PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 175
ocen
7,3 10 1 53175
6,8 29
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Nie wiem czy pojsc na ten film, bo nie lubie queerowego kina, ale chyba jest bo reżyser jest
gejem, poza tym młodym co mnie nie zachęca. Ktoś się orientuje ;] ?

zbyncom

Na prawdę warto wybrać się na "Wyśnione miłości"!
Określenie "gejowskie kino" jest dla tego filmu wydaje mi się bardzo krzywdzące. Owszem, nie da się ukryć, że homoseksualizm w tym filmie jest obecny. Ale to tylko jeden z wątków. Sama historia przedstawia nam bardziej sam flirt, zabieganie o partnera, rywalizację o niego. Film aż kipi uczuciami i zmysłowością.
Natomiast nawet bardziej wyczulonemu na homoseksualizm widzowi, wiele zrekompensują (a może i nawet zrekompensują z nadwyżką!) wspaniałe, barwne ujęcia, piękne kadry, gra szczegółów i muzyka doskonale dopasowana do obrazu. "Wyśnione miłości" ogląda się bardzo przyjemnie.
Wiekiem reżysera nie ma się też co zniechęcać. Mimo, iż Xavier Dolan jest bardzo młody i dopiero zaczyna karierę reżysera (ale nie filmową! Bo już jako dziecko grał filmach), to jest bardzo utalentowany. Podziwiam jego inspiracje.

JaJoasia

zobacze w takim razie z ciekawości, bo jak powiedziałem nie lubie zbyt młodych reżyserów, ale może mnie przekona do siebie. Leci na dużym ekranie wiec jest możliwość pełnej oceny jakości. Dzięki wielkie. Pozdrawiam

ps. to nie ze względu na ograniczone myślenie. queerowe kino jest bardzo specyficzne, dlatego pytam.

ocenił(a) film na 10
zbyncom

obejrzyj, spróbuj i wtedy oceń.
dla mnie magia :)

ocenił(a) film na 10
zbyncom

masz bardzo wąskie i ograniczone myślenie.
amen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones