Wyśnione miłości

Les amours imaginaires

2010 1 godz. 35 min.
7,3 51 844
oceny
7,3 10 1 51844
26 299
chce zobaczyć
6,7 13
ocen krytyków
{"rate":6.69231,"count":13}
powrót do forum filmu Wyśnione miłości
  • anytramartyna ocenił(a) ten film na: 10

Naprawde nie rozumiem jak można oceniać ten film przez pryzmat homoseksualizmu. To jest akurat
    jeden z najmniej ważnych wątków. Można nawet stwierdzić, że nie istotny. Detale i estetyka w
    krótkich ujęciach tworzą emocjonalną bombę. Niedałoby się tego przekazać za pomocą żadnych
    słów. Postacie są niesamowicie realistyczne i mają rozbudowane charaktery. Ich pragnienia i lęki są
    przekazane w bardzo przekonywujący sposób. Podczas filmu tak naprawdę nie wydarzyło się wiele, a
    zawierał tyle treści. Polecam ten film ludziom, który starcili wiarę w ludzi. Jednak są jeszcze ludzie
    nie postrzegający świata w czarno białych farbach i sztywnych schematach.
    + za muzykę !

• marisaxyz ocenił(a) ten film na: 10

anytramartyna Nic dodać, nic ująć. Takie filmy ogląda się z przyjemnością.

• anytramartyna Ja po tym filmie jeszcze bardzej stracilam wiarę w ludzką wrazliwość. Bohaterzy są ohydni w swoim postępowaniu.

• Kinematograf98 ocenił(a) ten film na: 4

anytramartyna Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Dla mnie jest nużący i nieznośnie pretensjonalny. Styl Dolana jest dla mnie manieryczny i wydumany. Poprostu dla mnie ten film jest pusty w środku, męczący, ocierający się o kicz. Nie chodzi o moje nastawienie do homoseksualizmu. W filmach o miłości, nie ważne czy homoseksualnej, czy heteroseksualnej musi być pasja. Taki Almodovara na przykład, kiedy on opowiada o miłości dwóch mężczyzn to tam kipi od namiętnosci. U Dolana tego nie ma, jest letnio, nijako. Chociaż muszę pochwalić ten film za cudowny soundtrack.