PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717012}

Złota dama

Woman in Gold
7,2 27 263
oceny
7,2 10 1 27263
5,6 8
ocen krytyków
Złota dama
powrót do forum filmu Złota dama

Kiedy zacznie się zaniżanie oceny bo o Żydach "znowu"?

Viljar

żyd piszemy małą literą to nie planeta ani tym bardziej narodowość

markin

To nie jest narodowość idioto ???

sara_dzwill

oczywiście, że nie. Narodowość żydów bliskiego wschodu to Palestyńczycy matołku.
Moja żona zmieniła etniczną narodowość na judaistyczną.

markin

Dawno nie czytałem większego debilizmu.

skalp_el

czyli ostatnio czytałeś w przedszkolu naklejki nad szafkami, co dobitnie widać

ocenił(a) film na 7
markin

Sprawdź też w encyklopedii hasło: "Palestyńczycy". Będziesz mądrzejszy...

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

bynajmniej

ocenił(a) film na 8
markin

Żyd jako członek narodu zawsze z dużej. jeśli piszemy natomiast o wyznawcach religii mojżeszowej wówczas z małej.

kinia76

A jakiego to kraju Żyd jest członkiem?

ocenił(a) film na 8
carmen8_fw

a czy ja napisałam kraj? napisałam naród... problem z czytaniem ;)

kinia76

Jakiego narodu jest członkiem żyd?

ocenił(a) film na 8
carmen8_fw

poważnie? Żyd jako człowiek narodowości żydowskiej...

kinia76

Nie istnieje naród żydowski , natomiast istnieje naród izraelski .
Nazwa żyd jest przynależna wyznaniu , religii a nie jest to państwowość czyli naród .

ocenił(a) film na 8
carmen8_fw

niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. obecnie mówi się, że nie ale niegdyś tak. dlatego zasada, że Żyd jako członek narodu piszemy z dużej litery.

kinia76

Widzę, że sama sobie zaprzeczasz ale przekora nie pozwala Ci przyznać racji. To co było niegdyś nie jet teraz. Byłem kilka razy na bliskim wschodzie w tym w Izraelu i zwrócono mi uwagę na jeden fakt, że nie wiedząc jakiego ktoś jet wyznania nie powinniśmy w Izraelu używać słowa żyd. Dlaczego? Bo o każdym Polaku nie mówimy katolik. Obywatele Izraela to Izraelczycy i czy Ci się to podoba czy nie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
carmen8_fw

nie mam problemu z przyznaniem się do błędu lub przyznania Tobie racji - chyba zbyt pochopnie mnie oceniasz...
zgadzam się z Tobą, że obywatele Izraela to Izraelczycy. a także, że nie każdy Izraelczyk jest żydem - nigdy nie twierdziłam inaczej...
niemniej w historii mówi się o Żydach jako narodzie - normalnie definiuje się go. idąc zatem tym tropem należy rozgraniczać pisownię na tę z dużej litery i z małej. do tego się odnosiłam w swoim komentarzu a nie do moich poglądów... Również Cię pozdrawiam.

carmen8_fw

Naród i państwowość nie mają kompletnie nic wspólnego, ktoś kto nie jest członkiem narodu polskiego może być obywatelem Polski, tak samo jak obywatel Polski nie musi być członkiem narodu Polskiego, wielu Polaków np. na Ukrainie obywatelstwa nie ma a to Polacy, a jak przyjedzie jakis Ukrainiec, Arab itd. i dostana obywatelstwo to Polakami sie nie stają.

ocenił(a) film na 9
markin

Żyd piszemy z wielkiej litery, natomiast debil z małej. Zapamiętaj.

berni_

najpierw zacznij pisać wykrztałciuch z dużej litery a następnie więcej nic nie pisz publicznie

ocenił(a) film na 9
markin

"wykRZtałciuch" czy "wykSZtałciuch"?
"anal-fabeta" również piszemy z małej litery, gdyż jak ktoś jest głupi, to po prostu nie zasługuje na szacunek.

berni_

kogo interesuje twój szacunek jinteligentnie wykrztałcony

użytkownik usunięty
berni_

Dużą literą, zamiast "z wielkiej litery". Zawsze się dajecie tak podpuścić do jałowej dyskusji matołkowi z Pacanowa?

ocenił(a) film na 7
markin

Weź ty kiedyś użyj internetu do sprawdzenia słownika, którego zapewne w domu nie masz... I nie kompromituj się więcej.

ocenił(a) film na 7
yamata

Pisałem do osobnika o ksywie @markin. Nie wiem dlaczego koment wskoczył akurat tutaj...

Viljar

Zależy od jego treści gimbusie.

Cobra_Choke

A jaka powinna być ta treść?

skalp_el

Zgodna z faktami historycznymi, a nie wyssana z dupy bo sci-fi się lepiej sprzedaje, a prawda może nie być tak widowiskowa.

użytkownik usunięty
Viljar

Zależy czy w filmie Polacy owych Żydów zabijają.
Jeśli nie to wszystko będzie w jak największym porządeczku.

użytkownik usunięty

Bo przecież nigdy nie "zabijali"...

Kto kogo? Żydzi Polaków? Oczywiście, że tak!

ocenił(a) film na 7
zmijekUK

I vice versa, panie "święty". Też niejedno mamy za uszami, a historia nie jest czarno-biała. Amen.

Jedyny naród w Europie oprócz NIemców, pomijajac narody okupowane przez ZSRR (gdzie w sumie antysemityzm mial jakby nie spojrzeć uzasadnienie, bolszewicy to w większości byli Żydzi a Narodowi Socjaliści przy nich jakoś wybitnie zbrodniczy nie byli) dla którego antysemityzm i tępienie Żydów w czasie okupacji to była norma to Francuzi, zasadniczo wszystkie inne narody (Austriaków zaliczyć można do Niemców) mogą sie irytować gdy zwala sie na nich wine z holokaust. Chociaż różnica miedzy nami a narodami zachodnimi jest taka, że na zachodzie za ukrywanie Zyda nikt nie poszedl nawet do wiezienia, w Polsce kary byly okrutne i dotykaly rodzine, sąsiadów itd.

Zresztą jak Niemcy podpuszczaja Polaków do pogromu, grążą im itd. to dalej jest zbrodnia Niemiecka, jeśli sądzimy inaczej, to analogicznie musimy zaakceptować fakt, że wiekszość żydowskich ofiar (pomijajac tych którzy umarli od głodu) to ofiary sformowanych z Żydów sonderkomando.

Nie spotkalem sie nawet na stronach fanatycznych antysemitów ze stwierdzeniem, że holokaust to w części zbrodnia żydowska, wiec poglądy, że ktoś inny oprócz Niemcow za niego odpowiada można odrzucic, a jak już to odpowiada za niego Francja bo byla de facto bardziej sojusznikiem Niemiec niz panstwem okupowanym.

ocenił(a) film na 6
Viljar

Tej grupy hejtować przecież nie wypada ;)

Trochę odchodząc od tematu - jakoś nie umiem do końca wczuć się w tragizm tych wielu historii o Holokauście, w których największą tragedią bohaterów jest kradzież obrazu, albo wygnanie z domu tudzież utrata stanowiska itp.

Nie żebym był zupełnie na to niewrażliwy, ale po prostu wojenny obraz kojarzy mi się z zagładą totalną, z wszechobecną śmiercią, a nie ze łzami wylanymi nad ulubioną wiolonczelą.

Viljar

Ja mogę zacząć narzekać już teraz. Nie mam w zwyczaju czytania nawet opisu o czym jest film - lubię niespodzianki. Ale gdybym wiedziała, że jest to jeden spośród pierdyliardów filmów o żydach to nawet bym nie pomyślała, żeby to oglądać. Po prostu rzygać mi się już chce tymi żydami, wszędzie żydzi, wszyscy kręcą filmy o żydach. Już bokiem to człowiekowi wychodzi, naprawdę. Dlatego ja pozwolę sobie ponarzekać - oglądam ten film od wczoraj, jest tak nudny, że aż mnie skręca, a obejrzałam dopiero 50 minut, co zajęło mi około 2h - musiałam robić pauzy bo albo przysypiałam, albo odpływałam myślami gdzieś indziej. Ja nie twierdzę, że historia, wojna i traktowanie żydów to nudny temat, ale to już tyle razy powtarzane i ogólnie to zagadnienie jest już tak ZMĘCZONE masą produkcji, że autentycznie jak słyszę, że jakiś film będzie o żydach, powstaniach, wojnach, bitwach itd. to nawet się nie biorę za oglądanie...

AlexabezKeksa

Mnie nie męczą filmy o żydach jako takich, że ich za dużo itp. Jak są to są byleby coś prezentowały.
Ten tutaj to nudy jak się patrzy. Męczy oglądanie, bo tu nie ma co oglądać. Oparte na faktach i tyle dobrego się kończy w temacie. Takie jakieś to sztuczne, przewidywalne do bólu. Zrobiłem go na kilka razy, bo się nie dało wysiedzieć. Omijajcie z daleka.

AlexabezKeksa

pierdyliardów haha, uśmiałam się , ja zawsze mówię pierdnij głośniej obok żyda , to larum takie podniosą ( a sami : co z Palestyńczykami !!!!) ( powiedzenie : ulice wasze, kamienice nasze ) wracajcie do siebie. Jestem Antysemitką

baskaverano

Ja nie jestem antysemitką, ale po prostu nie znoszę tematu żydów bo jak pisałam, już mi to bokiem wychodzi. Historia historią ale ile można męczyć temat tych żydów? Dawno było i minęło, nakręcono już tyle filmów na ten temat że moim zdaniem wystarczy. Ale nie, przecież ktoś Oscara musi dostać a tylko filmy o żydach mają na to szansę :) Odnośnie "wracajcie do siebie" to trzymam się tej zasady w stosunku do niechcących się asymilować, nierobotnych a'la "przeżyję życie na socjalu z podatków Europejczyków", mnożących się jak króliki muzułmanów, których nie znoszę chyba tak bardzo, jak ty żydów :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Viljar

Odezwał się Niesiołowski FW.

Viljar

Dobrze, że wspomniałeś, nie będę marnował czasu na oglądanie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Viljar

Też sobie zadawałem to pytanie))) - już trwa, choć się dopiero rozkręca. "Żyd" w języku polskim pisze się (i zawsze pisało) z dużej litery. Są próby aby z małej litery - "żyd" - pisać o wyznawcy judaizmu ale to jest zły pomysł bo istnieje słowo "judaista". Jeśli wg kogoś kryterium "narodowości" to istnienie państwa, proszę: są Romowie czy Cyganie, którzy "własnego" państwa nie posiadają, a są narodami. Film: jeśli komuś się nie podoba niech nie ogląda, a jest naprawdę dobry.

kkutz

Czyli Katolik, Chrześcijanin, Protestant, Muzułmanin, Ateista, itd.? Chyba ktoś się musi poduczyć języka polskiego trochę. Żydzi, tak jak katolicy, to nie naród a wyznawcy danej religii. W przeciwieństwie do Cyganów i Romów, Polaków czy Czechów.
Dla przykładu podam żydów etiopskich - czyż oni są narodowości żydowskiej czy etiopskiej? Wg. was, gramatycznych impotentów, są jednak narodowości żydowskiej, co nie jest zgodne z prawdą.

ocenił(a) film na 10
zmijekUK

Miło otrzymać tak uprzejmy wpis od znawcy gramatyki polskiej, może nawet na poziomie Wikipedii?? Pisze się: Żyd protestant, Żyd judaista, Żyd ateista. Oczywiście: Żyd etiopski - bo jest narodowości żydowskiej pochodzącym lub żyjącym w Etiopii. Jest tendencja żeby judaistów nazywać żydami ("ż" z małej litery) - to w takim razie "mój ty orle gramatyczny po co istnieje słowo "judaista"?? Na kolejne tak "uprzejme" twoje mądrości odpowiadać nie będę - dziwię się, że w ogóle odpowiedziałem.

ocenił(a) film na 5
kkutz

Żydzi właściwie poprzez kojarzenie krewniacze, stworzyli nową rasę. Zjawisko znane u hodowców rasowych zwierząt. U Żydów odbywa się to zakazami religijnymi, że każdy żyd (religia) powinien pojąć za żonę żydówkę, inaczej może zostać wykluczony ze społeczności.
Jako że żydzi już jakiś czas temu przestali być religią prozelicką, oferta matrymonialna zawęziła się do krewniaków.
W tej społeczności występują np. choroby genetyczne nie znane u innych ras.
Mowa oczywiście o żydowstwie aszkenazyjskim czyli tych zamieszkujących Europę Pn. Są oczywiście jeszcze beżowe Sabry i czarne Felasze, i niby wszyscy to niby Żydzi (z dużej) jako naród. Oczywiście koszerne fiksum dyrdum. Istnieją teorie że Ci ostatni są najbliższymi potomkami biblijnych Izraelitów.

Co do filmu to nudna, opowiada o tym jak wyłudzić kasę udając skrzywdzonych. Ta rodzina żyła sobie całkiem dobrze jak na wojenne warunki. Nikt nie stracił życia w wyniku wojny. Jeden żyd z filmu dokumentalnego nawet stwierdził że zagrabienie żydom majątków to też jest holokaust. Ciekawe że nad Polakami się nikt nie użala potracili nie tyko majątki ale również życie

zmoorka

"Jako że żydzi już jakiś czas temu przestali być religią prozelicką, oferta matrymonialna zawęziła się do krewniaków.
W tej społeczności występują np. choroby genetyczne nie znane u innych ras. "

Tak samo Japonczycy... swoją drogą Hitler mogl na to wpaść, to już lepsze uzasadnienie o niższości rasowej niż kształt czaszki itd.

"Ciekawe że nad Polakami się nikt nie użala potracili nie tyko majątki ale również życie"

Poza tym eksterminowa polskie elity, zniszczono panstwo a pozniej bylismy do lat 80 pod faktyczna okupacja ZSRR, panstwa ktore lepsze od hitlerowskich Niemiec wcale nie bylo.. a Żydzi otrzymali odszkodowania i wlasne panstwo...

ocenił(a) film na 5
Al_Bundy

Nic nie pisałam o niższości lub wyższości. To już są Twoje projekcje.

zmoorka

Ja tez nie, aczkolwiek to by mialo jakis tam sens

Viljar

Tak? To jest o Żydach znowu? Szkoda, bo bym chętnie obejrzała:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones