Film

Yeti: Curse of the Snow Demon

2008 1 godz. 27 min.
3,0 1 138
ocen
3,0 10 1138
181
chce zobaczyć
{"id":"389977","linkUrl":"/film/Yeti%3A+Zab%C3%B3jcza+stopa-2008-389977","alt":"Yeti: Zabójcza stopa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/99/77/389977/7223701.2.jpg"}
Samolot ze szkolną drużyną futbolową rozbija się w Himalajach. Na trop nastolatków wpada krwiożercze Yeti. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Samolot, którym leci szkolna drużyna futbolowa, w czasie burzy rozbija się w Himalajach. Grupka ocalałych z katastrofy, w tym Peyton (Marc Menard), próbuje radzić sobie pomimo braku zapasów i przenikliwego mrozu. Dwoje z nich wyrusza na poszukiwanie oderwanej tylnej części maszyny, w której znajduje się radio. Gdy kończą się racjeSamolot, którym leci szkolna drużyna futbolowa, w czasie burzy rozbija się w Himalajach. Grupka ocalałych z katastrofy, w tym Peyton (Marc Menard), próbuje radzić sobie pomimo braku zapasów i przenikliwego mrozu. Dwoje z nich wyrusza na poszukiwanie oderwanej tylnej części maszyny, w której znajduje się radio. Gdy kończą się racje żywnościowe, pozostali muszą dokonać trudnego wyboru - umrzeć z głodu, czy zjeść ciało którejś z ofiar katastrofy. Tymczasem zwłoki zaczynają znikać. Okazuje się, że zabiera je krwiożerczy mieszkaniec gór, yeti. Kiedy Kyra (Elfina Luk) postanawia spalić resztę ciał, bestia prędko nabiera apetytu na świeże mięso.

na podstawie
Mark L. Lester (materiały do scenariusza, historia)
studio
American World Pictures (AWP) / Braeburn Entertainment / Daniel Grodnik Productions / Więcej...
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Yeti: Curse of the Snow Demon
inne tytuły
Yeti Polska
Yeti: Zabójcza stopa Polska
Yeti (tytuł video) USA
Yeti (tytuł video) USA
Yeti: Curse of the Snow Demon (tytuł video) USA
Więcej...
Po upolowaniu królika za pomocą włóczni bohaterowie pieką zwierzę nad ogniskiem, jednak podczas posiłku w ich rękach wyraźnie widoczne są skrzydełka i udka kurczaka.
Garcia wykorzystuje oderwane ramię ofiary yeti jako łubki do usztywnienia swej złamanej nogi. W scenie wspinaczki po zboczu łubka jest widoczna, jednak w ujęciu ukazującym skały poniżej mężczyzny znika, by powrócić w scenie, gdy bohater dociera do szczytu wzniesienia.
Kiedy jeden z bohaterów próbuje strzelić do stwora w jaskini, rewolwer dwukrotnie wydaje klikający dźwięk, nie oddając strzału. Na zbliżeniu widać, że broń jest zamarznięta, co zostaje uznane za przyczynę braku wystrzału, jednakże oddziaływanie niskich temperatur powinno uniemożliwić również działanie iglicy i wydawanie przez mechanizm wspomnianych dźwięków.
Film opowiada historię drużyny futbolowej lecącej samolotem, który rozbija się w Himalajach. Ocalonym z katastrofy zaczyna doskwierać głód. Postanawiają oni, że posilą ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 17%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pozytywne zaskoczenie

  mpannek ocenił(a) film na 3

  Aby w pełni docenić tę produkcję trzeba by wpierw zapoznać się z większą ilością dzieł podobnego pokroju, które emitowane są zazwyczaj w Tv Puls (poniedziałkowe wieczory z potworami) czy Sci Fi Universal ( potwory non stop). Gdyby wszystkie filmy skupiające się na zmutowanych zwierzętach czy ... więcej

 • Najgorszy

  mattm19 ocenił(a) film na 3

  Jeden z dwóch najgorszych filmów ever...

  1
  • 8/10

   Szymiksb55 ocenił(a) film na 8

   Dobry efekty specjalne słabe ale klimat luks i można się było wciągnąć

   • Trupy z katastrofy

    Ponyfanka ocenił(a) film na 2

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    • nieudane yeti

     ktotojest ocenił(a) film na 4

     A szkoda,bo inaczej porządnie bym się wystraszyła.Sam pomysł nawet dobry,jedyne co mnie tam raziło to właśnie to yeti,które było strasznie sztuczne.