Wujaszek Wania

Dyadya Vanya

1970 1 godz. 44 min.
7,5 313
ocen
7,5 10 313
655
chce zobaczyć

Profesor Aleksandr Sieriebriakow ze swoją młodą żoną Heleną przybywa do majątku ziemskiego, odziedziczonego po pierwszej żonie i zarządzanego przez jej brata, Iwana Wojnickiego. Profesor chce sprzedać posiadłość, Wojnicki kocha się zaś skrycie w jego żonie, którą na miejscu uwodzi przyjaciel rodziny, dr Astrow. W nim z kolei zakochana jest córka profesora, Sonia. W tej dusznej atmosferze prowincji, pośród wzajemnych żalów i tłumionych namiętności dojdzie wkrótce do dramatycznego wybuchu skrywanych emocji...
Film Andrieja Konczałowskiego należy do żelaznej klasyki kina radzieckiego i jest najwybitniejszą adaptacją Czechowa na ekranie.

BartekM
opis użytkownika

Profesor Aleksander Sieriebriakow wraz z żoną Heleną przebywają w majątku odziedziczonym po pierwszej żonie Aleksandra, który utrzymywany i zarządzany jest przez jego szwagra - Iwana Wojnickiego. Wspólne spotkanie spadkobierców, oraz innych osób związanych z posiadłością i jej mieszkańcami spowoduje niespodziewany i dramatyczny wypływ głęboko skrywanych emocji i żalów.

marczykowski
opis użytkownika