PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31308}

Złoto MacKenny

Mackenna's Gold
7,1 2 918
ocen
7,1 10 1 2918
Złoto MacKenny
powrót do forum filmu Złoto MacKenny

Najbliższa emisja telewizyjna "Złota Mackenny" zapowiedziana jest w TVP2 HD na niedzielę 16. Augustus 2020. Godz. 11:15, czas projekcji 122 min.

Ale nie jestem pewien czy w ogóle potrzebnie przytaczam tę informację. Jak znam TVP 2, to film znowu zostanie totalnie zagadany przez polskiego lektora. Obojętnie który guzik będę sobie będę wciskał na pilocie: [pol], [qua], [aux], [Polish], [Default Language], [Undefined (AD)] - i tak NIE uda mi się zredukować ścieżki dźwiękowej do dźwięku oryginalnego, jak w kinie.
Wciskając inny guzik może uda mi się wywołać [Polish Subtitles], ale w połączeniu z polskim gadaczem to i tak zupełna bzdura.


Dawno temu, pod innym kierownictwem, Telewizja Polska jakoś była w stanie emitować większość filmów zagranicznych w dwóch różnych wersjach językowych - do wyboru. Dodatkowo każdy widz mógł sobie wybrać polskie napisy albo ich brak. Większość polskich widzów, przyzwyczajona do lektorowania wszystkiego jak leci, nie postrzegała tego jako rozwiązania krzywdzącego, albowiem ich ukochana wersja lektorska i tak leciała jako pierwsza domyślna.

No ale po roku 2015 swobodny wybór wersji językowej stał się wielką rzadkością. Ktoś widocznie uznał, że w naszym państwie wszyscy mają obowiązek pokochać Zenka Martyniuka i nieusuwalnego lektora-mężczyznę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones