film

Zaklęte rewiry

1975
1h 35m
7,8 31 665
ocen
7,8 10 1 31665
8,1 20
ocen krytyków
Młody chłopak ze wsi rozpoczyna pracę jako pomywacz w restauracji. Szybko awansuje i przechodzi kolejne szczeble kariery. więcej mniej
Zaklęte rewiry zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Roman Boryczko (Marek Kondrat), młody chłopak ze wsi, zaczyna pracę w restauracji hotelu "Pacyfik". Jako pomywacz poznaje świat dotąd mu obcy, w którym, by piąć się wyżej, najlepiej być lizusem i cwaniakiem, znosić upokorzenia i pomiatanie przez starszych kolegów. Roman szybko awansuje, ale broni się także ze wszystkich sił przed moralnym upadkiem i wyzbyciem się wrażliwości.

na podstawie
Henryk Worcell (powieść)
studio
Studio Filmowe Tor
tytuł oryg.
Zaklęte rewiry
inne tytuły
Hotel Pacific Miedzynarodowe
Behind the Scenes at the Pacific Hotel Wielka Brytania
więcej
Film kręcono w Pradze (Czechosłowacja, obecnie Czechy) oraz Łodzi (Polska).
Nieważne, gdzie pracujesz, czy przerzucasz papiery w korporacji, czy u prywaciarza zbijasz domki z drewna, czy w budżetówce grzejesz stołek. Wszędzie panują te same zasady i trwa ten sam wyścig szczurów, podczas którego każdy chwyt jest dozwolony. Kierując się tą dewizą Henryk Worcell napisał 1936 r. powieść pt. "Zaklęte rewiry", którą prawie 40 lat później na ekran przeniósł Janusz Majewski. więcej
Film z klasą - to pierwsze stwierdzenie, jakie nasunęło mi się zaraz po zakończeniu projekcji. Istotnie, dość stare kino, jeszcze w odcieniu sepii, przez co mamy na ekranie obraz miły, przyjemny dla oka, z klasą, ale i pazurem. W roli głównej Marek Kondrat, który aż poraża swoją chłopięcością, świeżością i pewnego rodzaju naiwnością. Mamy tu... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zawód - Kelner

ocenił(a) film na 7

...A zdanie z filmu wciąż aktualne:
"Godność to jest bardzo piękna rzecz... ale nie dla kelnera" !

Pozdrawiam wszystkich kelnerów, nadchodzi sezon ogródkowy - trzymajcie się ;)

Mnie się podobał!

ocenił(a) film na 8

Świetni Kondrat i Wilhelmi!

Genialny

ocenił(a) film na 8

Restauracja jak korporacja. Walka o najlepsze stanowiska, wyścig szczurów i walka o uznanie szefostwa. Film jak najbardziej aktualny, bo można go dopasować do każdego zawodu w dzisiejszych czasach. Rewelacyjna rola Wilhelmiego. On nie tylko grał, ale całkowicie się w tym zatracał.

do łba mi nie przyszło,że to przedwojenne niewolnictwo,mobbing,wyzysk-kiedyś wrócą. Jak"Ziemia obiecana" Reymonta-Wajdy. Znowu aktualne.Historia zatoczyła koło.
Sam film"Zaklete rewiry"-to taka dzisiejsza Polska w pigułce. Gradacja społeczna,wyścig szczurów,draństwo,oszustwo i włazidupstwo.
Straszne,że prawdziwe.

Bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9

Świetny film, bardzo dobra reżyseria. Film wart obejrzenia, od początku do samego końca, skupił moją uwagę i o to właśnie chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones