PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1062}

Zły porucznik

Bad Lieutenant
7,3 17 603
oceny
7,3 10 1 17603
6,9 14
ocen krytyków
Zły porucznik
powrót do forum filmu Zły porucznik

7/10

ocenił(a) film na 7

Film na poziomie,ale za zakończenie obniżam o gwiazdkę.
Świetnie nakreślona postać brudnego gliny.Gość handluje koką, jest też od niej uzależniony, nie stroni od alkoholu,hazard, często odwiedza burdele, oczywiście pali-czyli wszystko co określa się mianem "złe".
To co mnie uderzyło: nie jesteśmy świadkami czynności śledczo-operacyjnych funkcjonariusza policji, choćby nawet z naginaniem prawa (co jest częstą praktyką w filmach o podobnej tematyce). Zły porucznik nie jest na pewno Brudnym Harrym.Zły porucznik jest po prostu zły. Film skupia się na ciemnej stronie policjanta, jego życiu poza służbowymi obowiązkami. Postać to na pewno ciekawa, w której dokonuje się religijna przemiana.Wątek z zakonnicą ciekawy, tym bardziej finalna konfrontacja dwóch światopoglądów: nierealnego chrystusowego miłosierdzia zakonnicy i życiowego, wyważonego porucznika.
SPOILER: nie wiem po co dał kasę gwałcicielom ot tak bez słowa.niby chciał ich wyrwać ze slumsów, ale kto wie co przestępcy zrobią z nieoczekiwanym zastrzykiem gotówki.Wydaje mi się że powrócą do dawnego trybu życia.
Życie porucznika zakończyło się tak jak przewidywałem

Dwie sceny do zapamiętania:
1 Mocna: obsceniczna masturbacja na ulicy
2 Widowiskowa: rozprawa ze złodziejaszkami w sklepie.
Harvey Keitel jest prześwietny.

ocenił(a) film na 7
None200

Jak dla mnie, filmowi brakuje dobrego scenariusza. Ma klimat, super grających aktorów i genialną reżyserie, ale tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi. W połowie filmu nie było wiadomo nic, poza to że główny bohater jest zepsuty, brudny i skorumpowany. A chyba nie tylko o to chodziło reżyserowi?


7/10

ocenił(a) film na 7
Kajzer

O co chodzi ? głównie o upadek człowieka złego i jego odnowę , przemianę w wyniku rozmowy z zakonnicą, beznadziejnej sytuacji materialnej(dług u mafii) i wizji Chrystusa. Ceną za odkupienie grzechów miało być uratowanie z przestępczego środowiska właśnie tych dwóch przestępców.
Ale zgodzę się że nie było to idealnie zarysowane na poziomie scenariusza,
Tak to widzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones