PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109907}

Zło

Ondskan
7,7 51 006
ocen
7,7 10 1 51006
6,8 9
ocen krytyków
Zło
powrót do forum filmu Zło

Pytam z pozycji kogoś, kto już przeczytał książkę, na podstawie której powstał scenariusz. Książka była niesamowita,
film też warto obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
Gatiniusha

Moim zdaniem warto, a nawet trzeba. Film jak to film, w różnicy do książki nie zawiera wielu szczegółów, ale moim zdaniem odwzorowany całkiem udanie. Brakuje mi najbardziej tych dogłębnych, inteligentnych analiz Erica, które to tworzą lekturę wciągającą bez końca...

Gatiniusha

Odpowiedź: Film obejrzeć warto !

Ja najpierw obejrzałem film, potem zainteresowałem sie tematem i okazało sie że jest ksiązka. Przeczytałem książkę. I jedno i drugie bardzo fajne

ocenił(a) film na 10
Gatiniusha

Tak, szczerze polecam!

Gatiniusha

Ja najpierw obejrzałem film, a dopiero potem udało mi się zdobyć książkę. Muszę przyznać, że po jej przeczytaniu, film trochę stracił w mojej ocenie. Według mnie, scenariusz za bardzo zmienił kilka istotnych wątków książki (przede wszystkim niestawienie się Erika na wyzwaną walkę i zostanie Szczurem, co zupełnie inaczej miało się w książce- Erik już na pierwszą walkę się stawił i uzyskał respekt starszaków). Książka jest świetna, możemy bardziej poznać psychikę Erika, a nie tylko suche wydarzenia w murach szkolnych zobrazowane w filmie (co nie jest zarzutem dla filmu, bo wiadomo, że nigdy nie da się w nim wszystkiego przedstawić). Jeśli komuś podobał się film, to koniecznie musi przeczytać książkę i na pewno się nie zawiedzie. Mnie końcówka nawet trochę zaskoczyła:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones