PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 972
oceny
7,9 10 1 32972
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

12 gniewnych

ocenił(a) film na 9

Czy jest to film tak dobry jak 12 gniewnych ludzi

ocenił(a) film na 7
matonio

moim zdaniem nie. Przed obejrzeniem też się nastawiłem na podobny dramat sądowy, a okazało się, że scen w sądzie - w stosunku do całości filmu - jest niewiele. Film jest wprawdzie dobry, ale liczyłem na zdecydowanie więcej.

ocenił(a) film na 10
matonio

Dla mnie jest nawet lepszy, chociaż specyfika filmu jest zupełnie inna.

ocenił(a) film na 3
matonio

12 gniewnych ludzi! zdecydowanie lepszy! Prawdziwy w swej prostocie w odróżnienu od pudrowanej stylistyki Drozda.

ocenił(a) film na 7
matonio

12 Gniewnych Ludzi lepszy. Tutaj nastawiałam się na więcej scen w sądzie, których ostatecznie było niewiele.

ocenił(a) film na 8
syclya

Właśnie opis jest mylący, film opisuje przeżycia dziewczynki, także poza rozprawą.

ocenił(a) film na 8
daniel71830

Lepszy? 12 Gniewnych nudził mnie przez większą część trwania seansu... obejrzałam go z czystej ciekawości. Sposób w jaki jednostka wpłynęła na zmianę decyzji tylu osób, nie powiem bo mnie zaskoczył- mogę to uznać za jedyny plus tego filmu. Gra aktorska mnie nie zachwyciła.... rozwydrzony mężczyzna, który wydziera się non stop... nie to nie dla mnie. W Zabić drozda wygląda to zupełnie inaczej. Od początku do końca byłam wpatrzona w ekran i zachwycałam się każdą kolejną sceną. Nic dodać nic ująć :) dla mnie rewelacja :))
pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
_Alexandra

A ja właśnie dla mnie 12 Gniewnych ludzi był filmem, który mnie wciągnął. Śledziłam każdą scenę z wypiekami na twarzy. Natomiast Zabić Drozda momentami mnie nużył. Szczególnie pierwsza część filmu. Może dlatego, że nastawiłam się na dramat typowo sądowy. Najlepszą częścią filmu była dla mnie oczywiście rozprawa w sądzie. Mistrzowska mowa obronna w wykonaniu Peck'a i poruszające zeznania Peters'a. Gdyby film skupił się tylko na rozprawie sądowej dla mnie byłby genialny. Za świetną rolę Peck'a - 8/10

ocenił(a) film na 10
matonio

nie jest to dramat sądowy. W książce...zresztą podobnie jak w filmie chodzi o ukazanie świata...dorosłych....problemów rasizmu...honoru...ról społecznych przez pryzmat doświadczeń i poglądu dziecka...polecam naprawdę przeczytać książkę bo to bardzo rzadko gatunek.

ocenił(a) film na 8
matonio

Oba filmy są nieporównywalne.
12 gniewnych jest filmem którego akcja dzieje się w jednym pomieszczeniu (sala narad) a czas akcji to kilka godzin tej narady.
Akcja „Zabić drozda” przebiega w ciągu 2 lat a sala sądowa i proces jest tylko jednym z elementów z którymi muszą zmierzyć się dzieci.
Dobry film, wyśmienita książka z dziećmi ale zdecydowanie nie dla dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones