PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1308}

Zabójcza broń

Lethal Weapon
7,6 129 494
oceny
7,6 10 1 129494
7,6 23
oceny krytyków
Zabójcza broń
powrót do forum filmu Zabójcza broń

Zwróciliście może uwagę na jedną rzecz , a mianowicie status życia w latach 80-tych w USA? Masakra. Popatrzcie. W chacie 2 telewizory , kuchenka mikrofalowa... To tylko film, ale faktem jest , że w 1987 roku tak wyglądał dom człowieka o statusie średnim. A co wtedy było u nas? Może tylko ja tak mam , ale nieraz zwracam właśnie na to uwagę. Nowych filmów to nie dotyczy, bo dziś mamy taki sam dostęp do gadżetów, jaki i Amerykanie, ale w 1987 roku to była istna przepaść...

ocenił(a) film na 7
tomash148

A myślisz, że dlaczego amerykańskie filmy były wtedy u nas tak popularne na VHS..

ocenił(a) film na 9
Picu

Dlatego, że było w nich coś innego, aczkolwiek w tamtych czasach nie zwracałem na takie niuanse aż tak bacznej uwagi.

ocenił(a) film na 7
tomash148

Ja dokładnie pamiętam, jak się podpatrywało wtedy co mają w domu ;D

tomash148

Bo u nas panował socjalizm, najlepszy ustrój w historii ustrojów. Dlatego sznurek od snopowiązałki w PGR był luksusem, bo i jego czasem brakowało.

tomash148

Obejrzyj sobie niektóre filmy z lat 60s, a się bardziej zdziwisz. Telewizory, mikrofale, zmywarki to standard. Do tego samochody lepsze niż dziś.
W USA poziom życia choćby lat 50s był wyższy niż u nas w 90s. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones