił za to życiem. Pewnie gdyby pozostawił bliskim informacje o swoich planach i miejscu, w które się udaje, nie poczułby pełni wolności. Te decyzje uznałbym za przejaw jakiegoś buntu ponieważ przepadł bez śladu. W filmie były pokazane problemy rodzinne, pewnie w jakimś stopniu to wpłynęło na jego decyzje. Nie wiem dokładnie. Mam zamiar kupić książkę i jestem ciekawy co w niej jest napisane.

  Szkoda gościa. Wszystko byłoby spoko tylko że nie udało mu się przeżyć. Wszedł na zbyt głęboką wodę. Gdyby udało mu się przeżyć dwa tygodnie dłużej to by żył. A tak to myśliwi znaleźli zwłoki. Szkoda.

  Może ta historia zmieniła czyiś sposób myślenia, życia Hm....

  Po tym wszystkim czuć jednak lekkie przygnębienie.

 • a pamietasz, co napisał ostatkami sił i ze łzami w oczach, przed smiercią? Happiness is only when shared...

 • Zapewne jestes bardzo mlody, mlodzi zawsze pisza u wierza w takie idealistyczne bzdury. No coz - pelne prawo i piekno bycia mlodym

 • Wołając o pomoc chyba nie był zbyt szczęśliwy. Umarł w samotności, z głodu i wycienczenia. Do pewnych wniosków doszedł za późno. Przygoda przerosła go. Za to film bardzo mi się podobał. Kiedys traktowalam go też bardziej romantycznie ale dzisiaj uważam, że to zmarnowane życie i zakończone zdecydowanie zbyt wcześnie.

 • Zdecydowana większość z nas żyje zwyczajnie, tak jak Bóg przykazał. Mróweczki tyrają w korporacjach, pasąc i tak już obrzydliwie obżartych prezesów. Zakładają rodziny, robią kariery,wzbogacają się lub kończą sfrustrowani,nie znajdując sensu życia . Czasem się zdradzają, rodzą się dzieci, potem wnuki,ktoś po drodze umiera.Ich sprawa. Ci, którzy wybierają inną drogę,są uważani za walniętych i niedojrzałych. Czy wybór własnej,indywidualnej drogi przez życie jest dla wielu takim problemem? Śmierć i tak dopadnie nas wszystkich wszędzie,nagle lub przewlekle. Wybieram wolność i tak bezustannie kuszony przez konsumpcjonizm,korporacyjność i żądze posiadania hajsu za wszelką cenę. Nie chcę być popychadłem i niewolnikiem w wygodnym domu z wypasionym autem i resztą chu*ostwa na karku." I wiesz czego nie kumam,dlaczego wszyscy są dla siebie tacy podli.Osadzanie,kontrola i hipokryzja". Ja nie krytykuję.Żyjmy jak komu się podoba.Amen : )

 • [nie zawiera spojlerów] To ciekawe bo osobiście jestem wolny jak nikt, nie muszę pracować, żyję po królewsku a film zrozumiałem zupełnie odmiennie.
  Gdyby zamiast jedzenia mieszanki ziemniaczanej łowił sobie rybki to poszło mu by o wiele lepiej ;)
  Tutaj nie ma ani słowa o tym, że warto umierać za ideały!
  Tylko ta muzyka taka dziwna jakaś, ni to melodyjne, bez pie***nięcia, nie ma nawet flow czy bitu.

 • ''..niż żyć wieczność tak jak większość z was.. chodzicie jak pionki.'' - socjolog amator :D Świetna jak widać masz wiedzę o społeczeństwie. Wszyscy jesteśmy więźniami systemu, ograniczeni, kierowani co nie? :D Wait, wait jednak gość jak chciał tak wyjechał na Alsaskę? Jak to możliwe kiedy wszyscy jesteśmy sterowani?

  Dla mnie sprawa jest jasna. Gość był nie do końca zdrowy jeśli chodzi o aspekty psychologiczne konkretnie te związane z życiem w społeczeństwie. Dodatkowo był egoistą nie zważającym na uczucia innych.
  Potrzebował on pomocy specjalisty, jednak wy cieszycie się, że umarł za ideały w zgodzie z naturą.... Co za brednie. Ktoś wyżej napisał, że w rzeczywistości błagał o pomoc. Takie jest życie, taka jest natura ludzka. Mógł tam sobie siedzieć i całe życie jednak był po prostu moim zdaniem zbyt chory na racjonalne myślenie.

  Żyjemy teraz w najlepszych czasach i to są fakty. Większość z nas może żyć jak chce i w zgodzie z naturą i w barwnym społeczeństwie w miastach oraz na wsi. Możesz wyjechać w Bieszczady i nikt Cie nie zatrzyma masz pełne prawo wyboru. Ale nie Ty wolisz pierdzielić jakieś anty-systemowe bzdety, że wolisz umrzeć w wieku 25 lat i robić to co kochasz.

  Robert Lewandowski już by nie żył bo ma 28. Tak się tylko mówi do póki ten 25 rok życia nie spojrzał by Ci w oczy i nie zacząłbyś płakać.

  Sorry ale jak kolega wyżej wspomniał wole żyć po swojemu 100 lat w spokoju i szczęściu. Założyć rodzinę spojrzeć w oczy wnukom niż umrzeć jak jakiś pierdzielony egoista w stylu największych imbecyli z mafii czyli intensywnie ale krótko. Mogę robić co chce a życie w mieście jest po stokroć weselsze niż zaglądanie sobie głęboko w dusze i popadanie przez to w depresję i paranoję. Jak mam chęć pokontemplować to mam na to milion miejsc w których mogę być zupełnie sam z naturą i to nawet w pobliżu największych miast.

  • użytkownik usunięty

   Bardzo rozsądna wypowiedź. Pozdrawiam.

   Wielu myli wolność z lekkomyślnością. Wychodziłoby na to, że najbardziej wolni są laureaci nagrody Darwina (do których należy też bohater tego filmu ), bo całkowicie nie liczyli się z realiami, tj. ze zwykłymi ludzkimi ograniczeniami.

 • taaaa ... Nie będę się rozpisywał na temat tego żałosnego wpisu, ponieważ domyślam się, że Ciebie Adix20 nie ma już wśród nas niemających zasad pionków ... bo ... " You were very happy " ...

 • Film dobry, jedynie nie rozumialem po co spalil kase? po to zeby potem musiec w mcdonaldzie pracowac? Jezeli tak naprawde zrobil to jego ta cala gadka o kasie sie kupy nie trzyma :/ (sorry za brak polskich znakow)

 • Ja zrozumiałam i to dobrze, sama jestem podróżnikiem. Ten film wgniótł mnie w fotel i pozostał w głowie na długo...

 • Szukałam tego filmu długo ,jestem rozczarowana ,,oczywiście jest pozytyw i negatyw ,jak wszędzie. Pozytywne jest to , że już młodzi ludzie się budzą i pragną wyzwolić z systemu obłudy tego świata .Wizja tego młodego bohatera bardzo mi pasuje i jestem z nią blisko ,natomiast film i przekaz tego filmu jest bardzo płytki ,to wyglądał tak jakby scenarzysta ,chciał pokazać ,że należy ,żyć w tym systemie ,bo jeżeli się wyłamiesz to zginiesz .Uważam ,że główny bohater ,gdyby ,żył nie podpisała się pod tym filmem ,bo nie taki był sens jego wizji ,życia i wolności .

 • Można ,żyć wieczność i nie być pionkiem ,i to jest cel naszego życia, czego wszystkim nam życzę kochani.

 • Pier...isz jak potłuczony

 • Przekaz tego filmu w moim odczuciu jest taki, że bohater uciekł przed cyrkiem konsumpcjonizmu, ale poświęcił jednocześnie takie wartości jak przyjaźń, miłość. Nie trzeba uciekać od całego świata, żeby być szczęśliwym. Trzeba po prostu obrać właściwy system wartości (chłopak miał dobry) i odpowiednio dobierać znajomych, przyjaciół, drugą połowę (tego zabrakło). Gdyby miał osoby na których mu naprawdę zależy to nie uciekłby, a tak wyruszył w drogę, bo nie czuł, że coś traci. W czasie wyprawy kilka osób próbowało mu to uświadomić, ale na próżno. Zrozumiał kiedy było za późno. Film mi się podobał, daje do myślenia na temat tego co jest w życiu ważne, a co nie.

 • Sporo ludzi tu pisze o wyborze ideałów, swojego stylu życia itp.

  Ale przecież tak naprawdę to ten chłopaczek w ogóle nie wiedział, co wybiera. Jemu się tylko coś uroiło. A w zderzeniu z rzeczywistością okazało się błyskawicznie, że kompletnie nie był przygotowany do prowadzenia życia, jakie sobie wydumał.

  Chciał być samotnym traperem poza społeczeństwem? OK. Ale przecież miał dość czasu i możliwości, żeby się tego i owego o byciu traperem nauczyć. A on tak jak dziecko - "na żywioł", "jakoś to będzie". Tylko, że to już nie jest żadne "podążanie za ideałem", ale głupota. Supertramp? Raczej supergłupek.

  A w głupocie nie ma nic romantycznego.

  • Poprawiacz_napisowy niestety muszę przychylić się do twojego poglądu , ludzie opisują tu że należy żyć z własną ideologią i chęciami tylko jakie to ma znaczenie - co wnoszą do ogółu - nic, po prostu sobie żyją i umierają a ich ideologie razem z nimi. Zgodnie z powiedzeniem tylko krowa nie zmienia poglądów tak samo pokazane jest w tym filmie że bohater nie chce zmienić swoich poglądów - jednak przed chwilą nadchodzącej śmierci zmienić chce swoje podejście aby móc żyć dalej lecz jest za późno i to właśnie wykazano w tym filmie - "wszystko za życie" - nawet najbardziej bzdetne ideologie nie są istotne kiedy się umarło ot i cały przekaz.

 • Adix20 trochę przesadziłeś z tym wiecznym życiem ;-) Ja podpisuję się pod tym co napisał qasz666_qwerq.

 • Ok ja nie oceniam tego co zrobił Chris, to był jego wybór jak dało mu to szczęście to super.
  Tylko jest jedno ale malutkie - to co napisałes 25 lat przeżyłem to co chciałem spełniłem się tylko.. czy na końcu patrząc śmierci w twarz nie ogarnie cie rozpacz i poczucie chęci dalszego życia? Chris chyba to poczuł i chyba chciał cofnąć czas, skąd wiesz czy ty byś tego nie poczuł.....hmm
  Morał spełniać się ale z głowa?
  Mi takie coś przychodzi do głowy :)
  Ale to moja opinia bo życie jest krótkie i szkoda go skracac mimo wszystko, ludzie którzy odchodzą nigdy nie robią tego dobrowolnie i z bananem na ustach bo się spełnili.
  Ja spełniam się biegajac po górach jak zdrowie siadzie znajdę coś innego :) może nordic walking :] ale nie muszę ryzykować życiem bo to cholernie cenna rzecz dana raz na zawsze.

 • Trzeba być d.bilem żeby coś takiego zrobić . Ja rozumiem zrobić sobie kilkutygodniową podróż w ramach resetu ale nie na całe życie. Wyobraźmy sb że główny bohater nie zatruła się i co dalej...? Żyły w nędzy aż szlag by to trafił i sam wcześniej czy później wyszedł by z lasu pocałowałe klamkę matczynego domu i ładnie przeprosił że był głupi jak BUT Druga opcja to taka żeby się zabił . The end

 • Nic dodać nic ująć, po komentarzach wnioskuję że ten film może zrozumieć tylko człowiek który pragnienie właśnie tej prawdziwej pełnej wolności jak główny bohater który widzi to co wielu ludzi chce wyprzeć, jesteśmy zniewoleni tylko w inny sposób niż to było sprzed laty, powiedziałbym że wręcz jesteśmy ogłupiani dlatego czasem nie widzimy czegoś co każdy zdrowy człowiek powinien widzieć. Mnie ten film urzekł, jak i też nie ukrywam czasem nużył, ale wartości jakie niesie ta produkcja chciałbym widzieć w każdym filmie!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię