PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35820}

Wyrok w Norymberdze

Judgment at Nuremberg
8,3 8 684
oceny
8,3 10 1 8684
8,6 5
ocen krytyków
Wyrok w Norymberdze
powrót do forum filmu Wyrok w Norymberdze

pojedynek aktorów

użytkownik usunięty

Który z aktorów najlepiej zagrał w filmie.Ja uważam że Montgomery Clift . Nie rozumiem dlaczego nie dostał oskara za tę rolę?

ocenił(a) film na 10

Oscar dla całej grupy aktorskiej byłby najbardziej odpowiedni. Tu nie ma dobrych kreacji. Są tylko bardzo dobre, albo wybitne. Gdybym jednak miał wybierać jedną osobę to także Clifta.

ocenił(a) film na 9
kaioken26

Ja tez głosuję na Clifta M., ale właściwie wszyscy byli świetni ! Chyba naprawdę cała grupa aktorów powinna dostać zbiorowego Oscara!

Cóż, nie widziałem filmu, ale i tak jestem pewien, że bardziej zasłużył od ówczesnego zwycięzcy. Oscar dla Chakirisa za "West Side Story" to jedna z najmniej zasłużonych nagród w historii. :)

użytkownik usunięty
Davus

No niestety, akademia popełniała wiele błędów, ale że Clift tyle razy był nominowany, i nie otrzymał statuetki to już woła o pomste do nieba.Ale czy brak tego posążka umniejsza jego dokonania dla światowego kina? Dla mnie nie bardzo.Dzisiaj obejrzałem ponownie film na youtubie, i jestem zachwycony.Aktorzy pokazali czym jest sztuka, a Clift cóż , pozamiatał po całości.

Clift oczywiście na najwyższym poziomie. Nie mogę pojąć dlaczego nigdy nie otrzymał tego Oscara.
Nie umniejsza to jego dokonań, ale na pewno zostałby bardziej zapamiętany
Niewiele osób go teraz pamięta.
A szkoda, bo w moim mniemaniu to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones