PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 168 tys. ocen
7,4 10 1 167882
7,1 29 krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Quicksilver

użytkownik usunięty

Nie żebym się czepiał bo wypadł kapitalnie, ale czy ja jestem jedyną osobą która dostrzega że ta postać nie ma nic wspólnego z komiksowym oryginałem?

No może trochę...

użytkownik usunięty
LordVader345

Dla przypomnienia: W komiksach Quicksilver nie był Amerykaninem! Pochodził ze wschodniej Europy i nazywał się Pietro a nie Peter! Miał również siostrę bliźniaczkę Wandę - w DOFP nie wspomina się o niczym podobnym. Quick z Avengers: Age of Ultron jest wierniejszym odzwierciedleniem pierwowzoru.

1.Wiesz,prawa autorskie: skoru w AoU miało tak być to w Dofp nie mogło.
2. A może musieli zmienić swoje imię i nazwisko w Ameryce?
3. Była scena gdzie mama mówiła młodszej siostrze Petera, żeby przestała drażnić starszą siostrę-czyli Wandę.

użytkownik usunięty

Czy ja wiem... W Age of Ultron nie jest nawet mutantem (wiem, wiem- sprzedali ich), tylko eksperymentem Hydry, a rodzice jego i Wandy zginęli w wybuchu.

W X-Menach można założyć, że matka przeprowadziła się do Ameryki i reszta by się zgadzała. Na skrzynce pocztowej przed domem jest napisane "Maximoff", a to że wszyscy mówią do niego "Peter" nie oznacza, że nie ma w dowodzie "Pietro" (miałem znajomą, Amerykankę, miała na imię Maggie, a i tak wszyscy mówili do niej "Magda"). Była wspomniana jego siostra- Wanda, o czym napisał już kolega Vader :) No i dostaliśmy też fajną scenkę, w której Quick rozmawia z Magneto - "Panujesz nad metalem? Moja mama kiedyś spotykała się z takim gościem" - czy jakoś tak, co jasno nawiązywało do faktu, że jest jego synem, tak jak i kanonicznie, w komiksie.

Jak dla mnie jedna z najlepiej przedstawionych postaci. W "Avengersach" drażnił mnie odrobinę fakt, że Scarlet Witch i Quicksilver nie są mutantami. Z chęcią zobaczyłbym tam X-Menów.

użytkownik usunięty

O, a co do koleżanki z Ameryki- co śmieszniejsze Maggie to nawet nie Magda, a Małgorzata. Więc... Nie czepiałbym się tak Petera XD

użytkownik usunięty

Tyle że w komiksie bliźniaki Maximoff nigdy nie były mutantami ani tym bardziej dziećmi Magneto. Ich biologicznymi rodzicami byli Django i Magda Maximoff, a swoje nadzwyczajne zdolności zawdzięczają eksperymentom niejakiego High Evolutionary.

http://io9.gizmodo.com/marvel-confirms-scarlet-witch-and-quicksilver-are-no-lo-1 703112599

użytkownik usunięty

OK, spoko. Żyłem w błędzie :P Czytałem parę komiksów, w których pojawiali się Wanda i Pietro i znana mi była taka wersja ich rodziny, że są mutantami, Magneto to ich ojciec, Magda Maximoff to ich matka, Scarlet Witch była z Visionem i miała dwójkę dzieci, bliźniaków- Billy miał moce manipulowania rzeczywistością jak matka, a Tommy był szybki jak wujek i oboje byli potem członkami grupy Young Avengers.

A MCU bliźniaki nie są przypadkiem inhumans.

użytkownik usunięty
mistrz_sheldon

Już nie pamiętam dokładnie jak przedstawili ich w "Age of Ultron", ale wydaje mi się, że Hydra robiła eksperymenty na ludziach, a że Wanda i Pietro chcieli zemsty na Starku po utracie rodziców to dobrowolnie się zgłosili.

W MCU już tak namieszali, że równie dobrze mogliby być inhumansami...

Tak pytam bo z tego co mi wiadomo rolę mutantów w MCU przejęli inhumans, nawet był już taki co kontrolował metal.

użytkownik usunięty
mistrz_sheldon

No racja, w Agentach T.A.R.C.Z.Y. są Inhumans, ale to całkiem inna kategoria, są o nich przecież komiksy. Z tego co mi się wydaje jeszcze nie podpięli pod nich żadnego mutanta.

użytkownik usunięty

A Skye/Daisy Johnson z Agents of S.H.I.E.L.D. która w komiksach była mutantką?