Film

Throw Momma from the Train

1987 1 godz. 28 min.
6,4 3 429
ocen
6,4 10 3429
829
chce zobaczyć
{"id":"11821","linkUrl":"/film/Wyrzu%C4%87+mam%C4%99+z+poci%C4%85gu-1987-11821","alt":"Wyrzuć mamę z pociągu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/18/21/11821/7090424.2.jpg"}
Cierpiący na niemoc twórczą pisarz prowadzi zajęcia z literatury dla dorosłych. Jego uczeń, nękany przez swoją matkę, proponuje mu nietypowy układ.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Saturn Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 1988 dla Anne Ramsey
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pisarz Larry Donner traci wenę twórczą, nie mogąc napisać ani jednej linijki swojej nowej książki. Obwinia za to swą eks-małżonkę, Margaret. Nieuczciwa połowica wydała bowiem jego pierwszą powieść pod swoim nazwiskiem. Książka stała się bestsellerem i Margaret zdobywa sławę i fortunę. Tymczasem Larry dorabia sobie prowadzeniem kursu dlaPisarz Larry Donner traci wenę twórczą, nie mogąc napisać ani jednej linijki swojej nowej książki. Obwinia za to swą eks-małżonkę, Margaret. Nieuczciwa połowica wydała bowiem jego pierwszą powieść pod swoim nazwiskiem. Książka stała się bestsellerem i Margaret zdobywa sławę i fortunę. Tymczasem Larry dorabia sobie prowadzeniem kursu dla przyszłych pisarzy. Jednym z jego uczniów jest wyjątkowa fajtłapa, Owen Lift. Owen nie potrafi wyrwać się spod wpływów swej despotycznej matki i jest ogarnięty myślą o jej zgładzeniu...

boxoffice
$57 915 972 w USA
budżet
$14 000 000
studio
Orion Pictures Corporation
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Throw Momma from the Train
inne tytuły
Wyrzuć mamusię z pociągu Polska
Wyrzuć mamę z pociągu Polska
Więcej...
Gdy Owen zakrada się do domu Margaret, jest boso. Potem, kiedy nagle pojawia się jej ogrodnik, a Owen musi chować się za kanapą, widać że ma na sobie buty.
Gdy Owen częstuje Larry'ego śniadaniem, widzimy jak bierze słoik galaretki do lewej ręki, a do prawej nóż, którym będzie chciał ją rozsmarować. W kolejnym ujęciu, tuż po tym jak pani Lift krzyczy z drugiego pokoju, widzimy, że w lewym ręku trzyma już posmarowane galaretką tosty.
Kiedy Owen wytrąca z rąk mamy filiżankę z napojem i rozbija ją na drobne kawałki, to ani na podłodze, ani na drzwiach, o które ją stłukł nie widać śladu cieczy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych