PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4230}

Wybuch

Blast
4,9 166
ocen
4,9 10 1 166
Wybuch
powrót do forum filmu Wybuch

Pierwszy raz oglądalam go gdy byłam smarkata i oglądałam każdy film w którym mogłam obejrzeć Rutgera Hauera...
Kiedyś uznałam go poprostu za taki sobie.
Obecnie minęło już trochę lat i już go trzy razy pod rząd go oglądałam bo miałam problem z obiektywnym spojrzeniem.
Jednocześnie drażni mnie parę rzeczy, i zarazem przyciąga...
Po pierwsze - Rutger Hauer.
Zachodzę w głowe czemu na wielu plakatach, okładkach do tego filmu pojawia się jego twarz, skoro tak naprawdę Hauer jest tu... Hm.. Dodatkiem, ciekawostką, a nie tak naprawdę pełnoprawnym bohaterem filmu.
Złości mnie, że do promocji, tego niezbyt skomplikowanego dzieła, użyto Rutgera. Człowiek spodziewa się że jest on główną postacią, a tymczasem użyto go jako promotora "Blast"...
Dla mnie Hauer był, jest i będzie wspaniałym, ukochanym aktorem i wnerwia mnie, że tu jest tak dziwną postacią.
Jednak oglądając go drugi raz , uznałam, że może miał być taki i stwierdzilam, że nie jako dodaje smaku fabule.
Kolejny aktor - mr. Aka Johnny Cage... Jak dla mnie był tak bez wyrazowy jak to tylko amator może być. Nieciekawy, odrealniony, mało efektowny.. Chętnie bym zastąpiła go kimś innym.
Gdyby Bruce Willis tak zagrał w "Szklanej pułapce", raczej na więcej ról nie miałby co liczyć...
Najciekawszym i jednocześnie bardzo nie docenionym przez Puyna aktorem był tu Andrew Divoff - bądź co bądź czarny charakter.
Jego gra jest taka jaka powinna być. Typ jest poprostu zły do szpiku kości, samym wyrazem oczu gra lepiej niż Ashby wypowiadając długi monolog.
Niestety Puyn zamiast oprzeć promocję filmu na Divoffie, zgniótl go swoją grubą dupą, na siłę na główny plan wysuwając przemijającego się w tle Hauera...
Fabuła...
Nie ukrywam, że jest prosta jak budowa cepa, przypomina Die Hard nad basenem XD piszczace laski a la Słoneczny patrol i pani trener której wyraź twarzy mówi widzowi raczej, iż jest zaskoczona niż przerażona...
Niestety, tu zagęszczenie głupich zachowań i bzdur normy przewyższa...
Reasumując... Obejrzę jeszcze i czwarty raz, bo lekkie proste kino z lat 90 tych wolę, jak to co się kręci dziś, gdzie główne role grają efekt specjalne...
"Blast"jest jednocześnie slabiakiem, jak zarówno filmem który daje fun. Stąd mój klopot z ocena.
Ale dla Divoff'a warto go obejrzeć!

ocenił(a) film na 6
iza198444

Ja tam dzisiaj go nagram w nocy na AMC, a jutro sobie zapuszczę bo nie ma jak filmy z ery VHS. :-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Zdecydowanie jestem na tak! Dzięki za cynk ;) Obejrzę.

ocenił(a) film na 6
iza198444

To życzę miłego oglądania po raz czwarty. :-) Pozdrawiam. :-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Dziękuję. Kolejny seans zaliczony :) pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Do czterech razy sztuka jak mówią. ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Hehe,w sumie to do wielu razy sztuka,bo obejrzę go jeszcze chętnie jezszcze nie raz :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

To nie zapomnij zaznaczyć na Filmwebie zakładkę chcę obejrzeć ponownie.:-) Ja też chyba muszę, bo trzeba jeszcze raz zobaczyć scenę, której grupa wysportowanych osiłków przez 10 minut nie może dogonić ważącej 150 kilogramów woźnej. ;-))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

XD tam jest tego więcej jeden facet,a oklepal niemal każdego napotkanego zbira,w dodatku ranny XD zawsze zapominam zaznaczyć te zakładkę:P skleroza nie boli XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Jeszcze Rutger z tymi kucykami na głowie jak wódz indiański wjeżdża na końcu z bombką na wózku inwalidzkim. :-)))))))))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

XD epickie, wódz Siedzący byk na kółkach XD. Nie wiem czy oglądałeś,ale polecam "Captured"z 1998 . Zaskakująco dobry i też w klimacie starego, dobrego akcyjniaka ;)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Tak ten film to powinien być klasyfikowany jako komediowy film akcji. :-) A "Captured"wygląda ze streszczenia bardzo zachęcająco, trzeba będzie zapuścić, dziękuję za namiar na taką perełkę. ;-)))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Nie ma za co,oby Ci się spodobał. :) wtedy polecę jeszcze jeden lub dwa w podobnym stylu, chociaż z domieszką s.f. :) stare dobre kino:)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Będę zobowiązany i trzymam za słowo. :-) Takie dzieła zasługują na ciągłe podziwianie. ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

:) Asylum 1997 ( u nas w tv funkcjonował jako "Szpital",grał tam Robert Patrick ,to ważne,bo w tym roku wyświetlają się inne tytuły,po aktorze,znajdziesz film). Stuck 2007 ("Utkwiony") - momentami mało prawdopodobny ale ogląda się dobrze.

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

I jeszcze : Adrenalin - Frear the rush - s.f. zaskakująco dobry. Dobry stary styl. Dwa razy w tv oglądałam gdy dzieciakiem byłam, potem długo szukałam,na YouTube znalazłam.

ocenił(a) film na 6
iza198444

Dziękuję za kolejny smakołyk. ;-) Tylko widzowie, którzy jak my zakosztowali kina VHS mogą docenić takie filmy. To nie to co współczesna poprawna politycznie sieczka w streamingu. :-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Zdecydowanie tak,z rożewnieniem wspominam lata, gdy nowości filmowe można było obejrzeć albo w kinie albo na VHS w wypożyczalni. I nagrywanie z tv. .. XD często z reklamiami, masakra xD ale to ma swój urok tak jak i tamto kino! Z akcyjniakami nierozerwalnie kojarzy mi się Bruce Payne. Grał w tylu niskobudżetowych domach,że szok. Ale wiele z nich są perełkami - przynajmniej dla mnie :) Dobrze jest natrafić na kogoś,kto myśli podobnie i wie czym były czasy VHS :) dziękuję :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Super czasy, zapisywanie się na film w wypożyczalni, który jeszcze się nie ukazał. Napis na kasecie "proszę przewinąć kasetę" :-) Filmy w kinie reklamowane na wielkich plakatach w oszklonych witrynach a wizyta w wypożyczalni to zawsze gadka z właścicielem lub innymi wypożyczającymi. :-) Nawet film klasy D cieszył, a teraz ludzie pół dnia pstrykają żeby znaleźć film na Netflixie. A pamiętasz też takiego aktora jak Gary Busey. To dla mnie również taka ikona VHS jak Bruce. ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Jasne! ostatnio trafiłam na film w którym miał fajną rolę,dla mnie pierwszy raz pozytywną, muszę tytułu poszukać,bo film zacny! Pamiętam pamiętnego Joshue z Zabójczej broni! Jego syn też gra, chociaż jak dla mnie daleko mu do ojca. :) rany ...za dzieciaka oglądałam każdy film jaki się teafil z ulubionymi aktorami, wszystkie slabizny w karierze Hauera też zaliczyłam. Do wypożyczalni latałam ze starszym bratem:) mógł brać firmy których ja wypożyczyć nie mogłam - 18 + :) to były czasy! Koleżanka miała wuja pracującego w kinie, czasami mi plakaty kinowe przynosiła do szkoły. Mama krzyczała gdy kolejny próbowałam w pokoju przylepić XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Te plakaty to był mroczny obiekt pożądania. :-) Tylko były tak wielkie, że szybko zajmowały wszystkie ściany. :-) W moim mieście właśnie burzą kino, które wybudowano w latach sześćdziesiątych, a teraz będzie tam jakaś Żabka. :-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Szkoda... znikają takie klimatyczne miejsca. Tak jak i dobre kino zastepuje komputerowo zrobione filmy... :( a szkoda.

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Nie wiem czy oglądałeś.... "Oko tygrysa" 1986 z G .Busey'em . :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Oglądałem, ale szczerze mówiąc niewiele pamiętam z tego o czym był. :-) Jakoś bardziej utkwił mi w pamięci film z nim z roku 1989 "Obcy w domu", który nie wiem czy miałaś okazję obejrzeć? ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Tego nie widziałam, muszę obejrzeć. Lubię Busey'a :) facet ma styl !

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

A za cynk o tym filmie, polecam "I saw what's you did" 1988 , jakos mi się skojarzył... Całkiem udany. Chociaż dawno temu go oglądałam :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Dziękuję, zapowiada się bardzo fajnie, a w dodatku można zobaczyć też pierwotną wersję z roku 1965. :-) Ale jak zobaczyłem że Gary ma już 80 lat to byłem w lekkim szoku. Człowiek chyba stracił troszkę poczucie czasu. ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Ile XD matko i córko! To i dla mnie szok! Człowiek żyje i nie czuje, że przecież inni też się starzeją... Czas leci nieubłaganie . Kiedyś bardzo nie lubiłam Stephens Rea . A jakiś ponad rok temu, zupełnie mi się odwróciło. Teraz to jeden z moich ulubionych aktorów. I jak to ja - staram się obejrzeć każdy film w jakim grał. :) To też objaw starosci - gust z wiekiem, często sie radykalnie zmienia. XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Oj zmienia masz rację. :-) Kiedyś kino akcji a teraz łzawe melodramaty. :-) Szkoda też że wielu wspaniałych aktorów odeszło albo z racji wieku zakończyło kariery. Tacy jak Connery,Plumer, Hackman, i reszta już się nie powtórzą a każdy film z ich udziałem to było coś. Ale na poprawę nastroju mam test. :-)

ocenił(a) film na 6
iza198444

https://krytykakulinarna.com/zycie-po-30/

ocenił(a) film na 6
Chlor_3

;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Padłam XD i wszystko do mnie pasuje XD S.K.S. XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Witaj w klubie. :-)))))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Dinozaury w nowoczesnym świecie XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Przecież lata 90 były jakby wczoraj. ;-)))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

O to fakt,dla mnie jak wczoraj;) tyle że młodzież która urodziła się w tych latach, mówi o nas dziadki XD masakra

ocenił(a) film na 6
iza198444

Albo boomerzy. :-))))))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Matko XD niektórych określeń młodzieży w ogóle nie rozumiem XD jakby gadali w innym języku XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

To jest chyba jakiś język patologii internetowej i tych ich idoli influenserow i youtuberów. :-)))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

Zdecydowanie. Inspirują się ludźmi którzy raczej niekoniecznie znają język polski. Żal za serce ściska,jak się słyszy czy czyta ledwo kupy się trzymajace zdania. :( ech... Teraz tylko mu,staruszki się rozumiemy nawzajem. XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Tak jest, my seniorzy z lat osiemdziesiątych, pensjonariusze dziennych domów seniora i domów spokojnej starości nadajemy na tylko nam znanych falach. :-)))))) Gimbusy nic z tego nie wiedzą. :-)) Na dowód załączam filmik z naszym tajnym kodem. ;-)))

ocenił(a) film na 6
Chlor_3

https://youtu.be/fsT6bcnqwcU?si=70W2iJ-GIljtip_p

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

I tu się popłakałam,ale dlatego, żeś mi dzieciństwo i młodość przypomniał :( jak ją tęsknię za tamtym światem... Ech....

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

XD się popłakałam ze śmiechu XD podaj mi mój wózek inwalidzki,kolego XD Gimby nie znajo XD i już nie poznają,a szkoda....

ocenił(a) film na 6
iza198444

Chętnie bym ci podał droga babuniu, ale gdzieś mi się zapodziały okulary i go nie widzę a dodatkowo doskwiera mi lumbago. :-))))))))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

XD to ten czas gdy zdajesz sobie sprawę, że siwych włosów jest więcej niż twojego własnego koloru XD O lumbago akurat wiem sporo, ostatnio mnie fest wzięło - ni to siedzieć,no to leżeć... tylko stać i chodzić mogłam XD Dobrze że oczy sprawne i wciąż można oglądać filmy XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

To ty jeszcze masz przynajmniej włosy szczęściaro. :-) Na lumbago musisz kupić ten żółty krem z apteki. ;-) No i do tych wszystkich dolegliwości dochodzą jeszcze jak mawiał Marian Paździoch piernamientne zatwardzenia. :-))))))))))))))))))))

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

XD może i włosy mam jeszcze,gorzej z uzębieniem ... wkrótce będę na chleb - pep , mawiać,a na muchy - tap tap XD Żółty krem z apteki nie pomaga,ale dobrze wypelnia zmarszczki, polecam paniom ,co się ich boją. XD zatwardzenia na zmianę ze biegunką,a jak do tego dojdzie alchajmer ... będę biegać i szukać,bo zapomnę gdzie WC. :) XD

ocenił(a) film na 6
iza198444

Haha padłem ze śmiechu po przeczytaniu twojego opisu starości. :-) Dobrze chociaż że jest jeszcze kino, bo jak już ekran telewizora będzie dla nas za mały, to chociaż tam damy radę zobaczyć aktorów. :-) Ale tak na marginesie to przynajmniej mamy fajne wspomnienia z dzieciństwa, a dzisiejsze nastolatki będą tylko mieć smartfony i ekrany jako główną nostalgię. ;-)

ocenił(a) film na 5
Chlor_3

To prawda, współczuję im nie dowiedzą się czym jest prawdziwe dzieciństwo i prawdziwe,dobre kino. Teraz swoje umysły karmią gotową papką, którą tylko w swoich telefonach widzą. Pokolenie robienia warg w stylu "leszcz"do selfie... XD to naprawdę tragicznie. Prześcigają się w głupocie XD Powiem Ci, że dobry film umrze wraz ze śmiercią ostatniego klasycznego aktora czy reżysera. Ale póki co trzeba się cieszyć że żyją i wciąż budzą w nas, dziadkach nostalgię ! :)

ocenił(a) film na 6
iza198444

Przy naszym kiepskim zdrowiu to obawiam się że ci wiekowi aktorzy typu Anthony Hopkins i tak nas przeżyją. :-) Masz rację że internet był śmietnik. Jak patrzę na YouTube na kartę na czasie i widzę że kilka milionów wyświetleń ma jakiś debilny film na którym paru idiotów jeździ po mieście i rywalizuje w tym kto wpierdzieli więcej hamburgerów to nawet ja czuję się zażenowany. :-) Jednak nasze dzieciństwo było fajne w porównaniu z tą patologią. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones