PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730128}
5,6 10 197
ocen
5,6 10 1 10197
6,0 3
oceny krytyków
Za niebieskimi drzwiami
powrót do forum filmu Za niebieskimi drzwiami

Tak naprawdę od czasu "Magicznego drzewa" dawno nie powstał w tym kraju godny uwagi film dla dzieci o wciągającej fabule. Poczekajmy do premiery, ale sądząc po zwiastunach ten zapowiada się ciekawie!

kamilaja84

zwiastun wygląda strasznie kiczowato

kawior2007

To ma się dzieciom podobać, a nie osobie dorosłej o w miarę dobrym guście filmowym.

Shadman_filmweb

Dzieci oczarowane! Gatunkowy i mądry z mega plastyką.

Milena_Ksiezniczka

Mój mały zachwycony. Dzieciaki oglądały w napięciu. Nareszczcie taki klimat Mistery.

przeznaczenie

Mądry bez modnego teraz udziwniania.

ocenił(a) film na 9
pamietamy1410

też to zauważyłem. taki naturalny, który będzie aktualny za rok jak i za 10 lat

kamilaja84

Szkoda czasu, wyszliśmy w połowie, efekty na poziomie zabawy suwakiem w photoshopie. Szkoda, mega rozczarowanie

gabrixel

No to wyszedłeś przed efektami :) Ciotka MEGA ! Krwawiec naprawdę super! "...Pozdrów ciotkę..." :)

M70

No właśnie wyszłam po 2/3 filmu. Jeśli serio uważacie, że efekty w tym filmie są na odpowiednio wysokim poziomie, to serio nawet nie mamy o czym rozmawiać. Fabuła to dno, i to przewidywalne

gabrixel

Uwielbiam włosy Krwawca i efekty w lesie. Te włochate drzewa i tańczące meduzy. TO JEST ŁADNE

filomena999

Chyba żartujesz, acz jest to kwestia gustu. Wiedz, że taki efekt osiąga uczeń animacji po 1 dniu zabawy suwaczkami, stąd nie wiem, czemu ten film tak długo powstawał. Jak dla mnie wielkie rozczarowanie łamane na klapa totalna

ocenił(a) film na 8
gabrixel

Może uczeń osiąga podobnej klasy efekty tylko chodzi jeszcze o to, żeby te efekty robiły odpowiednie wrażenie, dawały odpowiedni efekt i tworzyły spójną całość, a to już nie jest takie proste. A tutaj udało się to bardzo dobrze, chociaż mam kilka zastrzeżeń do koncepcji, bo mi na przykład kompletnie nie pasowały do tamtego świata domy żywcem przeniesione z tego. A co do plastyki to i tak największe wrażenie zrobiła na mnie scena wypadku i zaraz po nim. Wszystko tam było perfekcyjnie podane.
Szkoda tylko, że wrażenie psuły i przeszkadzały piosenki na początku i końcu filmu.

kaymann

Dla mnie jeśli chodzi o plastyczną stronę obrazu, to jest już prawie totalne dno. Wszystko z innej bajki i nie składa się w spójną całość. Fabuła rozwleczona i prosta jak konstrukcja cepa, naiwne piosenki na dobitkę. Serio, to nie jest obraz dla inteligentnego widza jakim jest dziecko.

ocenił(a) film na 8
gabrixel

Czyli co konkretnie jest z jakiej bajki? Las i miasto? Mam wrażenie, że świadomie były budowane na zasadzie kontrastu, bo las miał być taki psychodeliczny, a miasto jako siedziba zła zdecydowanie nie.
Co do fabuły to mam inne odczucia i pozostańmy na tym bo się nie dogadamy (to kwestia subiektywnego odbioru). Co do piosenek to już pisałem, że wymienione przeze mnie nie współgrają z obrazem i w pewnym stopniu pierwsza Komasy także (chociaż muzycznie jest w porządku). Natomiast druga Komasy pięknie się wkomponowuje w całość i współgra z obrazem.
A co do tego czy nie jest to obraz dla dzieci to z tego co tutaj czytam dzieci (pomijam te wystraszone) w większości mają zdecydowanie inne odczucia.

kamilaja84

wedlug mnie kinowa wersja magicznego drzewa wyszla beznadziejnie

milan18_filmweb

Magiczne drzewo jest już dziś archaiczne... A ten film to nowe otwarcie w tym gatunku w Polsce. Kolejny taki film w polsce będzie musiał pójść jeszcze dalej.

maciasss_2

Tak, ten film Mega. Ja jestem w szoku, że to jest made in Poland. Dzieci grają genialnie. Ewa Błaszczyk - całe spektrum, wielowymiarowa rola. Naprawdę ekstra.

ocenił(a) film na 7
kamilaja84

Nie zgodził bym się że dla dzieci. Na pewno nie dla tych najmłodszych. Dzieci na sali kinowej bały się w pewnym momencie, mówiły to głośno, lub zasłaniały oczy.

Mac312

Moja corka ma 3.5 roku ogladałai niczego sie nie bała

kamilaja84

Z tego co mi wiadomo to wiele osób narzeka, że film został oznaczony jako film dla dzieci od lat 10, ale 3/4 z tych co byli w kinie z dziećmi oznajmia, że to nie film dla dzieci, bo dzieci wychodziły z kina po tym filmie przerażone. Jedno, a może więcej ma koszmary przez ten film. Więc może lepiej na ten film dzieci nie zabierać, a bynajmniej na pewno nie te co boją się.

Heigl_Tatum2

Wiek jest bez znaczenia. Na pokazie, na którym byłam w ramach festiwalu Spektrum, na sali były dzieci od lat 6 w górę. Nikt nie wyszedł z kina. Sama też mam małe i bardzo wrażliwe dzieci (7 i 10) i film im się bardzo podobał. Sytuacja jak opisujesz ma miejsce przede wszystkim jeśli dziecko ogląda z rodzicem, który sam boi się nadmiernie życia... Niestety mam takich pacjentów na kopy i to rodzice budują lękliwość w dziecku. Wrażliwość nie idzie wprost proporcjonalnie z lękliwością. Można być pozbawionym wrażliwości a być mega lękliwym. Te same dzieci, oglądając w grupie z innymi dzieci bez rodziców statystycznie w większości lub nawet wszystkie zostały by do końca...

ocenił(a) film na 6
Mirabella_Belina

Oczywiście, że dzieci będąc w grupie zostałyby w większości lub wszystkie do końca seansu. Działoby się tak dlatego, że dzieci ulegają presji grupy i często nie chcą okazać słabości czy strachu przed swoimi rówieśnikami. Inaczej jest z rodzicami, choć nie zawsze, ale to oni są dla dziecka obiektem bezpieczeństwa. Nawet jeśli zbudowane przez rodziców bezpieczeństwo jest spaczone, dlatego dziecko będzie zachowywało się inaczej. Moim zdaniem film nie powinny oglądać dzieci poniżej 10 roku życia, biorąc pod uwagę wyobraźnie takiego dziecka i ze względu na postać Krwawca i "opętanej" ciotki, szczególnie jej.

Heigl_Tatum2

Moja corka ma 3.5 roku i ogladala nie bała sie niczego

kamilaja84

A gdzie leży Tenkraj?

kamilaja84

Świetny film. W końcu film fantasy w Polsce. Ja byłem z sześciolatkiem i dziewięciolatką pełen zachwyt. Były dreszcze ale nie chcieli wyjść z kina. Polecam 8/10

zibi_mrozny

I bardzo fajny mroczny klimat.

kamilaja84

jak to jest dla dzieci to chyba żart dzieci placza i uciekaja z sali widzialem

micgol72

Dziś założyłeś trolu konto na filmweb... a moje dzieci chcą iść raz jeszcze i pytają o drugą część!

kamilaja84

Moje smarkacze pytają o drugą część. Jedyna wada, że za krotki!!!

ocenił(a) film na 10
kamilaja84

Film bardzo fajny! Nadaje się i dla dzieci i młodzieży! Byłam widziałam :) POLECAM!

ocenił(a) film na 7
kamilaja84

Moim zdaniem film był fajny, chociaż momentami miałam wrażenie jakby efekty do siebie nie pasowały i odczułam brak pewnych wątków, prawie jakbym ogląda historię od środka, ale to może tylko ja tak miałam. Co do dzieci. Osoba z która poszłam do kina, powiedziała mi, że film jest od lat 7. Na sali było dużo dzieci, nawet młodszych, część z nich rozmawiała, to prawda , jednak żadne nie było chyba bardzo przerażone. Ale mimo wszystko pewne fragmenty mogły przestraszyć. Szczególnie ciotka Agata, to wyglądało jak z horroru jak ona goniła te dzieci. Odniosłam też wrażenie, że elementy przypominają mi inne filmy. Pensjonat skojarzył mi sie z dworkiem z Crimson Peak, Krwawnik z Maltazarem z Artur i Minimki, a śpiaczka Łukasza i przekonanie, że to jego mama jest w śpiączce z japońskim filmem pt. "Real".

kamilaja84

Byliśmy z kolonią i jest najlepszy ever XD :) Pani Marysia nas zabrała. Dziękujemy, za wzruszenia i świat fantazji.

kamilaja84

Początek zapowiadał się ciekawie (mimo nieco sztucznej gry aktorów...), ale mój 9-letni syn wymiękł, gdy pojawił się Krwawiec. Musimy jeszcze trochę podrosnąć do tych emocji. Początek filmu również jest mocny, dramatyczny, więc raczej nie dla zbyt małych dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones