PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491155}

Wyrok skazujący

Conviction
7,2 17 488
ocen
7,2 10 1 17488
Wyrok skazujący
powrót do forum filmu Wyrok skazujący

Jeśli mam być szczery to nie jest to jakieś wybitne dzieło. Główna bohaterka poszła na studia żeby się dowiedzieć że jej brat może zrobić badania i być niewinny, buhaha ;). Toż każdy może na coś takiego wpaść.

ocenił(a) film na 9
fuksik_4

Bez dyplomu adwokata nie miała by wejścia do wszystkich drzwi, tak jak to zrobiła w drodze do "zniszczonych" dowodów. Płytkie to "buhaha" ;)

fuksik_4

Tylko że ten film jest na podstawie prawdziwej historii a nie jest to żaden wymysł.

użytkownik usunięty
fuksik_4

A jednak j i takie rzeczy się zdarzają ;) to film oparty na faktach http://www.innocenceproject.org/Content/Kenny_Waters.php

fuksik_4

Rzeczywiście scenariusz idiotyczny... Kto by tak postąpił... Przypominam tylko, że cała historia jest prawdziwa. :]

ocenił(a) film na 6
fuksik_4

Historia tego filmu jest naprawdę dobra, ale jak to zostało zrealizowane. No tu mam kilka uprzedzeń, wynudziłem się strasznie.

ocenił(a) film na 8
fuksik_4

Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem tego na co patrzysz...

ocenił(a) film na 7
fuksik_4

Warto czasami poczytać zanim się coś chlapnie... Waters został skazany w '83 roku. Technika badań DNA została opracowana dopiero w 1986 roku. Zanim ta metoda zaczęła być powszechna minęło parę lat. Może to Ci wytłumaczy dlaczego dopiero po wielu latach siostra Watersa mogła wystąpić o wykonanie badania DNA.

http://en.wikipedia.org/wiki/DNA_profiling

fuksik_4

Cóż, domyślam się, że badania DNA zaczęto stosować później bo nie przypuszczałabym, że całe środowisko adwokackie biorące udział w tej sprawie by o tym fakcie zapomniało :) Ale faktycznie historia ciekawa i chwyta za serce zwłaszcza jak człowiek pomyśli, że jest prawdziwa. Ale ocena 7/3 to trochę za wiele, ode mnie 6/10. Taka dość leciutko opowiedziana moim zdaniem strasznie ciężka historia, a tu miało się wrażenie, że ogląda się bajeczkę z happy endem. Jak dla mnie zabrakło dramaturgii bo temat idealny aby wzbudzić w widzu większe emocje.

fuksik_4

W sumie podsumowując rzeczywiście tak to wygląda. Jedyne co jej dał dyplom to właśnie to, że mogła więcej zdziałać, rozmawiać z odpowiednimi ludźmi itp.
Minusem było to, że żyła w czasach, gdy technologia nie była tak rozwinięta jak dzisiaj. Dzisiaj pewnie od razu by zrobili dokładne badania. Dziwi mnie ogólnie, że wydano taki wyrok na podstawie zeznań ustnych i złej reputacji, zero kluczowych dowodów... Było coś tam o grupie krwi, ale to przecież nie wystarczający dowód.
Ale największym absurdem jest to, że tamta baba nie poniosła żadnej odpowiedzialności!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones