PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788703}

Wymazać siebie

Boy Erased
6,9 14 232
oceny
6,9 10 1 14232
5,9 12
ocen krytyków
Wymazać siebie
powrót do forum filmu Wymazać siebie

To niezwykle ważny film a także mądry, pokazujący jak głęboko szkodliwe są programy mające na celu "wyleczenie z homoseksualizmu". Z przerażeniem odkryłam, że takie koszmary są też w Polsce. Jeżeli chce się zniszczyć człowieka, okaleczyć jego psychikę na całe życie, doprowadzić do samobójstwa - to skuteczna droga. Oczywiście są promowane przez kościół, w którego szeregach jest najwięcej osób o tej orientacji, ale oczywiście problem zamiatany pod dywan. Ten film powinni zobaczyc przede wszystkim religijni rodzice. Ale pewnie nie ma co na to liczyć.

Agatonik

Odnosze wrazenie, iz , poteznie, barokowo zbudowane , wielokilometrowe analizy....mijaja sie...z lekka, z glownym celem tego forum...Otoz , przypomne, piszemy tu, o FILMACH !!

ocenił(a) film na 9
laguardia

A te jak to nazywasz "barokowe analizy" są wynikiem przemyśleń, do których zainspirował film.

Agatonik

Być może tak jest jak piszesz ale ja osobiście uważam że dużą przewagę mają geny z tego względu że bywają dzieci chowane tak samo i jedno jest homo a drugie hetero,pewnie wychowanie jakiś wpływ ma ale geny to podstawa.

ocenił(a) film na 9
dominik1980

Zgadzam się, biologia ma tu zdecydowane znaczenie.

ocenił(a) film na 9
dominik1980

Oczywiście, że geny to podstawa.

cumartesi

Znaczy że połowa dzieci wychowywanych po rozwodzie przez matkę z pomocą babci powinna być homo, bo wychowują je jednopłciowi opiekunowie.

ocenił(a) film na 8
grpo30

Ja myślę,ze ok.80 % powinna być homo,a już na pewno z pokolenia lat 1945-80-przecież w tym okresie ojcowie mało zajmowali się się dziećmi,a w latach wcześniejszych- jeszcze gorzej- tylko zarabiali,a praktycznie zero udziału w wychowaniu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

Przede wszystkim nie wciskaj kłamstw, licząc, że nikt nie zna tej klasyfikacji.
Po pierwsze - F65 nie dotyczy orientacji seksualnej, tylko takich zaburzeń jak: sadomasochizm, pedofilia, ekshibicjonizm itd., co nie nie ma nic wspólnego z homoseksualizmem
Po drugie - tytuł F66 brzmi: "Zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną. Uwaga: Orientacja seksualna jako taka nie powinna być uznawana za zaburzenie".
Dla zainteresowanych link poniżej:
https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/Wytyczne/statystyka/icd10tomi_56a 8f5a554a18.pdf

Agatonik

F65.9 - Zaburzenia preferencji seksualnych, nie określone

ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

I dotyczy to tzw. parafilii
Kryterium A: „Trwające przez ponad 6 miesięcy, nawracające, silne, seksualnie podniecające fantazje, seksualne pobudki (urges) lub zachowania ogólnie obejmujące: (1) obiekty nieosobowe, (2) cierpienie lub upokorzenie własne lub partnera także (3) dzieci lub inne nie wyrażające zgody osoby”,
Kryterium B: które „powodują klinicznie znaczącą przykrość (distress) lub pogorszenie (impairment) w społecznej, zarobkowej (occupational), lub innych ważnych dziedzinach funkcjonowania”.

Agatonik

Właśnie o tym jest ten film... Gratuluję właściwych wniosków.

ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

Jak dla ciebie o tym jest ten film, to znaczy, że w ogóle go nie zrozumiałaś

Agatonik

Czyli jednak nie gratuluję umiejętności wyciągania wniosków... W końcu nie każdy musi być geniuszem...

ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

Gratulacje od Ciebie akurat nie są dla mnie czymś, co by mnie ucieszyło. Na pewno nasze poglądy są na dwóch różnych krańcach continuum

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

Oczywiście twoja wypowiedź jako szerzenie nieprawdy i mowę nienawiści zgłosiłam jako nadużycie. Nie będę odnosić się do kompletnych bzdur, które wypisałaś/eś, bo to urąga mojej godności.

Agatonik

Zgłoś jeszcze raz, bo ktoś widocznie nie zrozumiał twoich wywodów, że sieję nienawiść i nieprawdę... WHO to też organizacja siejąca nienawiść.

ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

oczywiście, ze zgłoszę

Agatonik

Aj waj!

Anna_Skryty

Brawo moderator. Tolerancja dla wypowiedzi pro LGBT na pewno zostanie zauważona przez kierownictwo...

Anna_Skryty

Brawo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Anna_Skryty

Ty trollu!!!

Agatonik

I to jest właśnie ta słynna tolerancja przedstawicieli LGBT... Na logiczne argumenty reagują agresją. Jednak z tą zarazą to musi być prawda.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Cześć Agatoniku.
Byłaś chyba pierwszą moją Gustopodobną gdy założyłem konto na filmwebie więc fajnie,że trafiłem na Twój wątek :)
Film niezły,problem ważny ,szczególnie w Polsce.
Zabiorę głos w dyskusji choć mało czytałem na takie tematy .
Mam najzwyczajniejsze,moim zdaniem zdroworozsądkowe podejście do sprawy identyfikacji płci.
Nigdy nie miałem w stosunku do siebie wątpliwości,że jestem heteroseksualny czyli jestem w tej bezpiecznej ,"normalnej" większości. Problem pojawił się w mojej głowie ponad 30 lat temu kiedy urodziła mi się córka,a potem syn.
Zacząłem myśleć co będzie kiedy okaże się,że są homoseksualni czyli nie pasujący do oficjalnej wersji Polaka-katolika, Polaka-patrioty czy Matki-Polki . Ponieważ w naszym kraju dla większości mieszkańców tolerancja,miłość bliźniego ,szacunek dla inności są tylko pustymi frazesami ucieszyłem się,ze życie moich dzieci ,które okazały się heteronormatywne akurat od tej strony nie będzie usłane cierniami.
Przemyślałem to dokładnie wiele lat temu.Pokochałem swoje dzieci od momentu przyjścia na świat i ich orientacja seksualna nie wpłynęła by na to,że przestałbym je kochać. I nie chciałbym by z takich powodów miały w swym życiu jakiekolwiek niedogodności.
Tylko tyle i aż tyle.
Z tego też względu od zawsze jestem za zalegalizowaniem związków homoseksualnych i nawet za adopcją dzieci przez takie pary bo lepsi dwaj porządni rodzice tej samej płci niż zapijaczeni czy maltretujący swe pociechy rodzice różnopłciowi. Użyłem słowa rodzic w stosunku do niebiologicznyych opiekunów świadomie bo uważam ,że ważniejsze jest dobre wychowanie w miłości niż czysto fizyczno-biologiczne rodzicielstwo.
Na koniec - mam głęboko w du..e co o osobach LGBTQ sądzą sukienkowi pasterze,kibolskie osiłki,prawicowe oszołomy czy ciemnogrodzkie buractwo.Jeśli są uczciwymi,porządnymi obywatelami tego kraju powinny być chronione prawem przed jakąkolwiek dyskryminacją przez aparat tego dziwnego państwa.Wiem,że to mrzonki .Jeszcze dużo wody musi przepłynąć by do tępych głów to dotarło.Jeśli wierzyć,ze kiedykolwiek dotrze...
pozdrawiam,sorry :)

ocenił(a) film na 9
clarencefilmweb

Bardzo Ci dziękuję za podzielenie się swoimi refleksjami. Moje są dokładnie takie same. A teraz taka opowiastka z mojego życia, która mnie rozczuliła. Pamiętam jedną z rozmów ze swoją mamą, która wyraziła zaniepokojenie, gdy jej wnuk (a jeden z trzech moich synów) jakoś długo nie miał dziewczyny: "Dziecko, a może on jest gejem?" i zaraz dodała: "Nieważne, byleby był szczęśliwy". Myślę sobie, że osób myślących i czujących jak my jest znacznie więcej, ale niestety na powierzchnię pozwolono wyjść małym, prostackim, osobnikom i niestety to oni teraz nadają ton dyskusji publicznej i manipulują społeczeństwem. Jest jednak we mnie nadzieja, że to się skończy.
Ja tez nie musiałam, podobnie jak Ty, konfrontować swoich przekonań z rzeczywistością, bo moi synowie są bardzo hetero, ale też wiem, że najważniejsze dla mnie jest ich dobro i kocham ich takimi, jakimi są. I też jestem za legalizacją związków homoseksualnych i adopcją - dokładnie z takich samych powodów, o których piszesz.
Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Miło spotkać w internetach Bratnią Duszę
wszystkiego dobrego życzę :)

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Najbardziej 'religijni' krzyczą najgłośniej i przejawiają najwięcej agresji, nienawiści, gdzie w tym wszystkim jest Bóg ?? Wynika z tego, że poza budynkami kościołów, wraz z wyklętymi i wygonionymi z nich.

ocenił(a) film na 9
marta7799

"Święta" prawda:))

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Przecież już mają okaleczona psychikę

ocenił(a) film na 9
DonVitoCorleone

Osoby homofobiczne? Oczywiście, że tak.

Agatonik

Najlepiej wierzyć w siebie a nie pedofilów w sutannach bo każda religia to sekta i polega na wyłudzeniu kasy od czarnych owieczek

Weronka90

Najgorsze jest to że taki osobnik ocenia innych mówi co jest dobre a co złe mając na sumieniu takie zbrodnie jak molestowanie dzieci,taki szczyt hipokryzji w tym kraju...

dominik1980

Albo kaczka twierdzi że kobiety nie mają dzieci bo dają sobie w szyję tylko niech pomyśli najpierw ile kobiet jest bezpłodna i nie może mieć dziecka a in vitro nie jest finansowane przez pislandie czy po prostu nie ma odpowiedniego faceta albo wybrała życie bez dziecka bo taka drożyzna że kobiecie samej mieszkającej na wszystko brakuje a co dopiero jakby było dziecko:(no ale trzęsie im się tyłek bo wiedzą że kolejnych wyborów nie wygrają i tak samo jak księża każą nam żyć w czystości a sami nie raz gwałcą kobiety i dzieci.ja uważam że kiedyś pozamykają wszystkie kościoły i skończy się finansowanie pedofilów w sutannach a niestety teraz dają im w łapę emeryci którzy uważają ich za świętość i wierzą we wszystko co usłyszą w TVP 1.przykre też że uczą Półek życia na zasiłkach bo nie jedna co ma 4 dzieci nie pójdzie do pracy bo po co jak ja państwo utrzymuje.miejmy nadzieję że dożyjemy lepszych czasów gdzie człowieka będzie stać pojechać na kilka dni na wycieczkę,spełniać marzenia,studiować za granicą i żyć w zgodzie ze samym sobą.ogladam film złe wychowanie Cameron Post i aż strach pomyśleć że są takie organizacje w Polsce które leczą z homoseksualizmu?:(

dominik1980

Już zaglądają nam do portfela,łóżek i strach pomyśleć co będzie dalej? Niech się nie dziwią że boimy się zajść w ciążę jak trzeba urodzić ciężko chore dziecko albo jakbym nawet sama miała umrzeć w imię ich głupich ustaw o aborcji:((

Weronka90

Ja kiedyś chodziłem do kościoła,pochodzę z wierzącej rodziny ale z wiekiem patrząc na to co się dzieje nie potrafię tam wejść.To kościół sprawił że ludzie się od niego odsuwają bo mi się zawsze to miejsce kojarzyło z czymś dobrym i dla każdego ale teraz to jakiś klan dla wybrańców,więcej tam polityki niż wiary i co ze zrozumieniem kościoła względem wiernych ?oni potrafią tylko oceniać i potęgować nienawiść.

dominik1980

Też kiedyś chodziłam a teraz nie pamiętam kiedy ostatnio byłam,o spowiedzi nie mówiąc bo oni umieją nas potępić jak idziemy z kimś do łóżka czy oglądamy filmy dla dorosłych a sami udają jakich to świętych.uwazam że jestem dobrym człowiekiem i nie muszę się pokazywać w kościele i odstawiać szopki przed innymi że ze mnie taka niepokalana chrześcijanka:)
Seks przed ślubem grzech mieszkanie z facetem też nawet alkohol okazyjnie też homoseksualizm trzeba leczyć i lepiej żyć w zgodzie z samym sobą a szczerze jakbym miała kiedykolwiek dziecko to wiem że nawet bym go nie ochrzciła i nie posyłała na religię a ślub kościelny też nie dla mnie gdzie ponoć na naukach przedmałżeńskich uczą jak obliczać dni płodne bo przecież tylko wtedy można się kochać bez grzechu.mysle że jak Bóg to wszystko widzi to ma z tego niezły ubaw i kościół to powinna być nauką o Bogu,miłosierdziu dla każdego bez względu na płeć kolor skóry orientację czy religie lub jej brak.tylko pytanie czy jak wybory wygra ktoś inny to będzie lepiej rządził niż dotychczas nasi złodzieje oszuści i obrońcy czarnych sukienek i całej tej mafii ?:o

dominik1980

owieczki przestaną dawać w łapę to i kościoł w końcu upadną bo skończy się finansowanie czarnych sukienkowych,a zamiast tego rząd by mógł finansować in-vitro czy dać pienięadze na leczenie ciężkich chorób SMA,nowotworów czy innych:(ludzie ludziom zgotowali taki los niestety

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Trzeba zrobić wszystko, żeby ten taliban nie miał władzy, bo zniszczą kraj do szczętu. Czyli koniecznie iść na wybory i nie głosować na nich!!!

Agatonik

Ależ oczywiście,bo pislandia dopiera się nam do łóżek,portfeli a strach pomyśleć do czego są jeszcze zdolni,bo co z ich 500+ ,zasiłków czy 13,14 emerytur jak tym sposobem zadłużają tylko Polskę na kilkadziesiąt mln

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Nikt nikomu nie kaze się leczyć. Wystarczy się nie obnosić a najlepiej nie praktykować i zbawienie staje otworem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones