PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1062}

Zły porucznik

Bad Lieutenant
7,3 17 603
oceny
7,3 10 1 17603
6,9 14
ocen krytyków
Zły porucznik
powrót do forum filmu Zły porucznik

Ktoś tu piszę głupoty w tej recenzji. Sprawdzam ten film z ciekawości bo słyszałem że jest taki kontrowersyjny że aż strach. Tu pisze że jest zakazany w Polsce z dociekliwości sprawdziłem i wcale nie jest zakazany jest dostępny legalnie u kilkunastu polskich dystrybutorów, nawet poczułem lekki zawód miałem nadzieje że to będzie jakiś Półkownik, tyle się o nich nasłuchałem od przedstawicieli starszego pokolenia. Miałem nadzieje że będzie zakazany dając mi możliwość pokazania gestu Kozakiewicza naszej władzy, mógłbym być nawet uważany za bojownika o wolność słowa, a tu kicha eh;-)

P.S może nawet wsparłaby nie Amnesty International;-)

ocenił(a) film na 6
PawelK

co ty bredzisz człowieku? to tylko film..

"półkownik" pisze się przez u otwarte, nie brakuje polonistów na filmwebie....

_aLEXander_

Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem wiedziałbyś że to było celowe założenie stylistyczne. Dobrze wiem że nazwę stopnia wojskowego "pułkownik" pisze się przez u otwarte, ale ja pisałem o filmach zablokowanych przez cenzurę w PRL tzw. półkownikach nie o stopniu wojskowym, choć przyznam się że czasem robię błędy orograficzne bo jestem dyslektykiem, ale w tym przypadku było to celowe zamierzone działanie.

ocenił(a) film na 6
PawelK

dobrze zinterpretowałem twój pierwszy tekst, nie napisałeś go w czasie przeszłym ( odnośnie prl), zakładałeś, że gdyby, to gdyby, chociaż film powstał w 1992, jest bez jakiegokolwiek związku ( cenzura prl) nie ma w czym się odnieść, jedyne wszystkie "fu*ck"
jak już chcesz pobudzić u czytelnika wyobraźnię, a nie proste myślenie, postara się o lepszy środek stylistyczny.......

_aLEXander_

W recenzji pisze że "został zakazany w wielu krajach, jak choćby w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce. ", ale nie mógł zostać zakazany w Polsce bo nie było już cenzury. Interesuje się tematem cenzury w ujęciu historycznym i wiem że cenzura padła po 1989. Pod tym względem jesteśmy lepsi od wielu krajów Europy zachodniej, gdzie cenzura w mniejszej lub większej formie wciąż obowiązuje chociażby w Niemczech.

ocenił(a) film na 6
PawelK

Możliwe, że w Polsce nie został, w połowie lat 90, (dowiedziałem się kilka godzin temu) Został kilkakrotnie wyemitowany w TV. rzadko się zdarza, kiedy cenzurują film w całości, są to zazwyczaj sceny, które nie odpowiadają ogółu w jakimś tam stopniu, a czasem kanały- programy, szczególnie tvn wycinają sceny, tym samym skracając film, tylko i wyłącznie dla samego zysku (reklamy), dawien dawna swojego czasu poświęcałem dużo czasu na oglądanie filmów w tv, potem ściągałem z neta (HD m.in.) i na każdym kroku oglądałem ujęcia nie znając ich wcześniej.... np. zabójcza broń, i inne tego gatunku..

ocenił(a) film na 5
PawelK

zakazany? o czym mowa? ew. KK moze go sobie wpisac na liste filmow "niepozadanych" a poza tym to moga wszystkich cmoknac w dzisiejszym kapitalistycznym swiecie w d.........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones