PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 175
ocen
7,3 10 1 53175
6,8 29
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Niestety film poraża płycizną. Wcześniej widziałem "Mommy" tego reżysera, które bardzo mi się podobało, więc jest szansa, że Pan Dolan idzie w dobrym kierunku. Gdybym w pierwszej kolejności obejrzał Miłostki z Koszmaru, to pewnie za następne filmy bym się nawet nie zabrał.
Tytułowe miłości mogły być ulotne, mogły być burzliwe, głębokie, romantyczne, skomplikowane...cokolwiek. Problem w tym, że były KOMICZNE.
Zachowanie bohaterów przypomina końskie zaloty z czasów szkół podstawowych. Główna bohaterka mając 25 lat zachowuje się jak dziewczynka, do której prosto z plakatu spłynął o północy w blasku księżyca jeden śpiewak z ekipy Backstreet Boys. To nie jest zakochanie, to nie jest zauroczenie i motylki w brzuchu. To jest inwalidztwo emocjonalne, a mam wrażenie, że jednak nie o to do końca chodziło reżyserowi. Śmieszne, przerysowane reakcje i zachowania bohaterów. Film do bólu naiwny począwszy od wyrażania uczuć, po niektóre sceny (jak np. ta końcówka z parasolem, albo ostatnia impreza).

Film ma swoje plusy. Niezłe ujęcia, ścieżka dźwiękowa bez zarzutu. Można próbować popłynąć z klimatem filmu, jednak główny wątek bardzo szybko sprowadza widza na ziemię.

Da się obejrzeć. Ujdzie, ale bez ochów i achów.
4/10

ocenił(a) film na 10
macius_4

Widać nigdy w życiu nie byłeś nieszczęśliwie zakochany abyś mógł zrozumieć ten film. Człowiek nieszczęśliwie zakochany bardzo często postępuje irracjonalnie gdzie jakby ktoś obserwował to z boku miałby podobne odczucia co ty, ale na tym polega niestety nieszczęśliwe zakochanie na irracjonalności zachowań idealizowaniu tej drugiej osoby nie dostrzeganiu jej wad bo wady ma każdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones