PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11922}

Zaklęta w sokoła

Ladyhawke
7,0 14 989
ocen
7,0 10 1 14989
Zaklęta w sokoła
powrót do forum filmu Zaklęta w sokoła

Usnąłem... :/

ocenił(a) film na 3

Kurcze, nie wiem o co chodzi... Film fabułę ma całkiem niezłą (w końcu to baśń), obsada dobra. Generalnie nie ma się za bardzo do czego przyczepić. A jednak za pierwszym podejściem poległem. Oglądałem film na raty, bo inaczej po prostu nie dałem rady. Ostatnio nie mogłem zasnąć, więc puściłem sobie ten film ponownie i podziałał - zasnąłem.
Pierwszy raz trafiłem na taki film, a raczej lubię baśnie. Może to kwestia tego, że nie oglądałem go w dzieciństwie...

ocenił(a) film na 6
Artanis

Ja - usnąć, nie usnęłam. I chyba to miejsce - właśnie pod Twoją wypowiedzią będzie najodpowiedniejsze do mojego komentarza.

Jakby to ująć, żeby nie schrzanić tego, co chcę wyrazić?

Pewnie gdybym oglądała po raz pierwszy ten film jako dziecko (tak do 12. roku życia) byłabym nawet zachwycona. DYGRESJA: Np. "Niekończącą się opowieść" oglądałam w kinie mając 7, czy 8 lat (byliśmy w kinie ze szkołą) i długo był to mój najulubieńszy film - do czasu aż dorosłam (zobaczyłam po drodze "kilka innych" różnych filmów) i przeczytałam książkowy pierwowzór - gdybym i tamten film obejrzała z 10 lat później, to na pewno nie dodałabym go już do "najulubieńszych") KONIEC DYGRESJI.

I teraz, jak bardzo lubię odtwórców głównych ról, tak są oni dla mnie jedynym plusem tego filmu.
Sam pomysł na fabułę - OK, typowo baśniowy, nieszczęśliwa miłość (miłość sama w sobie), cierpienie, szukanie wyjścia z sytuacji, osoby, które pomagają, choć mają to i owo "za uszami" - OK, taka baśniowa klasyka. Ale akcja - miejscami z deka rozmazana (przyznam się, że 3 razy trochę "przegoniłam film" do przodu ;)) i faktycznie trochę usypiająca. Tak naprawdę film mógłby być kilkanaście minut krótszy. Muzyki się nie czepiam.

Cóż, to moje subiektywne odczucia. Filmowi daję MOCNE 6 - gdyby było 6,5 to bym tyle dała, ale 7 to już za dużo.

Artanis

gimbusy tak mają: to mozgi wyzarte przez gry i papke z netflixa.

ocenił(a) film na 3
kotbury

Pewnie tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones