PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714022}

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
7,4 134 317
ocen
7,4 10 1 134317
6,1 15
ocen krytyków
Za jakie grzechy, dobry Boże
powrót do forum filmu Za jakie grzechy, dobry Boże?

A ja temu filmowi chętnie podniosę ocenę :) za niewymuszony humor, niepoprawność polityczną i dystans do współczesnej Francji. Bo ona właśnie taka jest: multi-kulti. Dawno się nie śmiałam tak serdecznie - na sali było nas kilkadziesiąt osób, jedna zaczynała się śmiać - reszta szła za nią albo wszyscy zgodnie płakaliśmy ze śmiechu! Takie filmy też są potrzebne ;)

ocenił(a) film na 8
ladyfiume

świetne dialogi ("dobrze, że nie masz piątej córki. czemu? bo wyszłaby za cygana" :) - scena w restauracji). kapitalnie zagrana, i wszystkim dostaje się po równo, a poprawność polityczna w tym filmie ląduje - na szczęście - w koszu. naprawdę dobra komedia, z małym przesłaniem - wszyscy (lub przynajmniej prawie wsyscy) jesteśmy choć trochę rasistami :) . ojciec córeczek naprawdę świetnie zagrany. polecam

ocenił(a) film na 8
ladyfiume

prawie się popłakałam ze śmiechu na scenie z odśpiewywaniem hymnu :') Zabawna, lekka komedia, w sam raz na zakończenie ciężkiego dnia :)

queenmother

i ten ksiądz! :D

ocenił(a) film na 6
ladyfiume

ksiądz był niczym bombka choinkowa w świeta..byłyszczał swoim blaskiem i naprawde wyciskał łzy :)

ocenił(a) film na 8
eduardo69

przypomniał mi się jeszcze multikulturowy bałwan :)

ocenił(a) film na 6
queenmother

tak!..skosna wersja-rewelayjny:)

ocenił(a) film na 8
eduardo69

A, i jeszcze poprawiające nastrój obrazy jednej z sióstr ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) film na 8
ladyfiume

Witam:)
naprawdę fajny film; obawiałem się nachalnej politpoprawności, a tu taka niespodzianka:)

ocenił(a) film na 8
ladyfiume

Dawno nie byłem w kinie na komedii a jeszcze dawniej na takiej na której tak bym się śmiał. Naprawdę warta polecenia, rewelacyjne dialogi. Początkowe trio zięciów najlepsze, genialne. Jeżeli dodać do tego obu papciów dostajemy świetną komedię która bawi do rozpuchu. Trochę młody czarny mnie irytował ale to nic role męskie są w tym filmie wyborne w dodatku ksiądz który choć epizodyczny to niszczący system. Żebym tylko się nie skupiał na aktorach to uważam że aktorka która zagrała tą psychiczną malarkę zasługuję na najwyższe słowa uznania.

ladyfiume

Na temat czarnych i arabow to nie sa stereotypy. Popatrz na Francję, palenie aut, zamieszki na tle religijnym, etnicznym, wiekszosc ghett za zamieszkiwane przez nich robia co chca i maja wieksze prawa niz rdzenii mieszkancy tego kraju, smutne , ze taki kraj upadl:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones