PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428990}
5,3 1 656
ocen
5,3 10 1 1656
Wszystko
powrót do forum filmu Wszystko

Autorowi "Wszystkiego" trzeba oddać, że jest zawzięty. Chłopak się uparł i zrobił film profesjonalnie. Tego nie neguje nikt, nie zamierzam też negować ja. Niestety film sam w sobie jest zły, niedobry, nieudany, a miejscami wręcz żenujący. Mateusz Banasiuk stroi po prostu miny, ilustrowane narracją, która mówi nam "wszystko". Nie ma budowania postaci obrazem, w ogóle właściwie nie ma budowania postaci. Główny bohater po prostu "jest" i trzeba przyjąć, że jak jest chudy i drobny, to zapewne jest wrażliwy i cierpi niczym Werter (bo jest w dodatku młody). Od pierwszej minuty wieje nudą, a potem jest gorzej. Nie chcę tu pisać tylko o filmie, chciałbym bowiem poruszyć nieco inną kwestię. Dlaczego crowdfunding musiał się w Polsce rozpocząć od takiego "dzieła"? Wydaje mi się, że część ludzi, która wpłaciła kasę, może się dziś czuć oszukana - bo ich kasa poszła w film bezsensowny. Czy ci sami ludzie, którzy mogliby może sfinansować inny film kogoś, kto filmy naprawdę potrafi robić, nie zastanowią się teraz podwójnie nim wpłacą kasę? A może nie wpłacą wcale? Nie może być tak, że każdy z ulicy zapragnie sobie nakręcić film na taśmie w warunkach profesjonalnych i zrobi to, mimo że kompletnie nie ma warsztatu. Twórca "Wszystkiego" zamknął być może drzwi do powstania prawdziwie wartościowych filmów i udowodnił przy tym, że sama taśma i ładny obraz nie czynią jeszcze dobrego materiału na film.

ocenił(a) film na 6
the_boutique

Zgadzam się całkowicie. A to jest tylko jeden aspekt. Sam się złożyłem na te przedsięwzięcie. Płyta DVD z filmem, którą ludzie mieli dostać przyszła do mnie o ile się nie mylę KILKA LAT po terminie. Do Pana Artura napisałem kiedy film już był albo miał być gotowy i płyty wysłane w roku 2009. Pisałem co roku. Płyta przyszła chyba w roku 2012 bo wtedy jak widzę korespondencja się urwała. Kolejno przesuwał termin w pewnym momencie opóźnienie motywował tym, że najpierw wprowadzi film do kin. No i wszyscy którzy sie na Wszystko składali dostali swoje płytki z filmem do obejrzenia wtedy kiedy wszyscy inni juz go dawno zobaczyli w kinach badz na YouTube. Kilka lat po obiecanym terminie. Jak dla mnie to jest po prostu brak szacunku do ludzi, którzy na dodatek pomogli w całej sprawie. Smutne. Ja w polskim crowdfundingu już chyba nigdy udziału nie wezmę. A płytka z filmem od dawna gdzieś leży zakurzona i nieodpakowana bo nawet odechciało mi się tego oglądać po tym wszystkim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones