PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690384}

Z dala od zgiełku

Far from the Madding Crowd
6,7 27 618
ocen
6,7 10 1 27618
6,2 9
ocen krytyków
Z dala od zgiełku
powrót do forum filmu Z dala od zgiełku

Sympatyczna Carey Mulligan,cudowne krajobrazy i zdjęcia,fajna muzyka.
Cóż skoro scenariusz ciosany tępą siekierą .W stylu najbardziej przewidywalnych powieści harlequinowskich.
Mogło z tego być wspaniałe kino gdyby nie nachalna i prostacka próba uwiedzenia najtępszego nawet widza. Próba ładowania tkliwych bzdetów prosto do głów, za pomocą szufli węglowej nie powiodła się.
Za Carey i sielankowe ,angolskie krajobrazy daję piątkę,powinna być trója.

ocenił(a) film na 7
clarencefilmweb

Na podstawie powieści Thomasa Hardy'ego. Pretensje trzeba więc kierować pod adres klasyka.

ocenił(a) film na 5
Naethalee

Już nawet nie pamiętam,że coś takiego oglądałem :)
Cała odpowiedzialność czyli splendor lub poruta za film spada na reżysera. Powieści nie czytałem bo są ciekawsze lektury.
Film marny i tyle .
pozdrawiam Znajomą :)

ocenił(a) film na 7
clarencefilmweb

Zarzuty padły pod adresem scenariusza oraz "estetyki harlequinowskiej". Thomas Hardy bądź co bądź zwykł stosować takie naiwne, acz dramatycze zwoty akcji. Taki wiktoriański romantyzm:P Trzeba sobie zdawać sprawę, że z takiego, a nie innego tekstu źródłowego lepszego scenariusza nie będzie.

Mimo to, moim zdaniem film był bardzo udany. Szczególnie pod względem aktorstwa, muzyki, zdjęć, plenerów i generalnie estetyki. Ja go oceniam wysoko, bo dostarczył mi relaksu i doznań estetycznych. Duży plus za plenery. Film był po prostu ładny, solidnie nakręcony i przyjemny. Takiego filmu akurat w tym momencie szukałam. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Naethalee

Niestety to wszystko nie jest takie proste.Hardy swoją powieść napisał 140 lat temu i adresował ją do tamtej publiczności. Od tego czasu świat zmienił się diametralnie.
Jeśli reżyser bierze "na warsztat" taką, za przeproszeniem ramotę ,powinien starać się dostosować ją do mentalności odbiorców XXI wieku.
Twoim zdaniem udało mu się ,moim zdaniem poniósł porażkę. To on przegrał , nie Hardy.
Za całokształt filmu całą odpowiedzialność ponosi jego twórca.
"Lot nad kukułczym gniazdem"Formana na przykład jest lepszy niż powieść Keseya na podstawie ,której powstał.Było wiele przypadków,gdy na podstawie wspaniałej literatury powstawały nędzne filmidła.
Życie :)
kłaniam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones