PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151400}

Wyspa zła

Monster Island
2,9 617
ocen
2,9 10 1 617
Wyspa zła
powrót do forum filmu Wyspa zła

Ten film to przecież oczywista parodia King Konga z lat trzydziestych.Fabuła jest niemal identyczna, tylko utrzymana w duchu dzisiejszych filmów klasy Z - zamiast ekipy filmowej jest ekipa MTV, a zamiast załogi statku są oczywiście rozwrzeszczani nastolatkowie.

Cały film bardzo przypomina "Straszny film 6", gdyby oczywiście takowy powstał.Zamiast Konga i dinozaurów są gigantyczne karaluchy i modliszki.Wśród naszych bohaterów nie mogło zabraknąć podstawowego schematu, czyli:

-Głównego bohatera, któremu włos z głowy spaść nie może;
-Dziewczynę porwaną przez potwora (to akurat coś nowego, potwory zazwyczaj nie zamawiają niczego na wynos);
-Byłą dziewczynę głównego bohatera,która zapewne do niego wróci;
-Chłopaka byłej dziewczyny głównego bohatera, który na dodatek jest dupkiem (szanse przeżycia takiego połączenia w takich filmach są równe zeru);
-Gościa z ciężką bronią;
-Szalonego naukowca.

Film powinien być traktowany jako komedia - na przykład scena, w której facet z ciężką bronią wyciąga sobie ze spodni maczetę.

-Miałeś to przez cały czas w spodniach?!
-Tak.
-Ale bez pochwy?Poza tym, jak siadałeś?!
-To była prawdziwa sztuka.

W dodatku,w filmie pojawia się także Potwór z Czarnej Laguny,kolejne nawiązanie do filmów z tamtego okresu ;)

ocenił(a) film na 1
jporuba

Ale czy parodia musi być gniotem? Widziałem ciekawe parodie i złe parodie. To coś nawet do złych nie można zaliczyć.

Zetar

Bo to była parodia filmów klasy Z więc nie mogła zawyżyć ich poziomu :)

ocenił(a) film na 8
Valdoraptor23

ja jestem zahwycona tą parodią, czegokolwiek parodią była :):):):)

ocenił(a) film na 1
Zetar

Popieram obejrzałem z 30 min. z ciekawości. I z szoku wyjść nie mogłem. Rozumiem parodie, pastisz itp. Ale tam nawet nie było nic śmiesznego to było straszne przeżycie.

Satyr1986

To trzeba było obejrzeć do końca.Na samym końcu dupek zostaje zjedzony przez zielonego potwora z Czarnej Laguny.

ocenił(a) film na 1
jporuba

Niesamowite. Taka fantastyczna scena dopiero na zakończenie filmu! Skandal!!!

ocenił(a) film na 6
Satyr1986

Śmieszne było np. efekty specjalne. Ten buldożer, owady, statek na wodzie czy nawet w niektórych ujęciach krajobrazy (jak na makiecie).
To właśnie w tym filmie mnie rozbawiło:)

ocenił(a) film na 7
Zetar

Wciąż lepsza parodia od dowolnego "Strasznego filmu"!

I plus za animację poklatkową oraz modele (dobrze mi się wydawało, że ta lawina to były płatki śniadaniowe?).

ocenił(a) film na 1
Khaosth

Pacze sobie bo nic nie ma w Tv no to ok pacze jakis horror no to włącze . Po 2 minutach ( ogladalam od środka filmu ) juz zorientowałam ze to musi byc parodia jakiegoś filmu ale nie moglam przypomnieć czego . Dopiero jak zobaczylam ta wielka mrowke czy co tam skaplam sie ze to King Kong ( parodia oczywiście ) . Ci aktorzy co tam grali to pewnie studenci co podpisywalu kontrakt po pijaku . Efekty specjalne nie no mistrzostwo , zastanawiam sie czemu oscara nie dostal . Ostatnim razem kiedy takie cos widzialam to byl film z wielkimi pajakami które powstawały z ludzi ( nie pamiętam tytułu ) ale bardzo smieszny . To juz horror z '55 ktory ogladalam mial lepsze efekty specjalne

Julia_Killjoys

ludzie, błagam! BŁAGAM! Nie chcę mieć z takimi filmami NIC WSPÓNEGO!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 4
Julia_Killjoys

Bo to parodia filmów w tym stylu Lat 30,40,50,60,70 bez Cgi ciekawe że ten film kosztował 500000$ Najciekawsze że Film jest lepszy niż Ptakodemia więc jak na kiczowatą parodie filmów Horrow itp to nawet strawna parodia parodii taka bardziej parodiocepcja

ocenił(a) film na 1
Khaosth

nie wiem czy oglądałeś dla beki ale wyspa zła to gówno już armia ciemności ma lepszą animacje i został zrobiony przez universal i jak na lata 90 te poklatkowe były lepsze a to jest z 2004 r do h@ja wafla animacja jak sprzed 1981 r jak by wywaliło z części star wars efekty eh jakby pochodziły z gier incagoldu ciekawostka aż 9 malin dostał czyli hujnia pełną gębą

ocenił(a) film na 7
Dawid_Wierzejski

Oczywiście, że film oglądałem całkowicie na serio - tak jak każdą parodię... ;)

ocenił(a) film na 4
Khaosth

Khaosth Obejrzyj se Pakistańskiego Rambo Rambo 303 Filmy tak śmieszne że az jajcarskie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones