Film

Mackenna's Gold

1969 2 godz. 3 min.
7,1 2 690
ocen
7,1 10 2690
946
chce zobaczyć
{"id":"31308","linkUrl":"/film/Z%C5%82oto+MacKenny-1969-31308","alt":"Złoto MacKenny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/08/31308/7976494.2.jpg"}
Bandyta Colorado porywa szeryfa, który zna drogę prowadzącą do złota Apaczów. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się w 1872 roku w Arizonie. Szeryf Mackenna (Gregory Peck) wpada w zasadzkę zastawioną przez wodza Apaczów. W czasie walki szeryf ciężko go rani. Tuż przed śmiercią Indianin powierza mu starą mapę Doliny Złota, gdzie znajduje się legendarny skarb Apaczów. Po dokładnym zapoznaniu się z mapą, Mackenna niszczy ją.Akcja filmu rozgrywa się w 1872 roku w Arizonie. Szeryf Mackenna (Gregory Peck) wpada w zasadzkę zastawioną przez wodza Apaczów. W czasie walki szeryf ciężko go rani. Tuż przed śmiercią Indianin powierza mu starą mapę Doliny Złota, gdzie znajduje się legendarny skarb Apaczów. Po dokładnym zapoznaniu się z mapą, Mackenna niszczy ją. Wkrótce potem zostaje schwytany przez groźnego bandytę Colorado (Omar Sharif), który więzi córkę miejscowego sędziego. Jeżeli szeryf nie zaprowadzi go do Doliny Złota, dziewczyna zginie.

na podstawie
Heck Allen "Mackenna's Gold" (powieść)
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Highroad Productions
data produkcji
1969
tytuł oryg.
Mackenna's Gold
inne tytuły
Złoto MacKenny Polska
Carl Foreman's Mackenna's Gold (inny tytuł) Australia
Mackenna's Gold Kanada
Carl Foreman's Production Mackenna's Gold (pełny tytuł) Wielka Brytania
Mackenna's Gold Kanada
Carl Foreman's Production Mackenna's Gold Kanada
Więcej...
Zgodnie z biografią Clinta Eastwooda z 1996 roku to on był przewidziany do roli Mackenny, ale odrzucił ją, aby zagrać w "Powiesić go wysoko".
Cień rzucany na obiekt przez słońce powinien się od niego oddalać, a nie przybliżać wraz z nim jak to ma miejsce w filmie.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Kenab, Paria, Ivins (Utah, USA), Tuscon, Canyon Diablo, Happy Jack, Chinle (Arizona, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA), Dolinie Pomników (Utah/Arizona, USA), kanionie Glen Canyon (Utah/Arizona, USA), kanionie De Chelly (Arizona, USA) i stanie Oregon (USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych