PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9766}

Zacznijcie rewolucję beze mnie

Start the Revolution Without Me
6,4 443
oceny
6,4 10 1 443
Zacznijcie rewolucję beze mnie
powrót do forum filmu Zacznijcie rewolucję beze mnie

Film poniósł finansową porażkę, za to wyrobił sobie opinię kultowego gdy tylko trafił do wypożyczalni, co mówi samo za siebie (Gene Wilder ma talent do udziału w tego typu produkcjach:)).
Co prawda plakietka "kultowy" jest w tym przypadku nieco na wyrost, ale fakt - film przedni. Niesamowity Wilder jako nadpobudliwy Philippe, tak samo dobry Donald Sutherland jako zniewieściały do szpiku kości Pierre... Polecam każdemu fanowi obydwu panów i nie tylko, bo rozrywka jest całkiem słuszna. Nie jest to co prawda humor pobudzający do wysiłku intelektualnego, ale twórcy nie zeszli do rynsztoka ani nie weszli do toalety. Szkoda, że w Polsce film jest w ogóle niedostępny - trzeba niestety użyć eMule'a.

ocenił(a) film na 7
malgorzata

Właśnie go przegapiam na TCM, także przynajmniej w telewizji bywa. :)
Również polecam. Nie chcę patrzeć, żeby zakończenia nie poznawać za wcześnie, ale zbyt dobrze się go ogląda. Chyba będę musiał drastycznie zmienić kanał. :)

Khaosth

Dzisiaj leci na TCM nagram sobie na kasetę bo mi miejsca zostało,myślę że się uśmieje:)

ocenił(a) film na 5
malgorzata

Końcówka rozczarowuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones