PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630808}

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past
7,4 166 969
ocen
7,4 10 1 166969
7,1 26
ocen krytyków
X Men: Przeszłość, która nadejdzie
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

tytułem wstepu x-men to byla moja ulubiona kreskowka w dziecinstwie jednak do filmow nigdy nie moglem sie zabrac ale od czego sa wakacje :D

ogladałem wszystkie czesci filmow o mutantach i musze powiedziec ze mimo iz sa niektore sa wiekowe to podobaja mi sie o wiele bardziej niz avengers ktory jest cókierkowy i taki "idealny"

na pierwszy rzut oka moja uwage przykuły straszne błedy. wymienie te najwieksze i prosiłbym kogos obeznanego (kto np czytal komiksy) o sprostowanie tych spraw

1. chodzenie profesora x - jak wiadomo profesor jest niepelnosprawny i porusza sie na wozku jednak w genezie wolverine jak przyleciał helikopterem stał o wlasnychg sliach podobnie jak na poczatku 3 czesci robil nabory do szkoły (w obu scenach był łysy). na koncu 1 klasy dowiadujemy sie jak profesor stał sie niepelnosprawny (posiadajac wlosy) odziwo to miało miejsce przed 1 czescia oraz przed scena z poczatku 3 czesci gdzie juz nie mial wlosow na glowie a jeszcze chodzil . co prawda w przeslosci ktora nadejdzie było wyjasnienie w jaki sposob profesor chodzil jednak było to troche zamieszane i mozna było unknac tego błedu

2.mystic- w pierwszej klasie dowiedzielismy sie ze jest ona "przyrodnia " siostra profesora potem jednak wybrała strone magneto ktory nauczył ja jak zyc bedac mutantem. w DOFP na koncu charles namowil mystic zeby wybrała dobro lyudzi i ona znow stała po stronie dobra. a w 1 czesci x mena ktora była przed czescia DOFP znowy była przeciwko niemu .... czyli jak to mowia kobieta zmienna jest ....

3.wolverine- w 1 czesci profesor twierdzi ze widzi go 1 raz a przeciez prosil go o pomoc w 1 klasie i spotkał go w DOFP. w gl w 1 czesci loga twierdzi ze nic nie poamieta co moze tłumaczyc kula z ademantium ktoa zaaplikował mu striker w genezie. jednak w DOFP dowiadujeme sie ze wcale striker nie mutowal wolverine na wlasne zycenie zeby zrobic bron 11 tylko poprostu znalazł go w rzece z juz zresetowana pamiecia przez to ze byl z przyszlosci. po tej scenie logan obudzil sie w szkole tak jak w 1 czesci czykli co ? sa dwie opcje albo przyslany z przyszlosci albo dostał kulke ?

4.konflikt charlesa z magneto- efektem ich konfliktu była niepelnosprawnosc profesora w 1 klasie. szkoła została zamknieta w polowie DOFP(konflikt z magneto juz trwal od konca 1 klasy) z powodu stanu psychicznego profesora. gdy profesor był juz soba wtedy szkoła funkcjonowała na powaznie i przyszli do niej bohaterowie z 1 czesci ktorych według 1 sceny z 3 czesci charles werbowal razem z magneto (z tym samym magneto z ktorym walczył o dobro ludzkosci na koncu DOFP i z ktorym sie nie pogodzil przez kolejno 1,2 i 3 czesc ...... )

5. brak ciagu- osobiscie chcialybm jakies wyjasnienie dlaczego magneto ma swoja moc w DOFP mimo iz stracil ja w 3 czesci oraz jakim cudem profesor nadal zyje mimo ze w 3 go pochowali aaa i bylbym zapomnial-dlaczego magneto i xavier znowu wspolpracuja ??? (12 minutowa scena po 2 genezie nic nie tłumaczy ;/)

jak teraz sie odniesc do tego wszystkiego ? 1,2,3 to mialo byc cos osobnego oniz 1 klasa i DOFP jednak aktorzy sa ci samio a afabuła niby sie łaczy ale sa wielkie dziury. do tego geneza ktora osobiscie jako film mi sie podobała tylko ze wniosła najwiecej zamieszania w ogolna fabułem (no i jeszcze ten victor zcharakteryzowany zupelnie inaczej niz w 1) a geneza 2 to juz szkoda gadac :D

ocenił(a) film na 10
fmarshall27

1. Geneza nie liczy się do tego
2. No tak bo nie ma czegoś takiego jak czerń i biel tak naprawdę
3. To juz są domysły czyste
4. No tak to jest
5. 3 część nie liczy się do serii bo nie jest Singera i bardzo dobrze

ocenił(a) film na 9
fmarshall27

Jeśli chodzi o:
3. Nawet jeśli w FC prosił go o pomoc, to widział go wtedy raz na oczy. Nie musiał go pamiętać po tylu latach, prawda? Po za tym po tym jak cofnięto Logana do przeszłości i zmienił bieg czasu, to pierwsza linia czasu została skasowana i w ogóle się nie wydarzyła. Jeśli chodzi o scenę z wyciąganiem z wody - to nie był Stryker, tylko Mystique...
4. To jest zamotane mocno, ale jak już pisałam wyżej, pierwsza linia czasu została przekreślona przez zmianę wydarzeń(Po za tym w Apokalipsie młody Charles zna już Jean, chociaż w X3 poznał ją będąc już dużo starszym, a ona była małą dziewczynką, także no..)
5. Profesor przeniósł umysł do innego ciała, a Magneto odzyskał swoją moc podobnie jak inni mutanci, ponieważ serum nie było trwałe.
Po za tym czytałam, że niektórych filmów z serii nie trzeba brać pod uwagę, bo sporo jest zamieszania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones