PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=339460}

Z podniesionym czołem 2: Odwet

Walking Tall: The Payback
5,6 1 161
ocen
5,6 10 1 1161
Z podniesionym czołem 2: Odwet
powrót do forum filmu Z podniesionym czołem 2: Odwet

"Herkules z Giwerą"

ocenił(a) film na 6

Nie oszukujmy się - sequel kinowego filmu, który w sumie nie był przebojem, a w którym to sequelu nie stać już producentów na zatrudnienie znanych aktorów - to musi być porażka. Dlatego właśnie to, co zamierzam napisać zdziwi amatorów filmów sensacyjnych. Mało złych prognoz? W głównej roli obsadzono gwiazdę "polsatowych" seriali o Xenie i Herkulesie!

Fabuła nie jest typową kontynuacją pierwszej części. Tym razem główny bohater musi stawić czoła szajce skorumpowanych policjantów oraz nękających okolicę szui. Nie można oczekiwać po tej produkcji czegoś ponad przeciętność, ale biorąc pod uwagę obsadę i budżet, można ten produkt uznać za dobry. Przede wszystkim dobrze wyważono przemoc i manipulowanie uczuciami widza, który raz to czuje złość i chęć zemsty, po czym doznaje ulgi widząc głównego bohatera rozprawiającego się ze złoczyńcami. Kevin Sorbo okazuje się słabszym aktorem od The Rocka - trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę doświadczenie obu tych panów w przemyśle filmowym. Jednak naprawdę pomimo, iż fabuła nie uraczy nikogo w żadnym wypadku oryginalnością, jak na typowy produkt DVD wystarcza w zupełności. Wszystko w tej produkcji jest zwyczajne i całkiem przewidywalne. Nie każdy taki film musi być od razu nowatorski, przecież większość tego typu rzeczy to oszustwo, w którym dobra może być tylko okładka. Tutaj mamy małą niespodziankę - przyzwoity film sensacyjny, chociaż na niskim poziomie, to broniący się przez prawie półtorej godziny dobrze budowanym napięciem.

_Michal

Zgadzam sie z tobą ale zapomniałes dodac ze to sequel sequela pierwszy i najwspanialszy z tych trzech był film z 1973r Phila Korlsona pamietam miałem 10 lat jak byłem na tym w kinie i utkwil mi na dobre w pamieci znakomity film chociaz ten z Rockiem tez mi sie podobał ale to zupełnie co innego tego najnowszego jeszcze nie widziałem ale twoj opis raczej zacheca do obejrzenia choc wiem czego moge sie spodziewac pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
maciekpad

No to jesteś kinomanem starszej daty. Nie widziałem tego w oryginale, ale wiem że parę wersji powstało. Skoro mówisz, że jest najlepsza, sprawdze sobie, czy można ją dostać. Trochę się wstydzę, że taki film jak "Walking Tall" z The Rockiem mi się podobał, ale naprawdę jest naprawdę niezły w swojej prostocie.
Druga część jest lepsza, niż można się spodziewać po wszystkim z nią związanym, ale nie spodziewaj się rewelacji, to strasznie prosty film, miejscami przypomina produkcje telewizyjne. Trzecia ma już zagrania poniżej pasa, najgorszy w filmie jest brak większej ilości akcji i rażąca przewidywalność. Jednak po obejrzeniu masy gówna, te filmy nie wydają mi się najgorsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones