PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10468}
7,1 12 900
ocen
7,1 10 1 12900
7,2 10
ocen krytyków
Zagadka nieśmiertelności
powrót do forum filmu Zagadka nieśmiertelności

Przeciętny

ocenił(a) film na 5

Nie stronię od filmów o wampirach, uważam, że tematyka ma w sobie potencjał, który dobrze wykorzystany czyni z horroru czarującą wizję z dreszczykiem pełną pasji, krwi i romantycznych przeklętych bohaterów. Niestety T. Scott zrobił film beznamiętny, efekciarski, ale wizualnie świetny. Na rzecz wysublimowanej formy gdzieś zanikły emocje i tylko obiecujący początek z Davidem Bowie dawał nadzieję na to, że do grona Drakuli, Lestata, Louisa de Pointe du Lac, Nosferatu z wizji Herzoga czy Eli z osobliwego "Pozwól mi wejść" dołączy kolejny romantyczny i jednocześnie napawający grozą bohater. Niestety wciągający początek zamienił się w kilka erotycznych scen lesbijskich, pięknych ujęć oblicza Susan Sarandon i Catherine Deneuve i psychodelicznych obrazów z truposzczakami rodem z nocy żywej śmierci, których to scen nie łączy żaden konkretniejszy koncept ani rozwijająca się fabuła.

Na plus oczywiście zdjęcia i muzyka, no i jednak spora dawka atmosfery grozy ładnie komponującej się z wdziękami obu aktorek. W ogóle "Zagadka nieśmiertelności" to ładna kompozycja, trochę chaotyczna, krwista, oniryczna, ale bez historii. 5/10

użytkownik usunięty
_Pablos_

niestety, te dobre aspekty filmu zostały całkiem przysłonięte (w moim odczuciu) przez całą resztę - tą oniryczną papkę i męczące obrazy, w ogóle mi się nie podobało, nie jestem w stanie dać jakichkolwiek plusowych punktów.

Osmieszyles się oceniając klasyk na 1, bez obrazy

ocenił(a) film na 6
_Pablos_

Zgadzam się w 100%. Wizualnie- piękny, fabularnie- koszmar.

abc2343

Osmieszyles się oceniając klasyk na 6, bez obrazy

ocenił(a) film na 6
Szybszy

Ośmieszyłaś jak już. Niby z której strony to jest klasyk? Oceniam jak chcę, to nie jest wielkie dzieło sztuki, żeby zasługiwało na jakąś minimalną ocenę. Klasykiem to jest Ojciec Chrzestny. Równie dobrze mogę powiedzieć, że ośmieszyłeś się oceniając na 9♥ taki gniot jak Grawitacja.

abc2343

Podwojne ośmieszenie z twej strony, bez obrazy

ocenił(a) film na 3
abc2343

Wizualnie też wcale nie taki piękny. Te gwałtowne cięcia wszystko psują. Te nieudolne zabiegi stylistyczne, zniekształcenia obrazu i dźwięku - koszmarne. I do tego ta nachalna i naiwna symbolika...

_Pablos_

Osmieszyles się oceniając klasyk na 5, bez obrazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones