PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 970
ocen
7,9 10 1 32970
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

oddaje klimat książki; aktorzy świetnie zagrali swe role... Polecam!

ocenił(a) film na 10
Perlinka

Niezły
Książkę swojego czasu znałam prawie na pamięć:) Film mnie nie zawiódł ale mogło być lepiej.I tak daję mu 10.

ocenił(a) film na 10
Selma

Nie wiecie moze kto gral jema Fincha i Jean Louis Finch?

ocenił(a) film na 10
Veridelll

Mary Badham grała rolę Jean Louis Finch, a w rolę Jem'a wcielił się Phillip Alford. Polecam stronę www.imdb.com jako pokaźne źródło informacji filmowych.

ocenił(a) film na 10
Veridelll

Mary Badham grała rolę Jean Louis Finch, a w rolę Jem'a wcielił się Phillip Alford. Polecam stronę www.imdb.com jako pokaźne źródło informacji filmowych.

Perlinka

Książka o wiele lepsza. Jedna z moich ulubionych powieści. Film 7/10, głównie ze względu na uproszczenia i pominięcia wielu istotnych kwestii np. ostatnia scena na ganku.

Perlinka

Hej, pomóżcie :)
Nie mieszkam w Polsce, więc nie mam dostępu do książki, ale w szkole oglądamy film - po angielsku. Możecie mi wytlumaczyć, o co chodzilo z tym psem? Dlaczego Atticus go zastrzelil? Bo nie lapię... :/ Z góry dzięki ;*
Pojadę na Wielkanoc do Polski to kupię książkę.. :)

viklimka

I jeszcze jedno; ile ten film trwa?
Może glupie pytanie, ale tak mniej więcej :)

viklimka

Acticus go zastrzelił, bo miał wściekliznę i szedł w stronę domu. W książce jest jeszcze wątek na temat tego, że jego córka ma Acticusa za trochę zbyt przeciętnego człowieka. Po zabiciu psa wychodzi na jaw fakt, że był on w młodości najlepszym strzelcem i zdobywa swojego rodzaju uznanie w oczach dzieci.

pred89

Tak, to wiedzialam, że dzieci narzekaly, że Atticus jest za stray, że nawet w pilkę z nimi nie gra :D
Dzięki za odpowiedź :D

viklimka

Właśnie jestem po lekturze :) Książka wspaniała. Smyk miała przemyślenia podobne do moich, zwłaszcza jeśli chodzi o dorosłych :) I zwraca uwagę na tyle ważnych rzeczy... Film obejrzałam tylko po angielsku i nie wszystko rozumiałam, a w książce trochę mnie końcówka zmartwiła, tzn, kiedy Smyk odprowadziła Arthura do domu, on zamknął drzwi za sobą i był tekst: 'nigdy więcej go nie zobaczyłam'. Tak mi się smutno trochę zrobiło... W filmie też to było powiedziane?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones