PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 913
ocen
7,6 10 1 188913
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

ZAKAZANY ŚWIAT KURTYZAN

użytkownik usunięty

Cudowny film z zabarwieniem erotycznym, można powiedzieć od lat 18. Trzyma w napięciu 10/10.

ocenił(a) film na 7

Gejsze to nie kurtyzany. Chyba nie dość dokładnie obejrzałaś ten film.
Jest dobry, ale 10/10 to już przesada. To nie jest wielkie kino. Moja ocena: dobry, ale nie bardzo dobry.

użytkownik usunięty
cyfrowy_baron

Mnie ta ekranizacja oczarowała. Chyba ty źle interpretujesz ten film, zgodze sie z tobą, że prawdziwe gejsze to nie kurtyzany, ale w tym filmie gejsze zostały przedstawione jako kurtyzany, więc jak widzisz oceniam film, a nie to czy to jest zgodne z prawdą. Podtrzymuję moją ocenę 10/10.

ocenił(a) film na 8

O nie, te gejsze nie były kurtyzanami. To, że mała sprzedała swoje dziewictwo to nie była prostytucja w ich rozumieniu. Jak sama widziałaś, potem nigdy się to już nie powtórzyło.

ocenił(a) film na 10

gejsze to nie kurtyzany, tylko po drugiej wojnie światowej kiedy Japonię okupowała Ameryka prostytuyki podawały się za gejsze, a potem amerykanie "zabrali to" ze sobą na zachód. z resztą w filmie ona to mówi kiedy wraca "byle kto podawał się za gejszę" czy jakoś tak (dawno to widziałam i już nie pamiętam dokładnie), więc to przedstawienie gejszy jako kurtyzan w tym filmie nie jest do końca zgodne z prawdą (albo z tym co sama zrozumiałam)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones