PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 170
ocen
7,3 10 1 53170
6,8 29
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Od nieudanego poprzednika różnił się tym, że przynajmniej pokazywał jakiś tam, (błahy, bo
błahy) ale problem, a nie wydumane cierpienia taniej podróby młodego Wertera. Jak zwykle
u zmanierowanego reżysera: przerost formy nad treścią, przeestetyzowanie (estetyka iście
odpustowa), wysublimowane dialogi, których nie powstydziliby się państwo Lubicz z
"Klanu", już pomijając fakt, że to "dzieło" jest kompletnie n u d n e. Litości. Najlepsze w tym
wszystkim jest to, że bananowa młodzież podziwiająca "WM" myśli, że ogląda wielkie dzieło
kinematografii albo obcuje z wysoką kulturą. To przez ten kontrabas w tle. ;)

ocenił(a) film na 2
wertherTom

Nic dodać, nic ująć. Święte słowa. Przerost formy nad treścią razi w oczy od pierwszej minuty. Ach, i te "niebywale artystyczne" ujęcia. Przekoloryzowanie wycieka bokami z każdego kąta ekranu, więcej w tym sztuczności niż w jabłku z McDonalda. Naprawdę, nie rozumiem czym tu się zachwycać, ale tak, tak, drogie dzieci - żyjcie dalej w przekonaniu, że jest to dzieło na wysokim poziomie. Pozdrawiam człowieka, który czyta mi w myślach. :)

ocenił(a) film na 3
rzekaMK

mocno nieudana zrzynka z "the dreamers" jak dla mnie.

wertherTom

Bałam się rzec jakiekolwiek złe słowo na młodego Dolana i jego twórczość, gdy naokoło same zachwyty, dlatego cieszę się, że ktoś to zrobił za mnie. Przez cały film zadawałam sobie pytanie "Kurde, gdzie ten geniusz? Kiedy to się rozkręci i mnie powali?".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones