PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 168 tys. ocen
7,4 10 1 167882
7,1 29 krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Akcja tej sceny rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach z filmu. Wolverine przechodzi na lotnisku przez wykrywacz metalu, który zaczyna szaleć. W powietrzu unoszą się metalowe rzeczy. Odwraca się i widzi Magneto (Ian McKellen), który ostrzega go, że pojawił się wróg chcący zniszczyć wszystkich mutantów, budując wielkie maszyny zwane Sentinelami. Prosi Wolverine'a o to, by do niego dołączył i pomógł bronić mutantów. Wolverine odmawia i pyta, dlaczego w ogóle myślał, że weźmie to pod uwagę. Niespodziewane zatrzymuje się czas i pojawia się profesor X (Patrick Stewart), mówiąc coś, co Logana przekonuje.

Spidey_

ciekawa scena nie mogę się doczekać jak tą scenę zobaczę

ocenił(a) film na 9
Spidey_

Skąd takie info?;]

Dealric

hatak :)

ocenił(a) film na 9
Spidey_

Tu pojawia się pytanie czy hatak ma info z wiarygodnego źródła.

ocenił(a) film na 7
Spidey_

scena po napisach jakiego filmu?

katedra

Superman/Wonder Woman/Plastic Man (2020)

Spidey_

nie wiem czy Logan musialby sie odwracac bo by wyczul Magneta ale tak czy siak scena ciekawa

dawid10809

No wyczułby, ale tak czy siak, żeby z nim rozmawiać, wypadałoby się odwrócić :P

Spidey_

Logan by powiedzial mu spierd**aj nie odwracajac sie .wolverine nie uznaje nikogo poza Jean i Prof X za godnych rozmowy z nim :)

dawid10809

NIe gadaj... Wolvi nie miałby wyjścia, bo Magneto mógłby go siłą, zwrócić do niego i nie pozwolić mu odejść. Z resztą Wolvi mówi "go f**k yourself" gdy naprawdę nie chce mu się gadać, w końcu rozmawiał przy "coli" xD z pedałkowatym iceman'em ;p

Mnie dziwi, że twórcy nie mówią o tym co było w x3, a mianowicie, że mutanci hordami pędzili po remedium, a to musiało stanowczo ograniczyć ich liczebność, tymczasem okazuje się, że potrzebni byli sentinele by usadzić mutantów... to dziwne ;p

Zapewne mutanci mogli odzyskać swoje moce, ale to polegało na tym, że gdy ktoś chciał tych mocy, akceptował je to one powracały (magneto), a gdy nie (Rouge, tymczasem ona też powraca i zapewne z mocami...) to nie, więc spora grupa przestała być mutantami.

Twórcy filmy wspominają o podróży w czasie, ale o tym co było w x3, nie, jestem ciekaw czy będą to starali się wytłumaczyć.

Spidey_

moze i tak ale watpie czy to sensownie wytlumacza :(

Spidey_

lek po jakimś czasie nie działał u każdego inny czas miał działania

wort801

To tego nie wiedziałem, good work ;)

Spidey_

serio piszesz czy to ironia :)

wort801

Serio, może być i tak, ja bardziej interpretowałem to tak iż remedium działa na zasadzie "placebo", że jeśli się nie chce mutacji to remedium pomoże, ale jeśli akceptujesz ją, to wtedy ona zwycięży i remedium.

Spidey_

mnie interesuje bardziej jak to możliwe że profesor ma to samo ciało

wort801

Ja strzelam, że ma inne ciało (te do którego się przeniósł w scenie po napisach w x3) a jedynie innym wpaja wokół, że widzą go w jego prawdziwym ciele.

Spidey_

a że on tworzy iluzję że ma swoje ciało dobrze cie rozumiem ?????

wort801

Tak, po prostu "wpaja" wszystkim wokół iż widzą go w jego ciele sprzed rozerwania przez Jean.

ocenił(a) film na 10
Spidey_

Widać nieuważnie oglądałeś The Last Stand, jeśli nie wiesz dlaczego remedium nie działa na stałe.
Źródłem lekarstwa był mutant Leech, a on nie odbierał innym mocy na stałe, tylko w jego otoczeniu. Stąd lek stworzony na jego podstawie nie leczy mutantów na zawsze. W scenie przed napisami widać było jak Eric porusza metalowym pionkiem bez dotykania go.
Co do Xaviera, to przeniósł swój umysł do ciała swego brata bliźniaka w klinice Moiry, było wyjaśnienie na DVD, jest też na wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Professor_X_in_other_media

deamon82

Widać nieuważnie czytałeś mojego posta , bo wspominałem o pionku i Ericu.

O tym bracie bliźniaku to nie wiedziałem i nie oglądałem dodatków na dvd, więc ok, z filmu myślałem iż przeniósł się do pacjenta (który nie wyglądał na jego brata bliźniaka) o którym mówił podczas wykładu w szkole.

ocenił(a) film na 10
Spidey_

Charles ma wiele tajemnic,

deamon82

A może ma wąsy, tylko wszystkich oszukuje ;(

ocenił(a) film na 10
Spidey_

Z pewnością będzie miał brodę w latach 70-tych, tego możemy być pewni.

Spidey_

A CO TO SERUM PODEJRZEWAM ŻE JAK BY PRALI JAK REK NP RAZ W TYGODNIU TO MOŻE W TEDY BY NIE MIELI TYCH MOCY

wort801

lek miało być sorry :)

ocenił(a) film na 8
dawid10809

'nie wiem czy Logan musialby sie odwracac bo by wyczul Magneta' - czy ktoś wie, czy moce Magneta obejmowały również szkielet Wolverine'a? to nie jest klasyczna stal, o ile mi wiadomo

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Przecież wielokrotnie w filmach (i nie tylko) Magneto jednym ruchem ręki zatrzymywał Wolverina. Wystarczy, że będzie to metal, a adamantium jest stopem metalu.