PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 970
ocen
7,9 10 1 32970
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Dziś

ocenił(a) film na 5

już mało kto kupi tak naiwne, dziecięce podanie tematu antyrasistowskiego w stylu sprzed ponad pół wieku. Mylę się???

Film_Polski

Tu właśnie o to chodzi, że jest to pokazane jak to widzi mała dziewczynka.

ocenił(a) film na 5
Bertas95

WidziAŁA bądź mogła widzieć ... na przełomie lat 60.

Film_Polski

W latach 30.

ocenił(a) film na 5
Bertas95

Miałem na myśli przybliżoną datę publikacji książki przez dorosłą już autorkę.
Oczywiście, sama historia dzieje się kiedy owa pisarka była mogła być małą dziewczynką, czyli w czasach przez Ciebie sprecyzowanych. Natomiast pierwowzorem jej młodego kolegi był podobno nie kto inny jak Truman Capote - zanim jeszcze stał się sławnym pisarzem.

Tak czy owak, ja w "Zabić drozda" dostrzegam rażący swym archaizmem łzawy sentymentalizm - rodem z jeszcze starszej, XIX-wiecznej "Chaty wuja Toma".

Film_Polski

Mylisz sie :-) Ten film sie oglada...nie wyczulem tu watku antyrasistowskiego. Tylko historie dziejaca sie w latach 30. Zrealizowana na poczatku lat 60, widziana z perspektywy malej dziewczynki. Kazdy kto chce 'kupic' ta historie wezmie to pod uwage..Na tle nakreconych ponad 50lat pozniej "Sluzacych" ten film broni sie pod kazdym wzgledem. Jako opowiesc a nie 'anty' nie-anty smakie owakie protest bzdury :-) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Film_Polski

Według mnie ten film jest o tym, jakim powinno się być człowiekiem, a nie o rasizmie. On jest tutaj tylko mocnym pretekstem do pokazania co to znaczy postępować w taki sposób, aby można było każdego dnia spojrzeć na swoje odbicie w lustrze bez wstydu.

ocenił(a) film na 6
Film_Polski

Mam bardzo zbliżone wrażenie po obejrzeniu po raz kolejny tego filmu. Kilkadziesiąt lat temu zrobił na mnie ogromne wrażenie. Teraz niestety znacznie mniejsze. Uważam, że powinno się o tym uczciwie i wprost powiedzieć. Kiedyś wzbudzał olbrzymie emocje rasizmem, znieczulicą i niesprawiedliwością i to był motyw przewodni filmu. To że opowiedziany z perspektywy małej dziewczynki jest moim zdaniem jedynie środkiem wyrazu.
W powszechnej, obecnej atmosferze antyrasistowskiej histerii i absurdalnej skali poprawności rasowej siła przesłania filmu mocno wypłowiała i zdezaktualizowała się.

ocenił(a) film na 7
heavy_2

"W powszechnej, obecnej atmosferze antyrasistowskiej histerii i absurdalnej skali poprawności rasowej siła przesłania filmu mocno wypłowiała i zdezaktualizowała się." - Zgadzam się. Dużo o tym myślałam podczas oglądania filmu. Jednak oceniłam go biorąc pod uwagę czas, w jakim był kręcony...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones