PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 178
ocen
7,3 10 1 53178
6,8 30
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Dla mnie - wspaniały przerost formy nad treścią! Bardzo przyjemnie się ogląda pomimo
fabuły, która nie porywa. Pół dnia byłem pod wrażeniem muzyki, zdjęć, gry aktorskiej itd.co
nie często mi się zdarza. Film godny polecenia!!

ocenił(a) film na 7
Tomor9

Film dosyć ciekawy,na wielki plus zasługuje muzyka,która idealnie wkomponowuje się w sytuacje w nim ukazane.A sam film w oryginalny moim zdaniem sposób ukazuje pewnego rodzaju tragedię dwojga młodych ludzi.Tak jak napisał mój poprzednik- film naprawdę godny polecenia.

ocenił(a) film na 7
Damian5395

mnie zadziwiło że Xavier Dolan jest w tak młodym wieku i udało mu się już zrobić tak nieprzeciętny film

Tomor9

Ja bym go określiła krótko i treściwie: wspaniały, lecz BEZNADZIENJNY.
Wspaniale ukazanie postaci, ich rywalizacji, ale film jako całość- jest strasznie nudny. Aby wczuć się w sytuację i zrozumieć trzeba mieć odpowiedni humor i nastawienie. Ja chyba nie miałam...
Czy to kino niezależne... (?).
Mimo wszystko również polecam.

Moniiana

Aha zapomniałam- czy ktoś oglądał film "Karmel"?
Wspominam o tym filmie, bo muzyka jest żywcem ściągnięta właśnie z tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Moniiana

że niby w Karmel grało The Knife i Fever Ray? ;)

ocenił(a) film na 8
Tomor9

Zgadzam się, sama historia nie porywa jakoś specjalnie, gdyby spojrzeć na nią obiektywnie, a nie oczami głównych bohaterów, to okazałaby się kiczowatą lovestory, do tego krótką i nieszczęśliwą. Za to zdjęcia, muzyka, tak umiejętne pokazanie detali (sceny "łóżkowe" chociażby, czy mleczny kark Marie... ) tworzą małe dzieło sztuki, obraz tak urzekający, że nie można mu odmówić miana przyzwoitego filmu. Wciśnięte w fabułę wypowiedzi kilkorga źle lokujących swoje uczucia, jakby nadają rytm i przywołują zarys pierwotnego zamysłu, kiedy już zdążymy się pogubić, czy znudzić chaotyczną akcją. Na koniec dostajemy nawet puentę- "cóż z tego, że prawdziwego uczucia tu nie ma, a w jego miejscu pojawia się (tytułowa) miłość wyimaginowana, urojona można by rzec. widocznie bez miłości żyć nie można, a kiedy jej nie ma i namiastka jej dać potrafi ulotne szczęście". Mogę tylko polecić :))

ocenił(a) film na 4
the_riot

zgadzam się, jest to film z gatunku tych ' estetycznych', przyjemnych dla oczu i uszu :) natomiast przyznaję, że czegoś zdecydowanie mi brakowało, choc sam tytuł mówi nam, że jest to film lekki, nie o miłosci, lecz o zauroczeniach i wszystkim tym-z czym mogą utożsamiac się młodzi ludzie ( łącznie z genialną muzyką :)) mimo wszystko-dla mnie był chyba trochę zbyt pusty w środku, postaci za mało dopracowane- na co zawsze zwracam uwagę, chyba zbyt lekki- ale to już mega, mega subiektywne. przyznaję, że mam jakaś słabosc do takich hipsterskich filmów :) miałam natomiast problem, jak ocenic film, bo zdjęcia były genialne i-no własnie- forma,forma, ale w srodku pusto. Polecam ' Zabiłem moją matkę' tego samego reżysera, film, który moim zdaniem jest bardziej dopracowany :) Mimo wszystko warto zobaczyc 'Wysnione miłosci'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones