PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10468}
7,1 12 911
ocen
7,1 10 1 12911
7,2 10
ocen krytyków
Zagadka nieśmiertelności
powrót do forum filmu Zagadka nieśmiertelności

Fantastyczny!

ocenił(a) film na 8

"Zagadka Nieśmiertelności" zaraz po "Wywiadzie z Wampirem" jest najlepszym filmem o stworzeniach nocy w historii kina. Uwielbiam jego klimat, genialną obsadę i przede wszystkim - bezbłędny scenariusz. 10/10 z czystym sumieniem!

ocenił(a) film na 7
Maaarcia27

:O Dokładnie to samo pomyślałam :D Przeogromnie podobał mi się motyw wampirzej śmierci, klimat grozy, Bowie świetnie wcieli się w rolę. Dziwi mnie zaś niska ocena tegoż filmu...

ocenił(a) film na 8
Maaarcia27

Co do tego scenariusza, to nie bardzo rozumiem koniec z Miriam. Slyszalem
ze wogole koncówka była chyba przepisywana...

ocenił(a) film na 10
Maaarcia27

Moim zdaniem jest odwrotnie:
1) Zagadka nieśmiertelności
2) reszta filmów o tej tematyce ( w tym "wywiad z wampirem") - ex aequo.
:P


Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Maaarcia27

Nosferatu wampir Herzoga a dalej długo, dłuuuuuugo nic..

ocenił(a) film na 9
Maaarcia27

Zgadzam się. Przed chwilą dosłownie wypisałam w poście poniżej, więc pozwolisz, że powtórzę: Film jest bardzo wysublimowany i wyrafinowany wizualnie. Dziś się już tak pięknie kina grozy nie kręci ( ba, klasycznego kina grozy w ogóle ), a szkoda.
Brakuje mi takich filmów, budujących klimat i się na nim opierających, zamiast epatowania bezsensownym, wulgarnym gore czy infantylnymi motywami...

ERRATA: chociaż, muszę przyznać, że ostatnio, po wielu wielu latach posuchy zawitało w tym nurcie światełko w tunelu.
Mam tu na myśli świeży powiew dla kina grozy z mroźnej Szwecji czyli obraz „Pozwól mi wejść / Låt den rätte komma in” w ujmującej stylistyką genialnej reżyserii Tomas'a Alfredson'a

Jaka szkoda, że amerykanie od razu musieli zmontować swój odtwórczy remake... zawsze po takich profanacjach pozostaje niesmak.

ocenił(a) film na 10
Maaarcia27

"The Hunger" to jeden z mojej Wielkiej Trójcy, jeśli chodzi o tę tematykę. Obok "Wywiadu z Wampirem" i "Drakuli" (z 92 naturalnie :)). Każdy z nich na swój sposób wyjątkowy i klimatyczny, choć kwestia ujęcia wampiryzmu w "The Hunger" zdecydowanie najbardziej nietypowa. 10/10

elendae

Dokładnie. Film jest zmysłowy, wyrafinowany, wręcz mistyczny. I ta muzyka! Ach i och. :)

ocenił(a) film na 8
Dahlia_Noir

Dahlia bardzo ładnie to ujęłaś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones