PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007212}

Wulkan miłości

Fire of Love
7,6 6 363
oceny
7,6 10 1 6363
7,6 16
ocen krytyków
Wulkan miłości
powrót do forum filmu Wulkan miłości

Z filmu wynika, że para głównych bohaterów podróżowała sobie turystycznie na wulkany, nazywali siebie wulkanologami i czasami występowali w TV. Praktycznie zero informacji o tym co konkretnie badali, w jakim celu, co odkryli, kto finansował ich przedsięwzięcia naukowe. Na plus świetne zdjęcia, mimo że z lat 70 i 80, to jakość powala. A, i narrator ma tragicznie drażniący głos, uszy więdną.

EzioAuditoreDaFirenze

Mam dokładnie takie same uwagi.. zdjęcia piękne ale nie dowiedziałam się o nich zbyt wiele ...

EzioAuditoreDaFirenze

Zdaje się, że to był film bardziej fabularno-biograficzny niż dokumentalny. Reżyser skupił się raczej, żeby pokazać parę głównych bohaterów, niż wgłębiać w zagadnienia naukowe. Widzę tutaj bardziej obraz artystyczny zaczerpnięty z Herzoga, więc nie powiedziałbym, żeby lakoniczne informacje były minusem. Można to sobie poczytać na wikipedii :) (a prawdę powiedziawszy, to film pokazuje sporo o ich pracy - aparatura pomiarowa, opis pobierania próbek gazu itp. - jeśli to jest mało, to nie wiem jakie były oczekiwania)

ocenił(a) film na 8
EzioAuditoreDaFirenze

Przecież te obrazy mówią same za siebie, widać dokładnie, co badają, jak to robią, gdzie. Po co to objaśniać? To film artystyczny, a nie książka naukowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones