Wysoka dziewczyna

Tall Girl

2019 1 godz. 41 min.
4,9 12 952
oceny
4,9 10 12952
691
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Wysoka dziewczyna
  • Dhampira ocenił(a) ten film na: 10

Moim zdaniem większość osób nie zrozumiała przekazu tego filmu. Film skierowany do nastolatków, ale wydaje mi się, że zrozumieć go mogą najlepiej osoby dorosłe, z bagażem życiowym i po przejściach. To nie pusta komedia romantyczna. Moim zdaniem może on być bardzo terapeutyczny dla wielu ludzi. Wydaje mi się też , że większość osób komentujących nie dotrwała do końca.

Dhampira Zasługuje na 7/8 gwiazdek. Ja dałam 10 ponieważ nie mogłam uwierzyć , że ma tylko 5.

• Dhampira Bardzo się zgadzam z Twoja opinia, szukałam czegoś lekkiego na wieczór i znalazłam. To nie jest typowe romansidło dla nastolatków, wg mnie wcale nie był tak przewidywalny jakby się chciało wydawać. Ja się pośmiałam, poprawił mi się humor. Film łamie stereotypy, czego w dzisiejszych czasach brakuje, oryginalny przekaz ale podany nie na tacy ale w postaci ciekawego filmu, mi się go oglądało bardo miło i też jestem zdziwiona, że ma tak słaba ocenę. Może ma typowe elementy amerykańskiej telewizji, ale ma w sobie coś czego większość również amerykańskiego kina nie pokazuje.

• Dhampira Mam 180 wzrostu.
    Noszę męskie buty nike rozmiar 42.
    I naprawdę nie ogarniam czemu Netflix dosadnie przekazuje mi, że nie mogę mieć wyższego chłopaka i że możliwym jest nagłe zauroczenie się? Jak? Czemu? Po co?

• AniolekGabi Chodzi mi o to, że film nie jest zbyt ambitny i zakończenie było... No... Strasznie uniwersalne (jej przyjacielowi też mogła odbić szajba przez popularność) i mam wrażenie że twórcy w pewnym momencie uznali że zwyrolem okaże się jednak ten nowy.
    A kwestia moich kompleksów leży i kwiczy tak samo przed jak i po filmie

AniolekGabi W filmie nie chodzi o kompleks wzrostu, ale o kompleksy ogólnie. Dlatego napisałam, że ten film zrozumieją dorosłe osoby po przejściach. Tam jest głębia i przekaz, ale trzeba to dostrzec.

• kyqsia ocenił(a) ten film na: 3

Dhampira Myślę, że nie trzeba być osobą po przejściach żeby zrozumieć przekaz tego filmu bo jest on podany na tacy jak dla debila XD i jak niby ten film łamie stereotypy powielając stereotyp o przystojnych, wysokich szwedach? Tak, ten film ma przekaz, ale przedstawiony tak, jakby widzowie nie potrafili myśleć samodzielnie, a sam film aktorsko, fabularnie i wyglądowo (chociaż było kilka naprawdę ładnych zdjęć) jest góra mierny. W życiu bym nie oceniła takiego czegoś na 8 i nawet pomimo, ze ma przekaz to nie tylko to się liczy w filmie, a tylko to tutaj zasługuje na jakąkolwiek uwagę.

• Daj_Na_Tace ocenił(a) ten film na: 3

Dhampira Film jest kuriozalnie głupi. Główna bohaterka płacze chlip, chlip, że nikt jej nie chce mimo, że bezwzględnie friendzonuje typka, który jest w niej zakochany od dziecka. Z resztą takich lecących na nią, ale permanentnie zlewanych jest więcej. Jeśli jest w tym filmie jakaś pokrzywdzona osoba, to właśnie ten przyjaciel. Z racji, że jest niski, główna bohaterka nawet nie traktuje go jako potencjalny materiał na faceta, ale jako tampon emocjonalny jest jak ulał. Gdy główna bohaterka zobaczyła super atrakcyjnego kolesia z wymiany studenckiej to wiadomo, od razu miłość i zakochanie i myśl o dzieciach. Absurd. Nawet nie zwracając uwagi na całą otoczkę tej relacji, ale na sam fakt, że przecież ten typek za parę miesięcy, by wracał do Szwecji. O jakiej relacji tu mowa? xD
    Kolejny wątek to właśnie ten wzrost. Sorry bardzo, ale w jej wieku miałem 182 cm i wcale nie byłem najwyższy. Czy to szkoła dla karłów, czy w USA z powodu nadmiaru cholesterolu, hamburgerów i Coli ludzie tam nie rosną?
    Idiotyzmów tam jest o wiele więcej, ale nie pamiętam wszystkich, bo minęła już pewna chwila od obejrzenia tego filmu przeze mnie.

Daj_Na_Tace Ja nigdzie nie napisałam, że poszkodowana jest tylko ta dziewczyna. Jak napisałam wyżej tam nie chodzi tylko o kompleks wzrostu. Daj_Na_Tace mówisz , że miałeś 182 cm wzrostu, dla chłopaka jest to super, natomiast dla dziewczyny o ile nie marzy o tym by być siatkarka czy koszykarką jest to masakra.

• Daj_Na_Tace ocenił(a) ten film na: 3

Dhampira Nie twierdzę, że nie, ale główna bohaterka bardziej irytuje niż wzbudza współczucie.

• Niekryt ocenił(a) ten film na: 1

Dhampira Nie dopisuj filozofii do filmu dla idiotow robionych przez idiotow

Niekryt A kim jesteś żeby oceniać kto jest idiota a kto nie jest? Trochę skromności i pokory proponuję. I może głębszego postrzegania. Nie trudno jest oceniać wszystko powierzchownie, sztuką dostrzec jest ukrytą głębię.

Dhampira Ocena mówi za siebie - głębia to jest bezdenna w głowach scenarzystów. Tak jak pisałem nie szukaj filozofii w takich filmach bo jej tam nie ma, denne filmidło które tak przekręca problem odrzucenia i kompleksów że zakrawa to o "rasizm

Niekryt Bo Ty tak powiedziałeś to ja mam uważać tak samo? A to , że uważasz , że Ty masz rację a ja nie to nie jest rasizm? W końcu wydaje Ci , że Twoja opinia ma wyższość nad moją. Ty mówisz nie szukaj a ja mam się słuchać?? Jesteś takim samym człowiekiem jak ja. Masz swoją opinie a ja mam swoją. Ja Ci nie każę przyjmować mojej opinii bo tak mi się podoba więc Ty mi nie narzucaj swojej. Ja widzę głębie w tym filmie i mam do tego prawo, tak samo jak Ty nie widzisz nic - Twoje prawo.

Dhampira Problem w tym że jesteś w zdecydowanej mniejszości XD

Niekryt Dla mnie to nie problem.

• Tekciok ocenił(a) ten film na: 1

Dhampira XD

XD