Złodziejka książek

The Book Thief

2013 2 godz. 11 min.
7,5 74 007
ocen
7,5 10 74007
34 058
chce zobaczyć
{"rate":4.3333335,"count":3}
powrót do forum filmu Złodziejka książek
  • EvyKiwiFruit ocenił(a) ten film na: 5

film jest mocnym rozczarowaniem dla kogoś kto czytał książkę

• fly_lark ocenił(a) ten film na: 8

EvyKiwiFruit Jest ! I to naprawdę ogromnym :c

• My_oss ocenił(a) ten film na: 6

fly_lark Dokładnie :(

• xkasiakx ocenił(a) ten film na: 6

My_oss zgadzam się

• BitchesLoveCake ocenił(a) ten film na: 5

EvyKiwiFruit ja także się zgadzam...

• kazuma06 ocenił(a) ten film na: 6

EvyKiwiFruit Dokładnie! Czy tylko mi najbardziej brakowało obecności "śmierci"?

• EvyKiwiFruit Doprawdy film jest aż tak zły?
    Szczerze powiedziawszy nie miałam zamiaru oglądać filmu.... Może dlatego, że nie spodziewałam się, że ktoś podejmie się ekranizacji tak świetnej powieści !

• kubazowsik ocenił(a) ten film na: 1

EvyKiwiFruit Mocne rozczarowanie, to mało powiedziane.

• marcikUK ocenił(a) ten film na: 8

EvyKiwiFruit Wlasnie obejrzalam film. Nie czuje rozczarowania. Moze dlatego ze ksiazke czytalam kilka lat temu

• EvyKiwiFruit Chociaż gra aktorska głównych bohaterów jest na dość wysokim poziomie (Rush genialnie pasuje do roli ojca) i zrozumiałe jest że historię trzeba skrócić na potrzeby dwugodzinnego filmu to ubolewam że to co wyszło jest uproszczoną i wybieloną przez Hollywood wersją książki. Czytając książkę, czuje się napięcie w którym żyli Niemcy, głód i okropność wojny (marsz żydów do obozu w filmie kompletnie nie odzwierciedla sceny książkowej). Tak wiele momentów zostało zaprzepaszczonych by pokazać prawdziwą moc tej książki, a niektóre zmiany w fabule wręcz irytują. W efekcie, wszystkiego jest po trochu i zrobione po łebkach tak, że można ten film streścić jednym zdaniem: "niemiecka rodzina ukrywa żyda w piwnicy", a to jest policzek dla tego co wersja książkowa sobą prezentuje.
    Grę aktorską oceniam na 8/10 ale film jako adaptację książki na 5/10.

• kowal311 ocenił(a) ten film na: 9

EvyKiwiFruit Film oglądam z ciekawości bo już tak mam jak coś przeczytam. Dla mnie ta ekranizacja to jeden wielki dramat taka książka a tak dennie zekranizowana :( szkoda bo potencjał był ogromny

• kowal311 skoro taki dramat to skąd 9?

• kowal311 ocenił(a) ten film na: 9

PRZYBYLSKA Bo oceniałem grę aktorską itp a nie samą jakość ekranizacji bo jeśli to miałbym oceniać to np Hobbit miałby u mnie 1 bo z książką ma niewiele wspólnego :)

• arieljarosz ocenił(a) ten film na: 4

kowal311 właśnie, świetnie powiedziałeś, w każdym filmie powinno szuka się zalet ;)